БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Кондезаторски Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Кондезаторски Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 37  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411L
Acoustic Pick-up Miniature Microphone.
An Ultra-light vibration pickup condenser transducer for instruments.

ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411PP
The C411 is a miniature vibration pickup for acoustic guitar, mandolin, violin and most other string instruments. Its integrated condenser capsule will reproduce the sound of the instrument clearly and without coloration.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C520
Naglavni vokalni mikrofon idealan za frontmene ili raspjevane gitariste, klavijaturiste, bubnjare...plesače.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE2500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 650 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
31.500,oo денSOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Kick-drum mikrofon s revolucionarnim dual-element dizajnom. Sastoji se od dvije kapsule, kardioidne kondenzatoreske i dinamičke, koje su objedinjene u jedan mikrofon. Odličan za bas bubanj ili BERDU!

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE3300 Artist Ellite
Vrhunski vokalni mikrofon kreiran za nastupe uživo.
Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija: 20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE5100
Artist Elite AE5100 kardiodni kondenzatorski mikrofon duge dijafragme i beskompromisne tonske kvalitete namijenjen za: prijelaze, perkusije. akustične gitare, gudače i ostale akustične instrumente
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE5400 Artist Ellite
Vokalni mikrofon najviše klase! Namijenjen pjevaču
na bini. Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija:
20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2010
Profesionalni kondenzatorski vokalni mikrofon čvrste metalne konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2035
Large-diaphragm Condenser Microphone with Low-cut Filter, 10dB Pad, Cardioid Pickup Pattern, and Custom Shockmount
ЦЕНА: 11.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM350
Kardiodni kondenzatorski Clip-On mikrofon. Namijenjen prvenstveno: puhačima, za violine, snare, tamburice...
Izrazito čistog i transparentnog signala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM450
Beskompromisna kvaliteta za ozvučavanje bubnja, perkusija, akustičnih gitara, violina i ostalih akustičnih instrumenata
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO35
Idealan za TAMBURAŠE!!!

...i gitariste, harmoniku (lijeva i desna strana), puhače. Kako za uživo tako i za studio.

Kardiodni kondenzatorski klip instrumentalni mikrofon.

ЦЕНА: 13.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C2 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.600,oo ден2 ujednačena studijska kondenzatorska mikrofona.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C4
Novi C4, dva uparena Single Diaphragm Condenser Mikrofona.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ECM8000
Nedirektni mjerni kondenzatorski mikrofon velike preciznosti.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic M160
Profesionalni mikrofon "Double Ribbon Transducer" namijenjen radio stanicama ili studijskom snimanju za: tomove, piano, gudače, tamburice, saxove ili vokale.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4080
4080 mikrofon kombinira visoku audio kvalitetu s nevidljivošću. To ga čini idealnim za upotrebu u broadcastu, na konferencijama ili u drugim situacijama uživo. Ima lagano pojačano srednje frekventno područje (4 dB) radi lakše razumljivosti govornika. Vrlo je jednostavan za postavljanje i može se okretati u svim smjerovima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA IMK 4061
IMK 4061 ovaj komplet dizajniran je za ozvučavanje iz bliza za širok izbor muzičkih instrumenata u live i studijskim situacijama te nudi vrlo čistu, detaljnu i prirodnu kvalitetu zvuka.
Mikrofon 4061-BM može podnijeti 144 dB prije izobličenja, dozvoljavajući korištenje mikrofona za doboš, trube, gitaru/bas gitaru i druge glasne izvore zvuka.Uključeni su držači za mikrofon za gudačke instrumente, univerzalni držači za montiranje na površinu s duplo-samoljepljivom trakom, magnetni držač i spužvasti zaštitnik od vjetra.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM2000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
13.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM2000 | LARGE DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

The MPM-2000 professional condenser microphone boasts a specially-engineering internal circuit design optimized for smooth frequency response, high sensitivity, low noise and wide dynamic range. This enables the microphone to be used in any application requiring accurate signal reproduction and seamless translation from studio to stage.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM3000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.300,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM3000 | LARGE-DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

Marantz Professional condenser microphones deliver the high-quality, accurate audio needed for critical recording applications. The MPM-3000 tops the line with its audiophile specs and construction. Premium-grade circuitry components provide superlative performance with negligible harmonic distortion. The microphone’s smooth, warm character and fast transient response make it the perfect instrument to capture every nuance of sound - from subtle vocals to orchestral percussion

ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM3500R RIBBON MICROPHONE
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
16.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.900,oo денMARANTZ MPM3500R | RIBBON MICROPHONE WITH ULTRA LOW-MASS DIAPHRAGM

The MPM-3500R is a high-quality ribbon microphone that faithfully captures every sound from the subtle nuances of stringed instruments to rock vocals and percussion. Superbly designed and crafted with high-grade components, the result is a durable microphone with high sensitivity, low noise and wide dynamic range. Its dipole (figure-eight) pickup pattern enables it to be placed between instruments and capture both equally.
The MPM-3500R’s low-mass ribbon pick-up diaphragm is specially designed to resolve the extremely subtle details often missed by conventional microphones, yet it remains warm-sounding and natural—never harsh or strident—resulting in a particularly vibrant, lifelike recording

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann U 87 Ai
The nickel U 87 Ai Condenser Microphone from Neumann is a large dual-diaphragm condenser microphone.
ЦЕНА: 159.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M2
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.500,oo ден


Novi Rode M2 donosi studijsku kvalitetu na binu.
Kondenzatorski vokalni mikrofon dizajniran i napravljen u Australiji.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


M3 je novi kardiodni kondenzatorski mikrofon od proslavljenog Australijskog proizvođača ekstremno velike primjene: za kućna snimanja, studio, na lokacijama. Vrlo malog šuma.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
11.900,oo денStudijski, binski i lokacijski 3/4” kondenzatorski mikrofon s dvostrukim napajanjem /48V phantom ili interna 9V baterija/, omogućava rad bilo gdje.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE S1
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Super kardioidni kondenzatorski. RØDE S1 je dizajniran specijalno za žive vokalne izvedbe. Beskompromisna kvaliteta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE smartLav+
The smartLav+ is a broadcast-grade wearable microphone designed for use in a wide range of applications, from the boardroom to the pulpit, the car to the classroom.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic Pro
Stereo On-camera Microphone

Building on the success of the VideoMic Pro, the defacto standard for DSLR on-camera audio, and RØDE’s original Stereo VideoMic, the new Stereo VideoMic Pro provides a high quality stereo option for videographers, and is ideal for recording music, and the atmospheric ambience essential in building a realistic audio scene.
Based around a matched pair of high sensitivity ½”cardioid condenser capsules in a coincident XY pair, the Stereo VideoMic Pro provides a wide stereo image with natural depth.

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 87A
Kondenzatorski vokalni mikrofon top klase. Sami vrh ponude! Superkardioidna karakteristika usmjerenosti.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 87C
Excellent for touring professionals, the Beta 87C premium vocal microphone delivers studio-grade performance and a smooth, extended high-end frequency response in a cardioid condenser design.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX14/P31 Headset
Wireless Microphone Headset System
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG81 XLR
Osnovni model binskog kondenzatorskog mikrofona male membrane. Odličan za ozvučavanje akustičnih instrumenata, horova, kao i overhead mikrofon za set bubnjeva.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM81
Visoko kvalitetni kondenzatorski mikrofon dizajniran za studijska snimanja, radio stanice, ozvučavanje akustičnih instrumenata, posebice gitara ili tambura, činela, piana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM86
Konenzatorski vokalni mikrofon više klase. Izuzetan zvuk po još uvijek prihvatljivoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM EXH6
Dual XLR/TRS Combo Input Capsule for H6 Recorder
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > ZOOM
 
rows: rows: 39
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE M1S  
  RODE M1S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Super 55  
  Shure Super 55  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure 55SH  
  Shure SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM58  
  Shure SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG58 XLR  
  Shure PG58 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 56A  
  Shure Beta 56A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 57A  
  Shure Beta 57A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M2  
  RODE M2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Кондезаторски Микрофони :  
 
AKG
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
DPA Microphones
MARANTZ Professional
Neumann
RODE
Shure
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти