БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Жици

 
   
   
  Вкупно Производи: 115  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAdarrioJ97 Greek Bouzouki
D'Addario's J97 strings are designed for use with 8-string Greek bouzoukis of various scales. The unwound strings are made from plain steel and the wound strings are nickel wound.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario Daddario Plain Steel Single 009
D'Addario plain steel guitar strings are acclaimed worldwide for their superb, long-lasting tone. They are equally suitable for both electric and acoustic guitar.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario Daddario Plain Steel Single 011
D'Addario plain steel guitar strings are acclaimed worldwide for their superb, long-lasting tone. They are equally suitable for both electric and acoustic guitar.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario EHR340 Half Rounds
EHR340's combine the playability of a traditional 10-52 set with the benefits of an exclusive "Half Round" manufacturing process.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
80/20 Bronze, commonly referred to as brass, is the original acoustic string alloy selected by John D'Addario Sr. and John D'Angelico in the 1930s. 80/20 Bronze strings are popular for recording due to their crisp, bold, and projecting tone and appeal to many traditionalists for their historical significance.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ Phosphor Bronze
D'Addario's best selling phosphor bronze acoustic guitar strings EJ Series in enviromentally friendly packaging and colour coded ballends for easy reference. Giving out a rich vibrant tone.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ ProArte Classical
D'Addario Pro-Arte Silverplated Wound Clear Nylon Classical Strings Extra Hard Tension comes in enviromentally friendly packaging. Each treble is measured 200 times by a sophisticated computer-controlled laser system that performs consistency and quality control checks while determining the string's exact playing tension.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ13 80/20
Bronze Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ27 Student Classical
EJ27 classical guitar strings are great for beginners and students.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ32 Folk Nylon
EJ32 Folk Nylon Silver/Ball End Black Treble
Folk Nylon strings are high quality nylon strings with ball ends on each string to facilitate easy installation on classical guitars - as well as steel string acoustic guitars if desired.

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario EJ70 Mandolin Phospohor Bronze
D'Addario EJ70 strings are designed for mandolins requiring ball end strings. Each string has a ball end instead of a loop end. The plain strings are plain steel and the wound strings are Phosphor Bronze, known for it's wam and bright acoustic tone.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario EZ 85-15 Great American Bronze
D'Addario, Great American Bronze 85-15 Bronze roundwound acoustic guitar strings. Full fundamental low end , extremely bright high end, even more tonal range than 80/20 bronze strings.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario J62 80/20 Bronze Mandolin Strings
J62 light gauge mandolin strings are wound with 80/20 Bronze for a crisp, bright tone on all 4 wound strings; perfect for recording.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
DAddario JS74 Mandolin Strings
D'Addario JS74 mandolin strings are great for electric or acoustic mandolin playing. JS74 mandolin strings are wound with nickelplated steel, known for its distinctive super-bright tone and dynamic projection.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario Plain Steel Single
D'Addario plain steel guitar strings are acclaimed worldwide for their superb, long-lasting tone. They are equally suitable for both electric and acoustic guitar.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario XL Nickel Electric Bass - EXL
All XL strings are precision wound on our exclusive computer-controlled machines, ensuring each string has excellent into nation, clear fundamentals, and unparalleled consistency. The nickelplated steel wrap wire is known for it's distinctive bright tone and excellent intonation and delivers a universally appealing tone for all playing styles.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 1.800,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DAddario
Daddario XL Nickel Wound - EXL
D'Addario XL Electric Guitar strings are world-renowned as "The Player's Choice" amongst guitar players of all genres and styles. XL strings are wound with nickelplated steel and are known for their distinctive bright tone and excellent intonation.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DAddario
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Black Beauties
EXTRA-Life: BLACK BEAUTIES: Black Coated Electric Guitar Strings on Hexagonal Core

Vrhunske žice za električnu gitaru.

ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Bootzilla Signature
Цена за 4/жичен сет - 1.500,оо ден.
Цена за 5/жичен сет - 2.500,оо ден.

Imported European steel with the latest clear coated technology.
Bass Strings

ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Dimebag Darrell Signature Set
DIMEBAG DARRELL Signature Set: Nickel-Plated on a Hex Core...Treated with StringLife.

Žice za električnu gitaru - s potpisom.

ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series
FAT-BEAMS - Marcus Miller Signature Series.
Stainless Steel Bass Strings on a Round Core.

ЦЕНА за 6-ЖИЧЕН СЕТ: 1.900,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Hi-Beam
DR Handmade Hi-Beam Electric Guitar Strings (Nickel Plated Hex Core)

Žice za električnu gitaru koje slove za standard.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Hi-Beam Bass
HI-BEAM
Tite-Fit Stainless Steel Bass Strings on Round Core
Žice za bas gitaru.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо Ден

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Legend Flatwound
Legend Flatwound strings are made from polished stainless steel flat ribbon wound on hexagonal steel cores. DR Legend Flatwound guitar strings are designed for players that want a smooth, warm tone. They are mainly suitable for jazz players and hollow and semi-hollow body guitars.
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Lo-Riders
Žice za bas gitaru.
Lo-Riders Stainless Steel Light Gauge.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Nickel Lo-Riders
NICKEL LO-RIDERS
Nickel Plated Bass Strings on a Hex Core
Žice za bas gitaru. Nikl.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.200,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Pure Blues
DR Handmade Pure Blues Electric Guitar Strings (Pure Nickel)

Žice za električnu gitaru klasične konstrukcije. Sjajan ton za Vintage gitare.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR RED DEVILS
DR Strings : Extra Life : Red Coated Electric Guitar
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR RPL
12 string set : 800 ден.

Phosphor Bronze Acoustic Guitar Strings wound on Hexagonal Cores. Low tension...the sound is loud and warm.

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Sunbeam
SUNBEAMS are the next generation of nickel-plated bass strings as they are wound upon round cores. SUNBEAMS are a step forward for the traditional player, as well as the advanced exponent of fretless bass, both of whom want brightness and warmth.

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 2.500,оо ДЕН

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Taper Bass
Bass players who need a tapered core string for modern techniques will love the superior performance of DR Long Necks stainless steel strings.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Tite-Fit
DR Handmade Tite-Fit Electric Guitar Strings (Nickel Plated Round Core)

Žice za električnu gitaru sjajnog zvuka, gdje sve žice apsolutno ujednačeno zvuče.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DR
DR Zebra
ZEBRA on Round Core

Revolucionarne žice ZEBRA za elektro-akustičnu gitaru.

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > DR
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 045-105 MEDIUM NW BASS STRINGS
ELECTRIC BASS NICKEL PLATED STEEL WITH NANOWEB COATING
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 09-42 SUPER LIGHT ELECTRIC STRINGS
ELECTRIC NICKEL PLATED STEEL WITH NANOWEB COATING
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 10-46 LIGHT ELECTRIC STRINGS
Elixir Strings 12052 Nanoweb Light Electric Guitar Strings
.010-.046 Nanoweb Light Gauge Electric Guitar Strings

ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 10-46 OPTIWEB LIGHT ELECTRIC STRINGS
ELECTRIC NICKEL PLATED STEEL WITH OPTIWEB COATING
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 10-47 NANO WEB
Elixir Strings Nanoweb 80/20 Acoustic Guitar Strings .010-.047 Extra Light
ЦЕНА: 1.050 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 11-49 MEDIUM NANOWEB EL NICKEL PLATED STRINGS
ELECTRIC NICKEL PLATED STEEL WITH NANOWEB COATING
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 11-49 OPTIWEB MEDIUM ELECTRIC STRINGS
Elixir 19102 Optiweb Coated Nickel Plated Electric Guitar Strings Medium
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elixir
ELIXIR 11-52 Elixir 11027 Nanoweb Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Cus Lt 11-52
Elixir 11027 Nanoweb Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Cus Lt 11-52
ЦЕНА: 1.050 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Elixir
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 009 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
.009 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 010 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
010 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-050 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
010-.050 Extra Light Gauge Acoustic Guitar Strings, 80/20 Bronze
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-052 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2008 Earthwood Rock and Blues Acoustic Guitar strings are crafted from 80% copper, 20% zinc wire wrapped around hex shaped tin plated steel core wire. The most popular acoustic provides a crisp, ringing sound with pleasing overtones
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 010-46 RPS REGULAR Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2240 Regular Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 011 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRING
.011 PLAIN STEEL ELECTRIC OR ACOUSTIC GUITAR STRINGS 6 PACK
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings
011-.048 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Power Slinky
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 011-52 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
EARTHWOOD LIGHT 80/20 BRONZE ACOUSTIC GUITAR STRINGS - 11-52 GAUGE
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 012-54 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2003 Medium Light Earthwood 80/20 Bronze Acoustic Strings - .012-.054

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 045-130 5 STRING REGULAR SLINKY BASS GUITAR STRINGS
045-.130 Five-string Custom Gauge Electric Bass Guitar Strings, Regular Slinky
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 08-38 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2225 Extra Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings - .008-.038

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-042 SUPER SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
.009-.042 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Super Slinky

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-42 M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS
009-.042 Gauge Electric Guitar Strings, Maraging Steel Wound, Super Slinky
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-46 HYBRID SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
009-.046 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Hybrid Slinky
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 09-46 RPS CUSTOM GAUGE Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2241 Hybrid Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS
Ernie Ball 2251 Pure Nickel Slinky Electric Guitar Strings

CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings
010-.046 Electric Guitar Strings - Cobalt
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-46 REGULAR SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
.010-.046 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Regular Slinky

ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
Ernie Ball 2560 Extra Light Everlast Coated 80/20 Bronze Acoustic Strings - .010-.050
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2550 Everlast Phosphor Extra Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-52 SKINNY TOP HEAVY BOTTOM Nickel Wound Electric Guitar Strings
.010-.052 Custom Gauge Electric Guitar Strings, Nickel Wound, Skinny Top/Heavy Bottom
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-56 7 STRING Slinky Electric Guitar Strings
Ernie Ball 2621 Nickel 7-String Slinky Electric Guitar Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-48 CLASSIC ROCK N ROLL POWER SLINKY PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS
Ernie Ball 2250 Classic Pure Nickel Power Slinky
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze
.011-.052 Custom Gauge Acoustic Guitar Strings, Super Slinky, Phosphor Bronze

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
EVERLAST LIGHT COATED 80/20 BRONZE ACOUSTIC GUITAR STRINGS - 11-52 GAUGE
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2548 Everlast Phosphor Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-54 BEEFY SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings
Slinky electric strings that are ideal for drop tuning.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 12 STRING EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS
Ernie Ball 2012 Earthwood 80/20 Bronze 12-String Medium Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 12-54 ACOUSTIC GUITAR STRINGS Phosphor Bronze
012-.054 Custom Gauge Acoustic Guitar Strings, Phosphor Bronze, Slinky
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 2733 045-105 COBALT HYBRID SLINKY LONGSCALE BASS STRINGS
HYBRID SLINKY COBALT ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 2836045-130 5 STRING REGULAR SLINKY BASS GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY 5-STRING NICKEL WOUND ELECTRIC BASS STRINGS - 40-125 GAUGE
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 2923 09-42 SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS - 9-42 GAUGE
ЦЕНА: 850 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 3833 45-105 ELECTRIC BASS COATED STRINGS
HYBRID SLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL 3836 45-130 5 BASSSLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK & SILVER
Ernie Ball 2406 Ernesto Palla Nylon Black and Silver Classical Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK NYLON Ball End Classical Strings
Ernie Ball 2409 Ernesto Palla Black Nylon Ball End Classical Strings

ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA SILVER NYLON Classical Strings
Ernie Ball 2403 Ernesto Palla Clear & Silver Nylon Classical Strings
ЦЕНА: 550 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball LIGHT ALUMINUM BRONZE ACOUSTIC STRINGS
Aluminum Bronze Acoustic Strings feature more projection and clarity than traditional bronze strings, while also providing improved corrosion resistance. Aluminum Bronze Acoustic strings are made with Ernie Ball Maraging Steel hex cores and Aluminum Bronze wrap wire which provide more pronounced lows coupled with crisp brilliant highs. Made from a blend of copper and aluminum specifically tailored for acoustic guitar strings. Light gauge .011, .015, .022, .030, .042, .052
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL PARADIGM 2021
010-.046 Regular Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .009-.042 Super Slinky
.009-.042 Super Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
Ernie Ball Paradigm Electric Guitar Strings .010-.046 Regular Slinky
.010-.046 Regular Slinky Electric Guitar Strings, with No-break/No-rust Guarantee
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Ernie Ball
ERNIE BALL PARADIGM PHOSPOR BRONZE 010-050
.010-.050 Extra Light Acoustic Guitar Strings, Phosphor Bronze, with No-break/No-rust Guarantee - 1 Set
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Ernie Ball
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS Classical Guitar Strings
Tynex-Nylon Trebles/Silver Copper Basses are the industry standard for classical strings. The tie end basses provide a brighter tone. The ball end basses are mellower and facilitate installation.ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS Fast Fret
String and Neck Lubricant / String Cleaner for All Stringed Instruments. Contains no silicone. It’s a liquid in an applicator. Use it on strings, fretboard, back of neck. Lets fingers slide freely, keeps strings clean, is good for wood.
Made in the USA.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS GB Boomer
Roundwound Nickel-Plated Steel.
Most popular GHS electrics. Designed for Heavy Metal, Rock, Country, Blues and Pop styles.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS La Classique®
For Classical Guitar -Nylon Supreme Trebles / Winter Silver™ Basses.
Pure intonation combined with velvety smooth feel. The ground trebles are excellent for ensemble performance.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS La Classique® Smoothwound
LaClassique Smoothwound - Nylon Supreme Trebles with Rollerwound Winter Silver Basses. The smoothwound basses provide very low finger noise - a great string set for recording purposes. Medium High Tension.ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     GHS
GHS VN Vintage Bronze
New and improved GHS VINTAGE BRONZE acoustic guitar strings are wound with a special, time tested 85/15 copper-zinc alloy over a hex core to provide a rich, warm yet vibrant tone. The redesigned core-to-cover ratio yields a richer blend with extended tone life.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > GHS
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Hard Tension Classical Strings
A nylon set recommend for higher definition and better performance.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Godin
Godin Normal Tension Classical Strings
A nylon set recommend for higher definition and better performance.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Godin
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey 6505 Nickel Wound Electric Strings
Premium nickel-wound electric guitar set.
Distinctive 6505 graphics.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings
Peavey acoustic brass-wound strings were developed as very bring acoustic strings that deliver great balance and extended string life..

ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi
Peavey Phosphor Bronze-Wound strings are engineered to provide acoustic perfectionists a string that delivers perfect balance and extended life.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Cirrus™ Bass String
Thermal-fused.
Extra long (XL) strings are standard on the Cirrus® Bass (35'' (889mm) scale).

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 1.300,оо ДЕН
ЦЕНА за 6-ЖИЧЕН СЕТ: 1.400,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 10S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 11S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
PEAVEY HIGHWAY PHOSPHOR 12S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Highway Phosphor Bronze Strings
Highway phosphor bronze acoustic string sets available in 10's 11's and 12's.
Distinctive Highway sign graphics.

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey HP Custom Shop Nickel Wound
High quality nickel-wound set used on HP custom shop guitars.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Nickel Wound Electric Bass Elements 40s
Nickel winding adds a longer sustain to the magnetic characteristics required to drive the full volumes and precise intonations of electric bass guitars.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Pool Ball Nickel Wound
Pool Ball nickel-wound electric guitar strings available in 9's and 10's.
Distinctive Pool Ball Graphics

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
PEAVEY POOLBACK ELECTRIC GUITAR STRINGS 09-42

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Stainless Steel Wound Electric
Stainless steel winding offers our packaged balanced sets a brighter attack and a particularly brillant tone. Also, our stainless alloy is exceptionally noncorrosive and resistant to humidity and perspiration.
Package includes extra ‘E’ string

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Pirastro
PIRASTRO Pirazzi Master Classics
Ultra Sensitive Strings for Classical Guitar
Silver Set-Normal/High Tension

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Pirastro
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAVAREZ
Savarez Guitar Strings Nylon 540J
Жици за класична гитара.

ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > SAVAREZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAVAREZ
SAVAREZ NYLON 540ARJ
Classic Nylon Strings
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > SAVAREZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SAVAREZ
SAVAREZ NYLON 540R
Classic Guitar Strings
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > SAVAREZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Infeld CR127 Classic
Thomastik-Infeld CR127 Classic N Series Superlona Classical Guitar Strings provide an economical option for those who still want to practice on a high quality string.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Infeld Electric Guitar Strings
One of the world's best string making company for all instruments is giving us the pleasure to play their Infeld electric guitar strings line.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
Thomastik Jazz JF324 BASS
Smooth, Warm, Balanced the E-Bass Jazz Series are strings with extended durability and high output. A highly flexible steel core gives the string a balanced feeling and a special character. The overall sound characteristics can be described as very close to the double bass.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
THOMASTIK JAZZ SWING SET 10
JAZZ SWING
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
THOMASTIK JAZZ SWING SET 11
JAZZ SWING
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
THOMASTIK-INFELD JAZZ BEBOP 11
JAZZ BEBOP
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Thomastik
THOMASTIK-INFELD JAZZ BEBOP 12
JAZZ BEBOP
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Thomastik
 
rows: rows: 120
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Athletic   
.
  Athletic GS-1  
  Athletic GS-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler LYDIA EQ  
  Schertler LYDIA EQ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 012-54 EARTHWOOD 80/20 Bronze ACOUSTIC STRINGS  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GIT-42U  
  Athletic GIT-42U  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario JS74 Mandolin Strings  
  DAddario JS74 Mandolin Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Pirastro  
.
  PIRASTRO Pirazzi Master Classics  
  PIRASTRO Pirazzi Master Classics  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Жици :  
 
DAddario
DR
Elixir
Ernie Ball Strings
GHS
Godin
Peavey
Pirastro
SAVAREZ STRINGS
Thomastik Infeld
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти