БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
  > Дувачки Инструменти  
  > Гудачки Инструменти  
  > Останато  
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Останато

 
   
   
  Вкупно Производи: 16  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS
ALPINE PARTYPLUG | EARPLUGS TRANSPARENT
ALPINEACOUSTICFILTERS™ – NO MORE RINGING IN YOUR EARS
The high quality acoustic filters in PartyPlugs hearing protection reduce the volume of music to a safe level, like turning down the volume button. Your music experience as well as the sound quality of the music remains excellent. Naturally, you can keep talking to your friends. By wearing PartyPlug earplugs when you go out, you prevent that irritating high pitch noise in your ears. Besides, the earplugs are barely visible thanks to the unique transparent filters.


ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-4 Music Stand
A high quality, professional music stand mounted on a metal tripod, featuring stepless height adjustment and a folded top made of steel
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-5AL
РАСПРОДАДЕНО

Dirigentski stalak za note sa tri ploče i rasponom visine od 800 go 1300mm , a zahvaljujući kombinaciji čelika i aluminijuma težina je 3,8kg.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Cable Tester CT100
Kabl tester kontroliran mikroprocesorom

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MiniMix MIX800
Ultra kompaktna KARAOKE mašina ”Voice Canceller” funkcijom. Odstranjuje vokal iz snimka! I FX efektima. Svi potrebni ulazi i izlazi za izvođenje KARAOKE programa - služi kao mali mix pult. Idealno za barove, party ili kućnu upotrebu.
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BOSS
Boss DB-60 Dr. Beat Metronome
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
4.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo ден


The new DB-60 is a handy timekeeper that can lay down a click in style. Along with the standard functions of a metronome, the DB-60 provides a menu of rhythmic patterns, a note-mixing feature to create rhythms that match the feel and style of your music, and the ability to handle time signatures of up to 17 beats per measure.

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > BOSS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Music Stand (Solid Desk)
BSX 900752 Orchestra Music Stand (Solid Metal Plate) black
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Metal Kazoo
If you are looking for a nice gift or present ,
than give this metal kazoo a thought

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Wittner Tuning Fork Round
The latest brand for guitar accessories, all items are quality wise on first class international standard. Besides the known classics you will find specials like 5 different strengths or stainless steel picks. All packaged in modern promotional blister packaging with english description.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg CM100L
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
400,oo ден


Kontaktni mikrofon za štimere...

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg GT120
Introducing the GT-120, a guitar and bass tuner that combines the accuracy of needle-type meters with superior functionality and a new, easy-to-use design.
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg OT12M
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА : 5.500,oo ден
НОВА ЦЕНА : 3.900,oo ден

OT-12M Orkestralni štimer kalibracijskog ranga od 349Hz do 499Hz, ekstremnog spektra (A0 do C8). Dizajniran za štimanje svih orkestralnih instrumenata.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler DYN-M SET
The Schertler DYN-M makes amplifying the mandolin very easy by providing a pick-up that not only reproduces the sophisticated mid/high sounds of the instrument but does so with high feedback resistance and ease of use.
The DYN-M is also recommended for SITAR, OUD, SAZ and other similar ethnic instruments.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio CT2 Cable Tester
Kabl tester s 6 pozicija rotirajućim selektorom.
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam TC-8
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.990,oo ден


Quick pitch detection and a large, easy-to-read display.

ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Останато > Tascam
 
rows: 15
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alpine Music Safe Pro   
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Witnerr  
.
  Wittner Piccolo Metronome  
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Witnerr  
.
  Wittner Metronome without Bell  
  Wittner Metronome without Bell  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler DYN-M SET  
  Schertler DYN-M SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-8  
  Tascam TC-8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Ewi USB  
  Akai Ewi USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Останато :  
 
Alpine Music Safe Pro
Athletic
Behringer
BOSS
Gewa
Korg
Schertler
SM Pro Audio
Tascam
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти