БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Грамофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 21  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC
This professional stereo turntable features a high-torque direct-drive motor for quick start-ups and a USB output that connects directly to your computer

Direct Drive Professional Stereo USB turntable
AT95E Cartridge

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA LP-5
Direct Drive Turntable

A perfect balance of technology and design, the sleek contemporary lines of the AT-LP5 turntable grace any room in the home, whilst delivering performance features born out of Audio-Technica's rich analogue heritage.

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon VL12 Prime DJ turntable
NEW - наскоро во Артист !

Designed for Today, Built for the Future The Denon DJ VL12 Prime sets the new bar position as the most superior turntablist technology available today. Featuring the most optimal acoustic isolation capabilities, able to handle any loud, bass-heavy environment, there’s no classic or control vinyl-based gig the VL12 cannot handle. This true quartz locked, direct-drive Pro DJ Turntable offers you the most exhilarating ‘hands-on’ performance experience you could ever imagine

http://denondj.com/vl12-prime

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Nuamrk TTX USB
A MODERN CLASSIC WITH COMPUTER CONNECTIVITY.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark CC-1RS
Replacement stylus for the CC-1 Cartridge.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark GrooveTool RS
Replacement stylus for GrooveTool Cartridge.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK M101 2
Get up and running quickly at any gig
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK NTX1000
Numark recognizes your need for a professional turntable that capitalizes on the resurgent popularity of vinyl for DJ gigs. But we’re mindful that you need for both versatility and value. The NTX1000 gives you everything you’re looking for. It’s a no-compromise direct-drive turntable that has all the features and performance demanded by you—the professional DJ.
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PARTYMIX
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 6900,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 5900,oo ден

NUMARK PARTYMIX | DJ SOFTWARE CONTROLLER WITH BUILT IN LIGHTSHOW

Let’s get this party started!
No matter what your skill level you can get any party started with the Party Mix! This is an amazing DJ Controller that connects directly to your laptop and lets you play and mix all of your favorite songs and videos with the included DJ software. Mix, blend and create just the right mood with this 2-channel DJ controller that empowers you to rock the house. Preview your mix in your headphones before you crossfade the music to your speakers—like a pro! With Party Mix, you can manually sync the beat (or auto sync) and blend your songs with your playlist.
With Party Mix’s built-in light show you will shower the room with beat synchronized colorful light patterns, creating the perfect party atmosphere!

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PT 01 SCRATCH
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 10800,oo ден
АРТИСТ ПОПУСТ : 7900,oo ден

NUMARK PT 01 SCRATCH | PORTABLE TURNTABLE WITH DJ SCRATCH SWITCH

The New Era of Scratch
It’s a new era for DJs! With the PT01 Scratch portable turntable, you can scratch and cut—anywhere. Built with Numark’s exclusive Adjustable Scratch Switch™, PT01 Scratch enables you to grab your favorite scratch record (not included) and perform any turntablist scratch routine, whether you have access to AC wall power or you’re outdoors with your friends.
While keeping FRESH with a dope paint job, PT01 Scratch is designed for any DJ that is passionate for the art of turntablism and enjoy digging for vinyl records

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK PT01 TOURING
NUMARK PT01 TOURING | CLASSICALLY-STYLED SUITCASE PORTABLE USB TURNTABLE

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 4.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.400,oo ден

Play your favorite records--anywhere!
The Numark PT Touring turntable is a classically-styled suitcase unit that recalls the popular portable turntables from the past. PT Touring has a rugged case with a handle so you can carry it anywhere. It plays all your 33 1/3, 45 and 78 RPM records, comes with a 45 RPM adapter, and it has built-in stereo speakers for convenient listening without needing to connect external speakers. In addition, it has RCA outputs for simple connection to home audio equipment and a convenient Auto-Stop feature kicks in when it reaches the end of the record. Plus with its USB port, included USB cable and downloadable EZ Vinyl/Tape Convertersoftware, converting analog records into digital files for archiving on your computer is a snap.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark TT250USB
Professional DJ Direct Drive Turntable
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark TTUSB
DJ Turntable with USB Digital Output, Includes Cartridge and Headshell
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD BLACK PAIR
12’ Control Vinyl pressing for Serato DJ Pro and Scratch Live using Serato’s NoiseMap™ Control Tone
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD PURPLE PAIR
12’ Control Vinyl pressing for Serato DJ Pro and Scratch Live using Serato’s NoiseMap™ Control Tone
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SERATO DJ
SERATO STANDARD RED PAIR
Serato 12" Control Vinyl Standard Colours Red (Pair)
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > SERATO DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE M92E
High-value phonograph cartridge fits 85% of turntables with a P-mount design and standard mount adapter.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure N44-7Z Stylus
Revived exactly the same as the original, this legendary battle needle offers ultra-high skip resistance and ultra-high output. The needle of choice for many champion DJ's worldwide. Engineered for scratch DJ's and turntablists, the M44-7 is designed not to skip under even the most demanding circumstances.

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton ST.150
Gramofon sa svjetski priznatim snažnim torque motorom
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton STR8.150
Gramofon "Heavy Duty Steel" konstrukcije koji ima upravo sve osobine koje jedan profesionalni DJ može poželjeti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton T.92USB
The T.92 USB is a direct-drive professional turntable with built-in USB connectivity. The USB port and supplied software make it easier than ever to digitalize vinyl recordings. With features such as key lock and a pitch range of ±%12, the T.92 USB effortlessly fits in with a regular DJ setup.
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Грамофони > Stanton
 
rows: 128
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1  
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BeyerDynamic  
.
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Red Wave Headphones  
  Numark Red Wave Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio CDI100 MP3  
  American Audio CDI100 MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Грамофони :  
 
Audio-Technica
Denon
Numark
SERATO DJ
Shure
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти