БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Електрични Бас Гитари

 
   
   
  Вкупно Производи: 40  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade B2 Tetra Classic Bass
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Реинкарнација на легендарниот Jazz бас во Левинсоново издание. Aktivna VSC elektronika дава совршени тонски можности во распон од рокерски до фанк тон.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blade
Blade B25 Tetra Classic Bass
Reinkarnacija legendarnog Jazz basa u Levinsonovom izdanju sa 5 žica. Aktivna VSC elektronika pruža izvanredne tonske mogućnosti u rasponu od rokerske grmljavine, do funky režanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Blade
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN J-STANDARD JMJ-M MIGHTY JAZZ
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 45.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
38.900,oo ден

VINTAGE NATURAL 4-STRING BASS GUITAR

ЦЕНА: 45.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN J-STANDARD JMJ-R MIGHTY JAZZ
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 45.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
38.900,oo ден

3TONE SUNBURST 4-STRING BASS GUITAR

ЦЕНА: 45.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC JB NCJB-20R
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC PB NCPB-10M/ASH
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     FUJIGEN
FUJIGEN FGN NEO CLASSIC PB NCPB-10R/AL
Established in 1960, FGN (FUJIGEN) has been manufacturing guitars and basses for many world famous brands for half a century. As the original manufacturer, FGN are responsible for the highest quality (and probably for the success) of many of the worlds most respected brands, Such as fender Japan and Ibanez Japan.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > FUJIGEN
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTB2B
Jay Turser JTB2B Black : 18.900 ден.

Ultra-popular violin-shaped bass recreates the fat and thumpy sub tones that have been heard continually in popular recorded music for decades. Features included in this great bass guitar are: Traditional 4-string configuration, semi-hollow body, hard maple set neck, bound rosewood fingerboard, pearloid pickguard, humbucking pick-ups, 2 separate volume controls, 3 slide switches for multiple tone/ mute options and die-cast machine heads. Classic look and timeless sound.

ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTB400C
So Simple and considered to be the perfect bass design -- our traditional P-style bass guitar features a solid maple neck, your choice of either rosewood or maple fingerboard with medium-jumbo frets, split humbucking pick-up, 1-Volume & 1-Tone knob and chrome open gear machines. The most recorded electric bass design in rock n' roll history. You will know why as soon as you play one! Absolutely perfect for beginners or seasoned professionals alike.
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTB402 Jazz Bass
The ultra-coveted racecar version of iconic electric bass design. This J-style offset body is fast, comfortable and curvy on your body and ultra-playable down low due to its slim nut width. Features include a rosewood fingerboard with medium-jumbo frets, 2 single coil pickups with separate volume controls for each pickup and a master tone knob allowing you to dial-in that sound you hear in your head. Your test-drive awaits. Multiple colors are available to seal the deal. Absolutely perfect for beginners or seasoned professionals alike.
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lakland
Lakland Skyline 44-01
Vrhunska 4 - žičana bas gitara samo od Laklanda iz Skyline serije. Model Standard.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Lakland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lakland
Lakland Skyline 44-02
Top-linija Lakland izgleda i vrhunski užitak sviranja za povoljnu cijenu. Model Standard.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Lakland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lakland
Lakland Skyline Darryl Jones 4 RW WP
Vrhunska 4 - žičana bas gitara s potpisom: "Darryl Jones" samo od Laklanda iz Skyline serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Lakland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lakland
Lakland Skyline Darryl Jones 5 MN BS
Vrhunska 5 - žičana bas gitara s potpisom: "Darryl Jones" samo od Laklanda iz Skyline serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Lakland
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Grind Bass 4 BXP NTB
Osvajači nagrade urednika magazina "Bass Player" su GRIND NTB bas gitare, izrađene od imbuya drveta, čistog tona, izuzetno ugodnog vrata od mahagonija, sa fingerboardom od indonezijske ruže. Mekoća u sviranju osigurana je neck-trough-body konstrukcijom, a imaju solidan, rezonantan zvuk, dok im njihovo tamno drvo daje prirodan i izgled vrlo skupe gitare. Model s 4 žice.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Grind Bass 5 BXP NTB
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 420 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
20.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osvajači nagrade urednika magazina "Bass Player" su GRIND NTB bas gitare, izrađene od imbuya drveta, čistog tona, izuzetno ugodnog vrata od mahagonija, sa fingerboardom od indonezijske ruže. Mekoća u sviranju osigurana je neck-trough-body konstrukcijom, a imaju solidan, rezonantan zvuk, dok im njihovo tamno drvo daje prirodan i izgled vrlo skupe gitare. Model s 5 žica.


ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Milestone III
Zašto birati nešto što će vam biti nedovoljno, kad možete svirati na legendarnoj Peavey kvaliteti i tehnologiji?
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Millennium 4 AC BXP
Peavey Millennium bas gitare smatraju se osnovnim instrumentom bas gitarista, ponajviše zbog svirljivosti i izrade. Profesionalci kao što su John Campbell (iz "Lamb of God") i Marco Mendoza ( "Ted Nudget" i "Whitesnake") su strasni zaljubljenici u Peavey Millennium bas.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Millennium 4 BXP
Početnički bass sa najboljim odnosom kvalitete i cijene na svijetskom tržištu! Izuzetan dizajn koji obraća pažnju! Odlične zvučne karakteristike uz nevjerovatnu lakoću sviranja!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Millennium 5 AC BXP
Peavey Millennium bas gitare smatraju se osnovnim instrumentom bas gitarista, ponajviše zbog svirljivosti i izrade. U stvari, profesionalci kao što su John Campbell (iz "Lamb of God") i Marco Mendoza (iz "Ted Nudget" i "Whitesnake") su strastni Millennium bas gitaristi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Schecter
Schecter CV-4 3TSB
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
38.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.500,oo ден

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Schecter
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector Euro4LX
Spector Euro 4 LX - vrhunski 4 žičani bas iz Euro serije, originalnog NS zaobljenog tijela.ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector Euro5LX
Spector Euro 5 LX tobbaco sanburst - vrhunski 5 žičani bas iz euro serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector Legend 4 Classic
Spector Legend 4 Classic - vrhunski 4 žičani bas iz Legend serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector Legend 5 Classic
Legend 5 Classic - vrhunski 5 žičani bas iz Legend serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector ReBop4DLX EX Zebrano
ReBop4DLX EX - vrhunski 4 žičani bas iz ReBop serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector ReBop4DLX FM Black Cherryburst
ReBop4DLX FM - vrhunski 4 žičani bas iz ReBop serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector ReBop4DLX FM Natural Oil
ReBop4DLX FM - vrhunski 4 žičani bas iz ReBop serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector ReBop5DLX EX
ReBop5DLX EX - vrhunski 5 žičani bas iz ReBop serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Spector
Spector ReBop5DLX FM
ReBop5DLX FM - vrhunski 5 žičani bas iz ReBop serije, originalnog NS zaobljenog tijela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Spector
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai RG4001 Rockinbetter - Fireglo
Vintage bas gitara Vintage izgleda i tonskih karakteristika. 4 Žice. 2 Creamy magneta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 46.700,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
30.600,oo ден


Fantastic bass guitar of genuine quality at a fraction of the price of its close cousin!

ЦЕНА: 46.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
TOKAI Rockinbetter RG4003
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


Fantastic bass guitar of genuine quality at a fraction of the price of its close cousin!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TB48
Bas gitara bazirana na legendarnom Gibsonovom Thunderbird IV modelu. Tijelo od johne, vrat od kanadskog javora, prstohvat od ružinog drveta, crni hardware, 2 x TB-H Tokai pickupa, dva potenciometra za glasnoću i jedan potenciometar za boju tona. Što više reći?
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TOKAI
Tokai TJB55
Bas gitara u stilu "Jazzbasa", ali s Japanskom preciznošću! Tijelo od močvarnog jasena, vrat od kanadskog javora, prstohvat od palisandrovog drveta (rosewood) ili javora, Gotoh magneti, mašinice i most (Japan Vintage). Još nešto? Hvala, ništa više :)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T12B Pack
Се што е потребно за да започнете со свирење на бас гитара на едно место!
Бас гитара Washburn T12, бас заслиувач од 15W, футрола, каиш, кабел, штимер...

ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T14
Washburn Taurus Series
The Washburn T14 is the ideal working man's gig machine. This highly affordable bass is truly an acheivement. Taurus basses are pro level in every way, from the fine woods and finishes to the high quality components, you'll be stunned by what you can do on this instrument.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T14Q
Washburn Taurus Series
The Washburn T14 is the ideal working man's gig machine. This highly affordable bass is truly an acheivement. Taurus basses are pro level in every way, from the fine woods and finishes to the high quality components, you'll be stu
Faux quilted maple top

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T24
Jedan od Washburn basova najpristupačniji cijenom je doista veliki uspjeh. Ovi basovi su na profesionalnoj razini u svakom smislu, od drveta i izrade pa sve do super kvalitetnih komponenti elektronike. Bit ćete iznenađeni što sve ovaj instrument može. Verzija s 4 žice.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn T25
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА:400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
18.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Jedan od Washburn basova najpristupačniji cijenom je doista veliki uspjeh. Ovi basovi su na profesionalnoj razini u svakom smislu, od drveta i izrade pa sve do super kvalitetnih komponenti elektronike. Bit ćete iznenađeni što sve ovaj instrument može. Ovo je verzija sa 5 žica.

ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Washburn
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PRS   
.
  PRS Mikael Akerfeldt SE Signature  
  PRS Mikael Akerfeldt SE Signature  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SIMON & PATRICK GUITARS  
.
  S&P WOODLAND CEDAR ACOUSTIC GUITAR  
  S&P WOODLAND CEDAR ACOUSTIC GUITAR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha CS40  
  Tanglewood Evolution TW28 CLN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood Evolution TW28 CLN  
  Tanglewood Evolution TW28 CLN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER  
  TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele  
  Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10SCE Left Handed  
  Washburn WD10SCE Left Handed  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT220 Black  
  Jay Turser JT220 Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрични Бас Гитари :  
 
Blade
FUJIGEN
Jay Turser By Washburn
Lakland
Peavey
Schecter
Spector
TOKAI
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти