БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Миксети

 
   
   
  Вкупно Производи: 43  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI AFX
AKAI AFX | CONTROLLER FOR ADVANCED SERATO DJ PERFORMANCE

The Akai AFX Controller for Serato DJ offers users a diverse arsenal of knobs, pads and buttons for quick and easy operation of Serato DJ. The ten different pad modes allow the user to sample trigger, setting and retrieving of hot cues, loops and slicing. The RGB backlighting of the velocity-sensitive pads form from the selected mode.

ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI AMX - FOR SERATO DJ
AKAI AMX | MIXING SURFACE WITH AUDIO INTERFACE FOR SERATO DJ


Put hands-on control at the center of your Serato DJ setup with AMX, a versatile 2-channel mixing surface from Akai Professional.

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH XONE 23C
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
26.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
21.900,oo ден2-channel/4-deck DJ Mixer with VCA Fading, 3-band "Total Kill" EQs, Assignable VCF, Replaceable Crossfader, and 4 Stereo Channel USB Soundcard

ЦЕНА: 26.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:23
Xone:23 is a 2+2 channel DJ mixer packed with pro features that would normally be found in the booth of a top-rated club, including an enhanced version of the legendary Xone filter with resonance control, VCA faders, 3 band total kill EQ, illuminated switches, crossfader curve selector and styling inspired by the flagship Xone:DB4.
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:43
Created for DJs and electronic music purists, Xone:43 is a 4+1 channel DJ mixer that offers the very best of analogue audio quality, including the legendary Xone filter with resonance control, 3 band EQ, crossfader with three curve settings and X:FX for send/return to your favourite FX unit.
ЦЕНА: 54.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:92
Izlazeći u susret novoj generaciji DJ-eva i u potpunosti odgovarajući njihovim zahtjevima, A&H je napravio ultimativni DJ mikser s 6 kanala + Midi, postavljajući nove standarde. TOP mikser za TOP DJ-eve!
ЦЕНА: 81.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:PX5
Xone:PX5 is a 4+1 channel mixer, equipped with the legendary Xone filter, 3 band EQ on all channels and an intuitive layout.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Digital Pro Mixer DDM4000
РАСПРОДАДЕНО

Predstavljamo Vam kompleksni ultimativni 5-kanalni DJ mikser. Editiranje, pohranjivanje i pozivanje Vaših postavki je lagano poput povjetarca!

ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer DJX750
РАСПРОДАДЕНО

Petokanalni DJ mixer sa 24 bitnim digitalnim efektom ...

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer DJX900
РАСПРОДАДЕНО

Professional 5-Channel DJ Mixer with infinium “Contact-Free” VCA Crossfader, Advanced Digital Effects and USB/Audio Interface

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer DX2000USB
РАСПРОДАДЕНО

Profesionalni sedamkanalni DJ mikser s infinium "Contact-Free" VCA krosfaderima, USB/Audio interfaceom, i priličnom količinom Bundle programa

ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Pro Mixer DX626
Standardna trokanalna mikseta sa Bpm counterom, već poznatim Ultraglide crossfaderom i microphone talkover funkcijom svrstava je u zlatnu sredinu među konkurencijom.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Pro Mixer VMX1000 USB
Professional 7-Channel Rack-Mount DJ Mixer with USB/Audio Interface, BPM Counter, VCA Control and Massive Software Bundle
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1002
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolisana stereo izlaza.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1002USB
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo ден10 Inputs, and a USB audio interface with built-in FX.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-HC4500
Lightning-swift hardware performance with internal high-quality audio processing.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC3000 Professional DJ Controller
РАСПРОДАДЕНО

The MC3000 DJ controller from Denon DJ is an affordable professional MIDI controller for Native Instruments® TRAKTOR™ 2 Technology Inside products, complete with TRAKTOR™ 2 LE included* and fully optimised for Virtual DJ.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer
Companion mixer for Denon's DN-S1200 Media Player and Controller.
The DN-X120 is a companion mixer for Denon's DN-S1200 Media Player and Controller is a fairly straightforward piece of equipment.

ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer
A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.
ЦЕНА: 112.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X500 Pro DJ Mixer
Tremendous flexibility and intuitive control.


ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer
A versatile mixing solution designed for all types of DJs.
ЦЕНА: 38.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Denon
Denon X1800 Prime DJ mixer
NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL 4-CHANNEL DJ CLUB MIXER Your DJ Heartbeat The very centrepiece of the Denon DJ ‘Prime Series’ of products, the X1800 is a 4-Channel Pro DJ club mixer, familiar in layout but with new and exciting features to transport you to your next level of live performance. The X1800 Prime brings dedicated Sweep and BPM FX controls, delivering multi-themed effects for each channel, giving you even more performance options to craft that unique sound. Why not add another dimension to how you utilize EQ in the DJ booth? Fire up the X1800’s choice of Classic or Isolation styles, then ramp up the sonic creativity with frequency-controlled, band-Isolation too

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Denon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol F1
The definitive and only hardware for controlling

TRAKTOR's powerful Remix Decks, with 16 stylish, multi-colored pads to fire loops and one-shot samples and the full version of the flagship software TRAKTOR PRO 2.5.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol S8
Flagship All-In-One 4-Channel DJ System
ЦЕНА: 74.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 12900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 11900,oo ден


Load tracks, make loops, and control effects fast. The Traktor Kontrol X1 MK2's pads, knobs, and touch strip are pre-mapped to work with Traktor software.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Traktor Kontrol Z2
The new Traktor Kontrol Z2 DJ mixer/controller from Native Instruments offers Traktor DJs an elegant and simplified centerpiece for performance. Whether using Traktor Scratch Pro vinyl, CDJ2000s or remix sets with NI’s F1 controller, the Z2 offers great functionality and feel.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M101 USB Black
2-Channel All-Purpose Mixer with USB
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M2 2-Channel Scratch Mixer
Pure professional power.
M2 is a two-channel DJ scratch mixer with all the essentials to hit the stage in Numark style.

ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M3
M3 is a tabletop DJ mixer with all of the DJ-essentials plus bonus music-manipulation controls that set you apart from the crowd.
ЦЕНА: 9.000 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M4
Three-Channel Scratch Mixer
M4 is a three-channel tabletop mixer designed for any DJ who needs maximum flexibility. It features a replaceable crossfader with reverse and slope controls, a 1/4" microphone input with EQ, and plenty of routing for phono and line level devices.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M6 USB
4-Channel USB DJ Mixer
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixdeck Express
3-Channel DJ Controller with CD & USB Playback
Perform your sets with any kind of media.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK MIXTRACK PLATINUM
NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark Mixtrack Pro 3
Here it is—the Amazing Mixtrack Pro 3 DJ controller.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 15900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 12900,oo ден

From Numark the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, comes the incredible MIXTRACK PRO 3 DJ controller, designed with the skilled, professionally-aspiring DJ in mind. It’s the latest addition to the Numark family of industry-leading DJ solutions.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark X6
РАСПРОДАДЕНО

Компактен дигитален scratch mixer со BEAT SYNC дигитални ефекти.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
RANE SEVENTY TWO | 2-CHANNEL DJ MIXER CONTROLLER WITH AUDIO I/O
2-channel DJ Mixer with 2 Mic Inputs, 2 USB Ports, and Balanced Outputs
ЦЕНА: 113.500 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane Sixty One
Serato Scratch Live Mixer...
Turntablism is alive and more creative than ever. Rane and Serato are proud to be supporting partners in that creativity with the introduction of the Rane Sixty-One and Sixty-Two Mixers for Serato Scratch Live.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 90.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane Sixty-Eight Mixer
Introducing the first professional DJ mixer with two USB 2.0 high-speed ports with support for real-time connection of two computers. Two DJs can work in parallel and/or seamlessly transition from one DJ to another.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
RANE Sixty-Two
Plug-and-play mixer supporting two computers, two-deck digital vinyl simulation, SP-6 sample player, software and hardware effects and all the record and playback channels you need. Software controls for Library, Loops, Cues and SP-6 are laid out for fast and intuitive access.
ЦЕНА: 135.600 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane SL4
The Rane SL 4 for Serato Scratch Live is the ultimate high-end solution for professional DJs. A revolutionary new five-channel, 96kHz 24-bit DJ interface with two USB ports
ЦЕНА: 57.200 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane TTM 56S
Rane takes performance mixer design as seriously as performing DJs take their art form. The TTM 56S is flexible, durable, and feature packed. The audio quality of the TTM 56S qualifies it for use in the most demanding live venue, recording studio or live broadcast applications.
ЦЕНА: 50.900 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > RANE
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Stanton
Stanton SMX.202
Dvokanalni DJ mixer...
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: ДЈ > Миксети > Stanton
 
rows: 128
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton T.92USB  
  Stanton T.92USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane SL4  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BeyerDynamic  
.
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD PL-1  
  Behringer CMD PL-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
 
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти