БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 68  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG B29 L
AKG B29L napajanje i mini-mixer namijenjen AKG Micro Mic III seriji mikrofona s mini XLR konektorom.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C214
ENGINEERED EXCELLENCE
for recording of lead vocals and solo instruments in studio and on stage

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411L
Acoustic Pick-up Miniature Microphone.
An Ultra-light vibration pickup condenser transducer for instruments.

ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411PP
The C411 is a miniature vibration pickup for acoustic guitar, mandolin, violin and most other string instruments. Its integrated condenser capsule will reproduce the sound of the instrument clearly and without coloration.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C417L
Affordable professional miniature condenser microphone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2020
Kondenzatorski mikrofon niže klase, sa izuzetno prihvatljivom cijenom. Idealan za home recording varijante, upotrebu u radijskim studijima, te za snimanje OFFova za potrebe TV emitiranja.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2020USB+
USB kardiodni kondenzatorski mikrofon studijske kvalitete odličan za kućne studije.
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4040SM
Čisti kondenzatorski mikrofon. Optimalnog senzibiliteta i čistih soničnih karakteristika.
Frekvencijska osjetljivost: 20-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO70
Minijaturni kondenzatorski mikrofon idealan za vokale i gitaru. Posebna preporuka za BISERNICU! Preporuka i za TV studije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor ATC401
Desk stand Solid Black Microphone Stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B2 PRO
Gold-Sputtered Large Dual-Diaphragm Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C1 USB
USB Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C3
Studijski kondenzatorski mikrofon s dvostrukom dijafragmom idealan za kvalitetno studijski snimanje i aplikacije uživo.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco GM4018
Professional condenser supercardioid gooseneck microphone table with on/off lead switch and 5mt cable XLR/Jack 6,3mm. Include a sponge windscreen which protects the capsule from wind sources. Powered by 2xAAA 1,5V batteries.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic BD M99
Dinamički mikrofon duge dijafragme: instrumentalni ili on-air broadcasting. Dobar za: vokale, radio voditelje, ozvučavanje instrumenata, bas bubanj.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic Opus 155 MkII
Neckworn set, comprises receiver, pocket transmitter and neckworn microphone


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dB Technologies
dB Technologies PU860L
UHF bežični sistem s 16 frekvencija. LMB100S Kondenzatorski lavalier mikrofon i prijemnik. Izrazito povoljna cijena!
ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > dB Technologies
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4011-TL
Kardioidni 4011-TL mikrofon je nova, unaprijeđena verzija klasičnog DPA 4011 mikrofona, glasovitog kao vrlo izniman mikrofon u studijima za snimanje po cijelom svijetu. State-of-the-art komponente vrlo su pomno izabrane kako bi omogućile optimalanu neutralnost, preciznost i ekstremno nisko izobličenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4066
Mikrofon 4066 nudi čistu i transparentnu kvalitetu zvuka s puno headroom-a
Dizajn naglavnog mikrofona je univerzalan jer korisniku pruža izbor postavljanja na desnu i/ili lijevi stranu i izbor promijene boje.
Veliki izbor konektorskih adaptera omogućuje korištenje mikrofona 4066 s većinom profesionalnih bezžičnih sustava i može ga se spojiti preko XLR konektora s fantomskim napajanjem od 48V.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4080
4080 mikrofon kombinira visoku audio kvalitetu s nevidljivošću. To ga čini idealnim za upotrebu u broadcastu, na konferencijama ili u drugim situacijama uživo. Ima lagano pojačano srednje frekventno područje (4 dB) radi lakše razumljivosti govornika. Vrlo je jednostavan za postavljanje i može se okretati u svim smjerovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4088
DPA 4088 je minijaturni kardioidni naglavni mikrofon, uglađen i elegantan dizajn čini ga najnevidljivijim naglavnim kardioidnim mikrofonom današnjice. Ima čist, otvoren i prirodan zvuk i najčešće ga nije potrebno ekvalizirati.
Mikrofon 4088-F je bež varijanta mikrofona 4088. Crna varijanta mikrofona, 4088-B, je također dostupna.
Dobitnik je nagrade PAR Excellance 2005.g. za inovaciju, vrijednost i vrhunski rezultat.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ICON
ICON U2 USB MICROPHONE
ICON U2 | HIGH-QUALITY USB MICROPHONE


ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > ICON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Klotz
KLOTZ M1 K1 FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
KLOTZ M1K1FM0300 | MIKROFONSKI KABEL 3M
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Klotz
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM1000
MARANTZ MPM1000 | LARGE-DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

Marantz Professional is proud to present the MPM-1000 Studio Series microphone, a high-quality condenser mic that delivers studio-grade audio performance along with unexcelled value. The MPM-1000 Studio Series microphone exemplifies Marantz Professional's commitment to users who demand no-compromise components that fit within a realistic budget.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM2000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
13.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM2000 | LARGE DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

The MPM-2000 professional condenser microphone boasts a specially-engineering internal circuit design optimized for smooth frequency response, high sensitivity, low noise and wide dynamic range. This enables the microphone to be used in any application requiring accurate signal reproduction and seamless translation from studio to stage.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM3500R RIBBON MICROPHONE
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
16.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.900,oo денMARANTZ MPM3500R | RIBBON MICROPHONE WITH ULTRA LOW-MASS DIAPHRAGM

The MPM-3500R is a high-quality ribbon microphone that faithfully captures every sound from the subtle nuances of stringed instruments to rock vocals and percussion. Superbly designed and crafted with high-grade components, the result is a durable microphone with high sensitivity, low noise and wide dynamic range. Its dipole (figure-eight) pickup pattern enables it to be placed between instruments and capture both equally.
The MPM-3500R’s low-mass ribbon pick-up diaphragm is specially designed to resolve the extremely subtle details often missed by conventional microphones, yet it remains warm-sounding and natural—never harsh or strident—resulting in a particularly vibrant, lifelike recording

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann TLM 103
Kardiodni mikrofon duge dijafragme namijenjen radio stanicama ili profesionalnim studijima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01
The MK 012 je kompaktni, high quality mikrofon sa jednom kapsulom namijenjen za broadcast, instalacije, kazalište, studija...
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Broadcaster
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
23.60000,oo ден

НОВА ЦЕНА:
20.400,oo денGospodar Etera!
Precizni kondenzatorski mikrofon.
Specijalno dizajniran za radio-stanice.

ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE HS1 Headset
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
7.900,oo ден


Bilo da vam treba naglavni mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode HS-1 mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE K2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Лампашки студиски микрофон со највисоки перформанси.
Настанат е како резултат на долгогодишнати истражувања и развој на иновативниот Австралиски произведувач RODE
Базиран на селектирани 6922 dual-triode tube работејки во Class-A конфигурација и во заемна врска со bipolar output транзистори кои ја исклучуваат потребата од output transformer

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Lavalier
Bilo da vam treba lavalier mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode Lavalier mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE MiCon6
The RØDE MiConTM connector system provides seamless integration between the RØDE HS1 headset,PinMic and Lavalier microphones and a wide range of wireless systems.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1 Kit w/SMR Shockmount
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
Extremely Low-noise Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with SRM Combination Shock Mount and Pop Screen

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1 Single Microphone
Rode NT1-Single, Large diaphragm condenser microphone with NEW CAPSULE.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Set

The NT1A Anniversary model includes a premium shockmount with integrated pop filter, high quality 6m (20’) XLR cable, microphone carry pouch and even a bonus instructional DVD. Presented by RØDE founder and company president, Peter Freedman, the NT1A Studio Secrets DVD features a range of tips and techniques to help NT1A owners get the most from their new microphone.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT6
Kompaktni 1/2" kondenzatorski mikrofon NT6 s odvojenom kapsulom je namijenjen za film, televiziju, kazalište, Broadcast, žive nastupe, Surround snimanja i sve ono što Vam mašta dozvoli.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денKondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalomЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 13800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15200,oo ден


Directional Shotgun Condenser Microphone with Battery/Phantom Power Option, Windscreen, Stand Mount, and Zip Pouch

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG3
Kondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalom. Nastavak sjajne RODE NTG tradicije - profesionalni broadcast zvučni kvalitet.

ЦЕНА: 41.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE PinMic
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo ден


Lavalier mikrofon koji možete postaviti na vaš odjevni predmet, a da ga gotovo nitko ne primjeti da ga imate...

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Podcaster


Прв динамички USB микрофон на светот, специјално наменет за сите оние кои посакуваат нивните радио емисии да ги емитираам во етер или интернет. Носејчи се со времето и секогаш во трка со конкуренцијата, големите произведувачи секогаш сакаат да докажуваат и да им излезат во пресрет на своите корисници на сите можни начини. Користејќи го како основа својот повеќе пати наградуван и легенадрен Broadcaster, со кој се служат голем број радио станици во светот, Røde отидоа чекор напред за да ни го престават Podcaster.

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Procaster
Професионален бродкаст микрофон од врвниот производител на микрофони RØDE® Microphones.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Reporter Mic
The Reporter Omnidirectional Handheld Interview Microphone from Rode is designed for interview and presentation uses.
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT | WIRELESS SYSTEM FOR FILM AND VIDEO PRODUCTION

The RODELink Newsshooter Kit from RODE is a wireless system for ENG (Electronic News Gathering) using series II 2.4 GHz digital transmission and 128-bit encryption. The system is able to constantly monitor and hop between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'. Both units are battery powered and can run for up to seven hours.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Rycote VideoMic
Directional Shotgun Microphone with Rycote Lyre Suspension System
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SC 6

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE smartLav+
The smartLav+ is a broadcast-grade wearable microphone designed for use in a wide range of applications, from the boardroom to the pulpit, the car to the classroom.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


X/Y Stereo kamermanski usmjereni pucaljka kondenzatorski mikrofon. Napravljen za rad u filmskoj industriji.

ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Video Mic Go
Meet the new lightweight on-camera microphone from RØDE
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VIDEO MICRO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4000,oo ден

RODE VIDEO MICRO | COMPACT ON-CAMERA MICROPHONE

The VideoMicro is a compact microphone designed to improve the audio quality of your videos. It incorporates a high-quality cardioid condenser microphone capsule for great quality audio recordings when used with a wide range of cameras. A directional microphone, the VideoMicro reduces distracting peripheral sounds and focusses on the audio in front of the camera. Its pickup is more forgiving than RØDE’s other on-camera microphones providing a more natural sound when recording indoors. Perfect for capturing incredible audio to accompany inspiring vision.

ЦЕНА: 4.000 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VIDEOMIC ME - FOR SMART PHONES
RODE VIDEOMIC ME | DIRECTIONAL MIC FOR SMART PHONES


The VideoMic Me is a compact and lightweight, high-quality directional microphone with that connects directly to the iPhone TRRS microphone/headphone socket. Its flexible mounting bracket accommodates a wide range of smartphones and allows the microphone to be fitted for primary camera or front camera (selfie) use.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre
Broadcast Quality Condenser Microphone
ЦЕНА: 16.700 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE WS7 Deluxe Windshield
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The Rode WS7 Large Deluxe Windshield is designed to reduce wind noise when recording in adverse environmental conditions.

ЦЕНА: 2.550 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX14/PG30
Headworn Wireless System

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX14/PG85
Lavalier Wireless System

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX14R/MX53
Headworn Wireless System
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX188/MX53 Dual Headset
РАСПРОДАДЕНО

The Shure Microflex MX153 is a professional subminiature earset microphone ideal for speech and other applications requiring low-profile discreet placement where improved gain before feedback over lavalier microphones is desired. With analog dual wireless transmission.

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BRH31M
The Shure BRH31M Single-Sided Lightweight Broadcast Headset is designed for speech in broadcast applications while listening to director cues, instruction, etc. The lightweight, comfortable headset features a supra-aural single-ear headphone and dynamic microphone on a pivoting boom for optimum placement.
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP15/83 Wireless Bodypack
The Shure FP Wireless Bodypack System features the FP5 portable diversity receiver, FP1 bodypack transmitter and WL 183 lavalier microphone. The Shure FP series provides professional, portable wireless operation in the 24MHz band, is easy to operate and affordable. The FP5 receiver features diversity reception, easy one-touch channel search and lightweight plastic housing.
ЦЕНА: 27.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP25-VP68
Shure's ultra-portable, ultra-rugged FP Wireless series boasts intuitive, flexible components that give you superb audio in even the most demanding environments. FP Wireless feature patented Audio Reference Companding for crystal-clear sound. With components powered by just two AA batteries, FP Wireless offers easy mobility with no cumbersome cables to deal with.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP25/SM58
Wireless System HHLD FP2/SM58 Transmitter & FP5 receiver
ЦЕНА: 33.200 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP35 Plug-on wireless system
When portability and flexibility are required, FP Wireless is the ideal solution. FP Wireless
offers intuitive portable receivers and XLR plug-on transmitters.

ЦЕНА: 37.600 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure MX153 Earset
Outstanding clarity in an extremely comfortable over-the-ear design.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM7B
Vrhunski dinamički radijski mikrofon širokog opsega i izuzetno pogodne frekvencijske karakteristike.
Dobar izbor i izuzetna zamjena za dvostruko skuplje mikrofone.

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM81
Visoko kvalitetni kondenzatorski mikrofon dizajniran za studijska snimanja, radio stanice, ozvučavanje akustičnih instrumenata, posebice gitara ili tambura, činela, piana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom Q4
Portable HD Video and Audio Recorder with Built-in XY Stereo Microphone System, LCD Screen, Onboard Speaker, and Windscreen
ЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > ZOOM
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
Zoom Q8
Portable HD Video and Audio Recorder with Wide-angle Lens, Interchangeable Mic System, Built-in Combo XLR/TRS Inputs, and LCD Screen
ЦЕНА: 27.800 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > ZOOM
 
rows: 98
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BLX14R/MX53  
  Shure BLX14R/MX53  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM3500R RIBBON MICROPHONE  
  MARANTZ MPM3500R RIBBON MICROPHONE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Rycote VideoMic  
  RODE PG2 Shock Mount Pistol Grip  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE PG2 Shock Mount Pistol Grip  
  RODE PG2 Shock Mount Pistol Grip  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  K&M 210/2 Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Boom Pole  
  RODE Boom Pole  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE smartLav+  
  RODE smartLav+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone HFI 580  
  Ultrasone HFI 580  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Микрофони :  
 
AKG
Audio-Technica
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
BeyerDynamic
dB Technologies
DPA Microphones
ICON pro-audio
Klotz
MARANTZ Professional
Neumann
Oktava
RODE
Shure
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти