БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Електрично-Акустични Гитари

 
   
   
  Вкупно Производи: 56  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue CW Kingpin II
РАСПРОДАДЕНО

The latest model in the 5th Avenue line-up features a Cutaway body design and the added sounds of two Godin Kingpin P90 single-coil pickups delivering all that classic, vintage tone with presence, clarity and a little attitude thrown in for good measure!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue Kingpin P90
РАСПРОДАДЕНО

The Godin 5th Avenue brings you back to a time when the archtop acoustic guitar reigned supreme. With the soul of a 1950’s archtop, the 5th Avenue is a true vintage spirit of yesterday with today’s level of modern playability.

ЦЕНА: 45.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin 5th Avenue Uptown
РАСПРОДАДЕНО

A North-American made archtop with dual humbuckers, genuine Bigsby tremolo and pizzazz up the wazoo.

ЦЕНА: 89.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin A6 Ultra
РАСПРОДАДЕНО

The A6 Ultra continues with the innovative concepts found in all Godin A-series guitars, such as combining amazing plugged-in acoustic sound with the feel of an electric neck, along with a chambered body design that virtually eliminates feedback in live & loud settings.

ЦЕНА: 49.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin ACS-SA Black Pearl
РАСПРОДАДЕНО

The Godin ACS SLIM NYLON 6-String Electro Classical Acoustic Guitar, Synth Access, Black Pearl. MIDI ready nylon string, slim neck, acoustic-electric guitar for the 21st century with endless sonic possibilities.

ЦЕНА: 78.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Multiac Nylon SA
The original Multiac Nylon combines cutting edge acoustic guitar design with state-of-the-art on-board electronics and synth access.
Natural High-Gloss finish

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Multiac Spectrum SA
The renowned electro-acoustic Multiac series gets a new steel string model with the addition of the Multiac Spectrum SA. It features a new larger mahogany body design, Seymour Duncan Lipstick pickup in the neck, Custom Godin electronics along with separate tone and volume controls for the Lipstick pickup, as well as 13-pin capabilities for computer & synth access.
Natural High-Gloss finish

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
ay Turser JJ45FCET
Acoustic/Electric with cutaway basswood body, flame top finish, adjustable truss rod & die-cast machine heads w/ tuner.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTA-444CET
Auditorium size guitar, thin body cutaway electric with tuner, top, back and sides in catalpa wood in a high gloss finish, rosewood fingerboard, die-cast machine heads.
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Jay Turser
Jay Turser JTA-454QCET
Dreadnought guitar, cutaway electric with tuner, top, back and sides in catalpa wood, quilted top in a high gloss finish, rosewood fingerboard, die-cast machine heads.
ЦЕНА: 13.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Jay Turser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
LINE6 JTV-59 Variax
JTV-59 is built along the lines of the archetypal singlecut, set-neck, 24-9/16" scale-length guitar and it employs the tonewoods that made the format legendary since the 1950s.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
LINE6 JTV-69 Variax
JTV-69 is designed in the classic 25-1/2” scale, 3-pickup tradition. Its alder body, maple neck, and 22-fret rosewood fingerboard produce a bright, percussive snap but can yield plenty of bluesy warmth when required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Chord Buddy
РАСПРОДАДЕНО

Acoustic-Electric Guitar with Chord Buddy Guitar Learning System and Practice Aid.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL 5TH AVENUE COGNAC BURST SG
GODIN 5TH AVENUE COGNAC BURST SQ
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL Coastline S6 Slim CW Spruce QI
The Coastline S6 Slim CW Spruce QI is an ideal choice for players who prefer the brighter (more high frequencies) sound of a Select Solid Spruce top, aswell as the great feel and superb sound provided by a hand finished neck with a more traditional nut width feel. The cutaway and Quantum I electronics also make this a great choice for the gigging musician.
ЦЕНА: 37.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE AUTUMN BURST
SEAGULL ENTOURAGE AUTUMN BURST
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE NATURAL SPRUCE CW QI
A North-American made dreadnought that's ready for any venue.
ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC CW QIT
ENTOURAGE RUSTIC CW QIT
ЦЕНА: 42.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT
SEAGULL ENTOURAGE RUSTIC MINI JUMBO QIT | ELECTRO ACOUSTIC GUITAR

Entourage Rustic Mini-Jumbo QIT offers a full sound with a warm mid-range tone and of course the award winning craftsmanship and value Seagull is known for. Features include the beautiful Rustic Burst Custom Polished finish, Seagull Slim neck with slimmer nut width, cream double binding and select pressure tested solid cedar top. This model includes Godin Quantum IT electronics with built-in tuner.
6-string Acoustic-electric Guitar with Solid Cedar Top, Cherry Back and Sides, Maple Neck, Rosewood Fingerboard, and Quantum Electronics - Rustic Burst

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL PERFORMER CW MINI JUMBO HG QIT
SEAGULL PERFORMER
ЦЕНА: 49.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM
ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SEAGULL
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM QIT
SEAGULL S6 ORIGINAL SLIM QIT
ЦЕНА: 36.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > SEAGULL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     S&P
S&P SHOWCASE CONCERT HALL A6T
S&P SHOWCASE CONCERT HALL ROSEWOOD HIGH GLOSS A6T WITH TRIC CASE

The S&P Showcase guitars are the upper echelon of the entire line. Superbly crafted in a separate, secluded acoustic studio where each guitar can be individually & meticulously crafted by a handful of the finest luthiers in the business. Being artists in their own right, these luthiers devote much time and attention to every aspect in the process of building these high-end guitars. Both the look and more importantly the sound of these fine instruments are brought to fruition by the passion and artistry of the luthiers who lend their craftsmanship to each guitar.

ЦЕНА: 79.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > S&P
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     S&P
S&P WOODLAND PRO MINI JUMBO SPRUCE HG
S&P WOODLAND PRO MINI JUMBO SPRUCE HG
ЦЕНА: 52.700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > S&P
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic BODYREZ ACOUSTIC PICKUP ENHANCER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.800,oo ден

TC ELECTRONIC BODYREZ ACOUSTIC PICKUP ENHANCER | GUITAR EFFECTS PEDAL

Compact Acoustic Guitar Processor Pedal with Feedback Suppression and 9V Power Supply
A common problem for acoustic guitarists is that once they plug their acoustic instruments into a PA, their beautiful and natural acoustic tone is suddenly turned into a super sensitive and flat-sounding, quacky mess. BodyRez is designed to fix that problem.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
anglewood Evolution TSF CE TSB
Electro Acoustic Guitar. Designed to offer all our most popular and famous body styles at a very affordable price.
ЦЕНА: 16.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGL TSP 45 SUNDANCE PREMIER in case TWABSF

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGL TWT1 TIARE UKULELE
Soprano Ukulele Size
The Soprano Ukulele size is popular for its thin and sparkling tone due to the small body and shorter length of 21 inches. Perfect for travelling and playing on the go, Soprano Ukuleles are usually tuned to the standard tuning of G-C-E-A and have small spaces between the frets and a light string tension ideal for soft playing styles.

Designed By Some of Europe's Most Celebrated Luthiers
Tanglewood's instruments reflect a perfect blend between time-honoured design philosophies and modern manufacturing methodologies. Designed by some of Europe's most celebrated Luthiers, each instrument is a manifestation of some of the finest tone woods available, produced with their factories' meticulous attention to detail.

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGL TWT14-E TIARE UKULELE
The Tanglewood TWT14E Tiare Tenor Size Electro Ukulele is crafted with an ovangkol top, back and sides which has the strength of rosewood and the sweetness of koa. The TWT14E's tenor size is slightly bigger than the concert and offers a full, rich sound. Coupled with a unique okoume neck, which is tonally similar to maple, the TWT14E Ukulele delivers bright tones with good sustain. This ukulele is equipped with a Tanglewood TEQ-TUT pickup for extra projection when playing to a large crowd.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD CROSSROADS SERIES FOLK TWCR O
TANGLEWOOD TWCR O | CROSSROADS SERIES FOLK ACOUSTIC GUITAR

Tanglewood introduces the Crossroads series, a set of guitars completely based on that amazing raw blues sound from the 30´s. In those days guitars weren´t made to look fancy, so no nice finishes and no inlays. They had to be reliable and functional. The quality of those guitars were far superior compared to a lot of modern day standards and were passed on through generations.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD DBT SFCE OV
Tanglewood DBT SFCE OV, an incredible electro-acoustic guitar made using Ovangkol with a Spruce top and part of the Tanglewood Discovery series.


ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood Evolution TW28CSN-CE
This Tanglewood Evolution TW28CSN-CE 6-string Cutaway Acoustic-Electric Dreadnaught shaped Guitar features a solid Cedar top which gives this guitar its wonderfully warm and powerful tone, a Mahogany neck with Rosewood fingerboard and Mahogany back and sides.
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood Java TWJ F E
Folk-sized electro at a friendly price
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD JAVA TWJSFCE

ЦЕНА: 24.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
Tanglewood Nashville IV TNDCE
Dreadnought Electro-Acoustic Guitar
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TSP 45 SUNDANCE PREMIER IN CASE

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TW 4 WB

ЦЕНА: 18.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWJDCE

ЦЕНА: 26.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWR SFCE
Tanglewood TWR SFCE, an incredible electro-acoustic guitar Walnut with a Spruce top and part of the Tanglewood Roadster series.
ЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tanglewood
TANGLEWOOD TWU D CE
The Tanglewood Union TWU DCE Dreadnought Cutaway Electro Acoustic Guitar in Natural Satin provides an affordable gigging partner for everyone from weekend warriors to professionals. Tanglewood have hit the proverbial nail on the head with their Union series models, crafting superb instruments that would make a welcome addition to any guitarist's arsenal without breaking the bank.


ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Tanglewood
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washbrurn C44CE Classic Guitar
Nylon stringed classical guitars have an ageless appeal regardless of the genre of music you play.
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn C104SCE
Ozvučena klasična gitara, dizajnirana za ekstra komforno sviranje (pristup gornjim registrima), izuzetna izrada i B Band elektronika.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn EA20 Mini Jumbo Florentine
The Washburn EA20 Mini Jumbo acoustic-electric guitar has been a go-to guitar for performing musicians for decades now. The large body gives you a powerful, punchy sound, while the elegant-looking florentine cutaway gives you easy upper-fret access.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn EA20SDL
Ozvučena akustična gitara s pick-upom i predpojačalom namijenjena za sve glazbene pravce.
ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn LSJ743STSK Lakeside
Washburn Jumbo Acoustic Guitar, Lakeside Series
ЦЕНА: 35.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn NV100
Gitara na profesionalnom nivou - trijumf Washburn-ovih inženjera zvuka!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WCSD30S
The WCSD30S features a Solid Sitka Spruce top, Zebrawood back, sides, bridge, headstock cap and pickguard, multi-lam binding, mahogany neck with maple fingerboard, diecast tuners, 25.5” scale, gloss finish, and comes equipped with DAddario® EXP-16 coated strings. It also comes with a gigbag and includes a Limited Lifetime Warranty.
ЦЕНА: 24.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD 220SEATB
Dreadnought Wstrern Guitar
ЦЕНА: 28.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10CE
Akustična gitara Dreadnought cutaway stila.
ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10CE NS
Акустична-озвучена гитара со метални жици. Погодна за свирење на секаков вид музика. Одлична изработка.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10SCE
Akustična gitara s prednjicom od Aljaske Siteke i mahagonijevim stranicama i zadnjim dijelom. Fishman Isys+ sistem štimanja i predpojačala.
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD10SCE Left Handed
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Featuring a new look, the Washburn WD10S is the next generation of the world's best selling acoustic guitar.

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD20SCE
Rock out with this acoustic/electric guitar that features a solid sitka spruce top and rosewood sides and back for rich sound and an attractive look. Volume, 3-band EQ and tuner controls let you play a range of tones.
ЦЕНА: 18.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD32SCE
Dreadnought elektro-akustična gitara ugodnog tona i vrlo lijepog izgleda.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WD7SCE ATB
Washburn zaista brine o svima koji žele dobar instrument. WD7 serija nudi šmek skupih gitara za razumne novce. Iznenadili smo se kada smo je tonski poredili sa skupljom braćom i sestrama.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Washburn
Washburn WP26SNS Parlor Acoustic
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 21900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 29900,oo ден

Vintage-detailed Parlor The solid-cedar topped Washburn WP Parlor acoustic guitars are small and comfortable instruments that sound impressively loud with a rich and warm voice that's perfect for accompaniment.

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Washburn
 
rows: 145
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  FUJIGEN   
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC LS NCLS 10R BK  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC LS NCLS 10R BK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TTE 55A  
  Tokai TTE 55A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SEAGULL  
.
  Seagull S6 ORIGINAL  
  Tokai UALC50 BB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai UALC50 BB  
  Tokai UALC50 BB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WIN14 PACK  
  Washburn WIN14 PACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo  
  Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10R/AL/3S  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10R/AL/3S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn T12B Pack  
  Washburn T12B Pack  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрично-Акустични Гитари :  
 
Godin
Jay Turser By Washburn
LINE6
Peavey
SEAGULL
SIMON & PATRICK GUITARS
T.C. Electronic
Tanglewood
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти