БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Педали  
  >> Картици (надградба)  
  >> Сталаци  
  >> Торби и Футроли  
  >> Останата опрема и аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Торби и Футроли

 
   
   
  Вкупно Производи: 21  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
ATHLETIC KB-CB KEYBOARD STAND BAG
Universal, „X” type keyboard stand case made of high quality material.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco BAG461KB
Bespeco najlonska torba za klavijaturu 5 oktava (61 dirka), sa džepovima, ojačana i postavljena. Odlična zaštita za Vaš instrument.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
BESPECO BAG461KB KEYBOARD BAG 61
Keyboard Gig Bag
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Softcase 73er
Clavia Nord Softcase 73 Keys 3 - original Clavia bag for Nord Electro 3 73 and Stage Compact, not thomann suitable for Nord HP series, Dimensions: approx. 1130 x 330 x 130 mm
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Softcase Stage 76
The gig bag for the Nord Stage 76 is made of durable material, and includes a hard spine on the bottom, a set of wheels on the side, and a handle on the opposite end.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Softcase Stage 88
The gig bag for the Nord Stage 88 is made of durable material, and includes a hard spine on the bottom, a set of wheels on the side, and a handle on the opposite end.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Gewa
GEWA KEYBOARD BAG PREMIUM
GEWA KEYBOARD GIG-BAG PREMIUM

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Gewa
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces 11-KB
Vodootporna i črvsta futrola, Gig Bag za klavijature s 76 tipaka. Dimenzije: 129,5 x 44,5 x 16,5
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces 13-KB
Vodootporna i črvsta futrola, Gig Bag za klavijature s 61 tipkom. Dimenzije: 98,4 x 41,9 x 16,5
ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces 15-KB
Vodootporna i črvsta futrola, Gig Bag za klavijature s 88 tipaka. Dimenzije: 138,4 x 36,8 x 13,3
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces 7-KB
Vodootporna i črvsta futrola, Gig Bag za klavijature s 61 tipkom. Dimenzije: 107 x 37 x 13
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces 9-KB
Vodootporna i črvsta futrola, Gig Bag za klavijature s 61 tipkom. Dimenzije: 113 x 43 x 16,5
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-11KB
Profesionalna zaštitna futrola za klavijature 76-tipki s ugrađenim nosačem i točkovima.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-14KB
Kaces XKP14KB
XPress 88-key Keyboard Porter, Large
Practical design with the convenience of wheels. Durable, luggage-grade exterior. Plastic wheel guards.

ЦЕНА: 5.700 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-15KB
Profesionalna zaštitna futrola za klavijature 88-tipaka s ugrađenim nosačem i točkovima.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-7KB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Професионална заштитна футрола за клавијатура со 61 дирка со вградени носачи и тркала.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kaces
Kaces XKP-9KB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Професионална заштитна футрола за клавијатура со 61 дирка со вградени носачи и тркала. Погодна за Korg PA-50.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kaces
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 18851 Torba za Spider
Torba za najpopularniji stalak za klavijature K&M "Spider Pro".
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil KB61 keyboard bag
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 99 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден


The SKB KB61 keyboard bag is a 61 note,fully padded bag that includes in-line skate style wheels, metal hardware, moulded runners and a hands free shoulder strap on the back. 45" W X 6-1/2 " H X17" D

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil KB76
РАСПРОДАДЕНО

A Classy Keyboard Bag!
This special version of the KB76 keyboard case features an embossed Kurzweil logo. It's perfect for your 76-key Kurzweil keyboard!

ЦЕНА: 7.600 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Kurzweil
Kurzweil KB88 Gig Bag
Kurzweil KB88 Gigbag, Softcase for PC3K8, PC3X, SP4-8, SP3X, SP2X, PC2X, PC1X, PC88, SP88X, SP88, wheels, extra compartment on outside, color: black, outer dimensions: 151 x 43 x 15 cm, inner dimensions: 151 x 43 x 15 cm.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
 
rows: rows: 30
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Strukture   
.
  STRUKTURE SKT1 Keyboard Add-on Tier  
  STRUKTURE SKT1 Keyboard Add-on Tier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces 7-KB  
  Kaces 7-KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  Kurzweil KB61 keyboard bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KB61 keyboard bag  
  Kurzweil KB61 keyboard bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco BAG461KB  
  Bespeco BAG461KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-9KB  
  Kaces XKP-9KB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Foot Controller FCV100  
  Behringer Foot Controller FCV100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Торби и Футроли :  
 
Athletic
Bespeco
Clavia
Gewa
Kaces
König & Meyer
Kurzweil
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти