БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
  > Дувачки Инструменти  
  > Гудачки Инструменти  
  >> Прибор и Жици  
  > Останато  
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Прибор и Жици

 
   
   
  Вкупно Производи: 60  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Aubert Mirecourt Violin Bridge 4/4
Aubert maple bridges are available to suit a variety of instruments, budgets and playing styles.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BELLACURA CLEANSER CLOTH STANDARD WHITE
Крпа за полирање или прекривање на инструментот.
Бела боја.

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BELLACURA MICROSET
Сет за чистење и полирање на инструменти.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BERNARDEL PREMIUM LIGHT ROSIN
For Violin, Viola and Cello
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BONMUSICA SHOULDER REST VIOLA
Completely adjustable! Allows player to easily form the metal arch to fit their shoulder preceisly. Players can also adjust the height and width. Available in 15 , 15.5 , 16 , 16.5 and 17 sizes.
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
CREMONESE CLOTH
Микрофибер крпа за суво полирање на инструменти.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
DAMPID MOISTENER VIOLIN
Inserted into the F-hole of the instrument
Prevents cracks due to dry air or low humidity
With humidity level indicator

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA CHINREST KEY-CHROME

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Double Bass bag PRESTIGE 3/4 black
Bag for double bass 3/4 size
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa JAEGER Cello Gig-Bag Rolly

ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Silk Cover for Violins
Bag/Cover natural colour For violin 4/4 size Protects instrument inside the case Material Viscose silk
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Tailpiece for Cello
Bond to attach the strings to the forehead
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa violin case Form Liuteria Maestro 4/4
Gewa Form shaped violin case Liuteria Maestro 4/4.
ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
JADE ROSIN
Колофониум за гудачки инструменти од светски познатиот бренд JADE.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
KUN BRAVO SHOULDER REST VIOLA 4/4
The Kun Bravo is unique among wooden shoulder rests. The Bravo's bent hardwood laminates alternating in grain structure provide maximum strength with some flexibility. As a result, this rest maintains Kun's instantly- recognizable ergonomic shape, easy attachment to the instrument, and stability in use. Handcrafted in Italy from European flamed maple, the Bravo has exceptional aesthetic appeal, while its polished brass ends are fully- adjustable and incorporate Kun's patented locking device.

Available for viola and violin (4/4)

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
KUN ORIGINAL VIOLIN SHOULDER REST 4/4

The practical, uncomplicated design of the Kun Original shoulder rest is based on our earliest handmade model. This rest is adjustable in three directions, and the end members are fitted with a patented locking device to ensure that it will not fully rotate to touch the instrument.

The Kun Original has remained the favourite of amateur and professional players alike.

Available for viola, violin (4/4), violin (½-3/4 ) and mini (1/8-1/4)

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
LARSEN ROSIN ANTIALERGIC VIOLIN
Анти-алергенски колофониум за гудачки инструменти од познатиот светски бред LARSEN
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Lenzner Violin Strings
LENZNER Goldbrokat violin string SET
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
LUTHIER CLEANSER
Средство за полирање/чистење на инструменти.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
MUSTANG BOW HAIR CELLO
Unbleached natural hair
Length - 74 cm

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
MUSTANG BOW HAIR VIOLIN/VIOLA
Unbleached natural hair
Length - 80 cm

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
MUSTANG Mongolaian Bow hair VLN
White unbleached Mongolian Bow Hair, very good quality, heavy hank.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Optima Strings For Violin Starlight
Flat wire polished
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
POPS DOUBLE BASS ROSIN PREMIUM LIGHT

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
RUBNER BASS MACHINE HEAD FRENCH SHAPE 4string
Nickel plated finish
4-string

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
TONAG NYMAN DOUBLE BASS ROSIN

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Tourte Mute Bech Violin
Mute remains on the instrument
With built-in magnet and metal clip

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
TOURTE-BECH VIOLIN MUTE
Mute remains on the instrument
With built-in magnet and metal clip

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Wittner Fine tuner Fix Black
For gut strings
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Wittner Tuning Fork Round
The latest brand for guitar accessories, all items are quality wise on first class international standard. Besides the known classics you will find specials like 5 different strengths or stainless steel picks. All packaged in modern promotional blister packaging with english description.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
WITTNER VIOLIN FINE TUNER STEEL STRINGS
Wittner Adjuster Violin 4/4 BK/GO, screw and ring gold-coloured, body black, for steel-strings.
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
WITTNER VIOLIN STRING WINDER
Wittner Violin Stringwinder for 4/4 and 3/4 violins.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Larsen
Larsen Kolophonium
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
1.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
900,oo ден


Колофониум за најдобар квалитет на звукот, кој се произведува без хемикалии и киселини..

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Larsen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO CELLO EVAH PIRAZZI SET MEDIUM 4/4
Evah Pirazzi
steel strings
very brilliant sound
warm core sound
long decay
Different design of the three gauges results in distinctive sound differences.

ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO D-BASS KBA PASSIONE SOLO SET 3/4
Passione
Rope core steel strings
especially suited for arco
round, noble and very warm sound
big sound, powerful volume
instantaneous response
short sustain.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO D-BASS ORIGINAL FLAT CHROME SET 3/4
Original Flat-Chrome
Rope core steel strings, especially suited for arco. Very brilliant sound, short sustain.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
Pirastro Eudoxa Rosin
A soft, sticky, light coloured rosin designed to complement Pirasto's Eudoxa strings.Also works well with other gut strings.

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
Pirastro Gold Rosin
Medium light rosin. Round cake style.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
Pirastro Obligato Violin String Set
Pirastro Obligato has a composite core. They are one of the most popular of this new type of string construction. Long life, warm gut-like tone, and stability in climate changes are the features of this string.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
Pirastro Oliv Evah Pirazzi Rosin
Medium-soft dark rosin for use with synthetic or gut strings. Recommended by Pirastro for use with Oliv, Passione and Evah Pirazzi strings.
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLA EVAH PIRAZZI SET
Evah Pirazzi
The Soloists' Choice
modern synthetic core strings
powerful and brilliant sound
excellent response

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLA OBLIGATO SET 4/4
Obligato
The All-round Synthetic Core String
modern synthetic core strings
warm and brilliant sound
big and powerful tone
excellent response

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLIN CROMCHOR SET-ENVELOPE E-BALL
Chromcor
The attractively priced steel string
steel strings
clear and very brilliant sound
especially long-lasting

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLIN EUDOXA SET-ENVELOPE E-BALL
Eudoxa
The traditional gut core string
finely wound and polished, handmade gut strings
warm, complex and rounded sound
low string tension

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLIN EVAH PIRAZZI E-GOLD SET 4/4
Evah Pirazzi
The Soloists' Choice
modern synthetic core strings
very intensive and powerful
excellent for Soloists
complex sound, rich with overtones
excellent response

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
Pirastro Violin Olive strings
Pirastro Oliv are the premier gut core string. The "Stiff" version is recommended because they stand up to the high bow pressure of modern soloistic technique.
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLIN PASSIONE E-BALL MEDIUM SET 4/4
Passione
The gut string with increased tuning stability
finely wound and polished, handmade gut strings
powerful sound
very easy response
significantly increased tuning stability vs. traditional gut core strings

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO VIOLIN TONICA SET-ENVELOPE E-BALL
Tonica
A New Formula for a trusted favorite string
nylon core strings
lively and round sound
easy tone attack
very easy response

ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler A-DYN SET
The A-DYN is recommended for all acoustic instruments.The A-DYN is a low impedance transducer that can be connected to any mixing board in a microphone input. Based on the DYN-Technology, we consider it as the best contact microphone ever conceived by us. The A-Class electronics guarantee a high quality signal as a professional audio level.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK PRO
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK ROAD
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler BASIK SET
BASIK is universal contact pick-up. It is possible to apply it to a variety of different instruments with satisfying results.
Simply apply the special kit supplied, and BASIK will convey the body vibrations with high precision producing a natural acoustic sound. Its user-friendliness and cost-effectiveness make BASIK the ideal acoustic pick-up for beginners, students or semi-professional musicians.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler STAT-V SELECT
The patented Schertler STAT-V electrostatic bridge pick-up for violin and viola stands out for its high feedback resistance and for delivering an impressive bridge tone without the harshness or distortion of piezo pick-ups. Located under the high string in the bridge wing cutout, STAT-V delivers a direct and punchy sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schertler
Schertler STAT-V SET
The patented Schertler STAT-V electrostatic bridge pick-up for violin and viola stands out for its high feedback resistance and for delivering an impressive bridge tone without the harshness or distortion of piezo pick-ups. Located under the high string in the bridge wing cut-out, STAT-V delivers a direct and punchy sound.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Schertler
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Dominant Viola Set 141 medium
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
5.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.500,oo ден


These strings have a highly flexible, multi-strand nylon core and cater for artists who feel uncomfortable with steel strings.

ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Infeld Blue 4/4 Violin Strings
Thomastik-Infeld Blue Composite Core 4/4 Violin Strings break through everything you thought you knew about bowed instrument strings!
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Infeld Red Violin String
Set with Ball End E String - 4/4 Size - Medium Gauge
ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Kolophonium Dominant
Thomastik Rosin Dominant Violin / Viola

Nr.203
Round
Violin / Viola

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Vision 4/4 Violin String E
The sound of Vision(tm) strings is focused, clear, open and brilliant.
Vision(tm) strings can be mixed with almost any synthetic core string.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Yamaha
Yamaha TD5BK
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 45 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.200,oo ден


Yamaha TD-5BK Tuner, compact design, it is almost as small as a business card, easy to read display, can be used for all instruments, also for timpani.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Yamaha
 
rows: rows: 17
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  Gewa Tailpiece for Cello  
  Gewa Tailpiece for Cello  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler STAT-V SET  
  Schertler STAT-V SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Pirastro  
.
  Pirastro Eudoxa Rosin  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Larsen  
.
  Larsen Kolophonium  
  Larsen Kolophonium  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Infeld Red Violin String  
  Thomastik Infeld Red Violin String  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Wittner Fine tuner Fix Black  
  Wittner Fine tuner Fix Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Прибор и Жици :  
 
Gewa
Larsen
Pirastro
Schertler
Thomastik Infeld
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти