БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Палици  
  >> Аксесоари  
  >> Кожи  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 51  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG K44 V2
AKG K44 CLOSED BACK HEADPHONES
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DRP100
Electronic Drum Reference Headphones
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS PRO X HI-HAT
12" Dual-cymbal Hi-hat Controller for DM8 and DM10 Series Electronic Drum Kits, with 2 x Trigger Cables

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Pro X Kick
Rock-solid response and precise control.
With the Alesis Pro X Kick pedal, you get a professional bass drum pedal built for rock-solid performance. Whether you play an acoustic or electronic set, the Pro X Kick is loaded with heavy-duty adjustable components, making it the right choice for every drummer and the perfect addition to any drumset.

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis SAMPLE PAD 4
4-pad Electronic Percussion Instrument with 25 Sounds and 10 Kits, Expandable via SD Card Media, and up to 2 External Triggers
ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
DM6
Performance Electronic Drum Module
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alpine
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand Small
Мал микрофонски сталак прилагоден за озвучување на бас тапан, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Drum 2
The Nord Drum 2 is a one of a kind drum synthesizer for drummers, percussionists and producers seeking unique and playable percussive sounds.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Evans
Evans B14G1
14" G1 Coated Drumhead
Tom Heads Batter

ЦЕНА: 1.150 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Evans
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA CYMBAL BAG CLASSIC 22
GEWA POCKET BAG PREMIUM

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Cymbal Hard shell case 22
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.100,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Roadcase transport protection for instruments: The perfect solution for drummers. The shock-resistant outer shell of the cases protects the instrument from any kind of extraneous causes. The drum is protected additionally by a soft inner padding.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Gewa Drum-Sticks Bag
Торба за палици.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA STICK BAG CLASSIC
GEWA STICK BAG CLASSIC

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
Roadcase Cymbal protection 5 pcs/set
Roadcase transport protection for instruments: The perfect solution for drummers. The shock-resistant outer shell of the cases protects the instrument from any kind of extraneous causes. The drum is protected additionally by a soft inner padding.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces GXPAD
Vježba, vježba, vježba...

Pad za vježbu 15 cm iz grafik serije.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces GXPAD2
Vježba, vježba, vježba...

Pad za vježbu iz grafik serije.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces GXSC-FL001
Torba za palice.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KEB-2033 Universal Bag
Универзална чанта за сите ваши потреби изработена во фабриката на светски познатата марка KACES.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPHD-38W
Torba za bubnjarski hardware - stalke!
Ojačana. Velika nosivost. Točkovi za lak transport.

ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces KPHD-46W
Torba za bubnjarski hardware - stalke!
Ojačana. Velika nosivost. Točkovi za lak transport.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 140/25 Drum Seat
Bubnjarska stolica idealna za početnike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 14000 Drummers Throne »Gomezz«
Profesionalna bubnjarska stolica "Gomezz".
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 234 Table/Floor Microphone Stand
Dvodijelni stalak s mehanizmom idealan za bubnjare ili studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 24035 Microphone Holder for Drums
Nosač mikrofona za bubnjeve.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 259/1 Microphone Stand
Mikrofonski stalak posebno dizajniran za bas bubanj. Može poslužiti i za ozvučenje pojačala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 25950 Microphone Stand »Rien«
Profesionalni stalak mikrofona za bas bubanj ili drugu namjenu. Vrlo kratkih i teških nogu pruža maksimalnu stabilnost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg DT3 Chromatic Tuner
The DT3 chromatic auto tuner with auto-reference calibration and dual tuning mode functions.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg KDM 2
Digitalni metronom sa simulacijom zvuka klasičnog metronoma sa satnim mehanizmom, dodatnim zvukovima i naprednim opcijama podešavanja.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg MM2
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
500,oo ден

Korg created the micro metronome for musicians practicing in high volume situations.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Carry-All Case MBMC
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 5.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
3.100,oo ден


Mike Balter Mallet Carry-All
100% industrial strength PVC coated nylon, foam padded for extra protection.

ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Mallet Bag MBMB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 2.100,оо
ЖЕШКА ПОНУДА :
1.600,oo ден


Barrel style bag made from PVC coated nylon. Each end opens allowing the player to put mallets in from both sides.

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
Mike Balter Mallet Pouch MBMP
This vinyl mallet pouch will hold 6 to 10 pairs of mallets.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
MIKE BALTER MBMB MALLET BAG
Barrel style bag made from coated nylon. Each end opens allowing the player access from both sides. Holds up to 20 pairs of mallets. Reinforced shoulder strap.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
MIKE BALTER MBMC CARRTY ALL CASE
100% industrial strength coated nylon, foam padded for extra protection, six deep mallet pockets, music pocket, and an accessory pocket. Holds up to 40 pairs of mallets. Reinforced handles and shoulder strap.
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Mike Balter
MIKE BALTER MBMP MALLET POUCH
Vinyl pouch will hold up to 5 pairs of mallets. Ideal for school percussionists. Many use several pouches to separate their mallets by groupings.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Mike Balter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Paiste
Paiste 20 Bag For Cymbals
Constructed of cordura, this bag will hold cymbals up to 20" in diameter.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Paiste
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Paiste
PAISTE STICK BAG BLACK
Folding, zippered stick bag holds about 8 pairs of drumsticks. Rugged Cordura nylon construction, nylon woven handle.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Paiste
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A50D
Drum Microphone Mount
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A56D Drum Mount
Drum Microphone Mount : Live, or in the studio, this universal clamp can be mounted virtually anywhere, including drum rims and racks, microphone stands, and cymbal stands.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor def TWBJ/TWSJ/TBBJ
SONOR дајре со ергономска рачка, со можност да се монтира на држач за тапани.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor DKH
Cool , univerzalni set ključeva za bubanj koji zašarafite ispod stolice...
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor GBC22 Cymbal Bag
Superb quality cymbal bag takes full set of kit cymbals up to & including 22". Well-padded, with felt separating blankets.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor MK Ključ za tapan
Ključ za bubanj.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor Rythm Add-on Bell with Stand
Комплет звоно, сталак и дајре со можност за монтажа на тапани.
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sonor
Sonor SCH28 Bass Drum Beater
Dvostruki batić sa dvije površine za sviranje.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
rows: rows: 19
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Evans   
.
  Evans TT12G2  
  Evans TT12G2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans TT13G2  
  Evans TT13G2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPHD-38W  
  Kaces KPHD-38W  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces GXPAD  
  Kaces GXPAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Аксесоари :  
 
AKG
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Athletic
Clavia
Evans
Gewa
Kaces
König & Meyer
Korg
Mike Balter
Paiste
Shure
Sonor
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти