БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Електронски Тапани

 
   
   
  Вкупно Производи: 19  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     2BOX
2BOX DrumIt Five MK2
2Box DrumIt Five is an open sound drum system giving the user the freedom to choose which sounds to play and which heads to use. The system is built around a high strength, low weight pad/cymbal and stand system.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > 2BOX
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai XR20
EXTRA ПОНУДА!
Цена во Европа : 259 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 13500,oo ден

XR20 is a portable beat production center loaded with a fresh sound library that’s designed for making hip-hop and R&B wherever and whenever inspiration strikes.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS COMMAND KIT
ALESIS COMMAND KIT | 8-PIECE ELECTRONIC DRUM KIT WITH MESH SNARE AND MESH KICK

This eight-piece electronic drum kit features an exclusive Alesis mesh snare and mesh kick (patent pending) that deliver an authentic drumming experience. Along with the 8” mesh kick and a 10” dual-zone mesh snare drum, there are also two 9” dual-zone rack toms and an 11” dual-zone floor tom. The set also features a 10” ride cymbal, a 10” hi-hat with pedal and a 10” crash with choke. The included Advanced Drum Module features 70 drum kits (50 factory + 20 user) with over 600 sounds and 60 play-along tracks, built-in metronome to sharpen your skills and more. The premium chrome 4-post rack keeps everything solidly anchored, no matter how hard you play.

ЦЕНА: 54.800 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS COMPACT KIT 7
ALESIS COMPACT KIT 7 | 7-PAD PORTABLE TABLETOP DRUM KIT

Full-featured drumming fun for drummers just starting out or non-drummers who just want to have fun!
The Alesis CompactKit 7 is a tabletop electronic drum kit with seven velocity-sensitive drum pads that deliver realistic drum sound with the feel and response of real drums. It also comes with two pedals for hi-hat and kick drum, so you’ll really feel as if you’re sitting down at an actual set. There are 100’s of built-in percussion voices, preset drum kits and play-along songs, so you can get started right away with your own customized sound.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM Lite Kit
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
22.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
19.900,oo ден


The Alesis DM Lite Kit with light-up LED pads will have any novice or accomplished drummer playing—and playing better—right away.

ЦЕНА: 22.300 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM10
РАСПРОДАДЕНО

High Definition Drum Module w/Dynamic Articulation

ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM10 Studio Kit
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 799 €
АРТИСТ ЦЕНА:
45900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Novi profesionalni studijski set sa DM10 modulom. Alesis polaže velike nade u ovaj set, jer cijena je zaista nevjerovatna. Full set bubnja, samo sjedi i sviraj. Posao obavljen, zabava zagarantovana!

ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM10 X Kit
РАСПРОДАДЕНО

Serious sizes, serious sound, and our finest hardware yet.
The DM10 X Kit is a premium six-piece professional electronic drum set with 10" and 12" drum pads, 12", 14", and 16" cymbals, the top-of-the-line DM10 module and the best-in-class chrome-plated XRack.

ЦЕНА: 64.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis DM6 USB Kit
Нов сет електрични тапани од Alesis-овата лабораторија на звукот.
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS FORGE KIT
ALESIS FORGE KIT | 8-PIECE ELECTRONIC DRUM KIT WITH FORGE DRUM MODULE

The Alesis Forge Kit is a complete 8-piece electronic drum kit that includes everything you need to play like a pro. It features an 11” dual-zone snare and three 8” tom pads for great feel and natural response, plus a kick drum pad with pedal. Three cymbals give you a virtually unlimited range of playing expression and the premium chrome 4-post mounting rack keeps everything solid and secure. The setup also includes the powerful Forge Drum Module that features 70 drum kits (50 factory + 20 user) with over 600 sounds and 60 play-along tracks, built-in metronome to sharpen your skills and more.

ЦЕНА: 37.900 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Nitro Mesh Electronic Drum Set
5-piece Electronic Drum Set with Mesh Heads, 3 x Cymbals, and Nitro Sound Module
ЦЕНА: 29.200 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS PRO X HI-HAT
12" Dual-cymbal Hi-hat Controller for DM8 and DM10 Series Electronic Drum Kits, with 2 x Trigger Cables

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Sample Pad
Customize your drum or percussion setup by adding your own unique sounds.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis SAMPLE PAD 4
4-pad Electronic Percussion Instrument with 25 Sounds and 10 Kits, Expandable via SD Card Media, and up to 2 External Triggers
ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Sample Pad Pro
All-In-One Percussion Instrument
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis STEALTHKICK PACK
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.200,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.200,oo ден

KICK PEDAL & COMPACT TRIGGER COMBO

ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
DM6
Performance Electronic Drum Module
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Drum 2
The Nord Drum 2 is a one of a kind drum synthesizer for drummers, percussionists and producers seeking unique and playable percussive sounds.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Drum Pad 6
The Nord Drum Pad 6 is a light weight (2.2 lbs) playable solution for playing the Nord Drum 2 with six super responsive drum pads and a convenient singlecable connector. Universal Module Mount included.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Clavia
 
rows: 33
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alesis   
.
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor DP492S  
  ALESIS COMPACT KIT 7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS COMPACT KIT 7  
  ALESIS COMPACT KIT 7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GHT12D Dajre  
  Sonor GHT12D Dajre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor DP472R  
  Sonor DP472R  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor HH444 Hi Hat  
  Sonor HH444 Hi Hat  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis DM6 USB Kit  
  Alesis DM6 USB Kit  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електронски Тапани :  
 
2BOX
Akai
Alesis
Clavia
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти