БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Кондезаторски Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Динамички Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 40  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG D112
Dinamički mikrofon kardiodni namijenjen čistoj reprodukciji bas bubnja ili ozvučenju basa. Odličan i u studijskim uvjetima i na bini.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set
Small, lightweight instrument wireless.

The AKG WMS 40 Minisystem includes an SR 40 MINI receiver, a PT 40 MINI pocket transmitter, a MKG L instrument cable, a universal power supply with US/UK/EU adapter, and one AA size dry battery.

ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE6100 Artist Elite
Vrhunski dinamički kardiodni vokalni mikrofon. Frekvencija: 60-15000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM250
Dinamički mikrofon za ozvučenje bas bubnja, basa, berde. Također idealan za perkusione i puhače.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM650
Hiperkardiodni dinamički instrumentalni mikrofon. Hi-ENERGY® Neodymium magnet daje vrlo jak izlaz, te je idealan za ozvučavanje snara, tomova, udaraljki ili gitarskih kabineta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica MB1k
Neusmjereni dinamički vokalni mikrofon. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica MB2k
Neusmjereni Handheld/Stand dinamički - optimalni instrumentalni mikrofon/pickup. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO31
Vrlo dobar dinamički kardiodni vokalni mikrofon izuzetno povoljne cijene. Frekvencija: 60-13000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO41
Odličan dinamički kardiodni vokalni mikrofon.
Frekvencija: 90-16000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPS500MP3
All-in-one PA System with 6-channel, 500W Stereo Power Mixer and 2 x 2-way, 8" Passive Speakers
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultravoice XM1800S
Komplet od 3 dinamička mikrofona za široku primjenu (vokal, ozvuka, pojačala, instrumenata, bubnjevi...).
Kutija i lulice u kompletu.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultravoice XM8500
Сценски динамички микрофон по најповолна цена..

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVi 100 Microphone - XLR
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
1.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.600,oo денDinamički mikrofon namijenjen širokoj upotrebi s prekidačem.

ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVM DMS5
For the pro drummer who wants an all-in-one package, on stage or in the studio! The PVM DMS-5 drum microphone system includes one PVM 321 kick drum mic, one PVM 325 snare mic, three PVM 328 tom mics, four drum mount clips, four mic cables with a 90-degree XLR connector, one mic cable with a straight XLR connector, and carrying case.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
5.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


Dinamički mikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M1S
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
7.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo денMikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.
Od sada i sa prekidačem.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser E835
Vokalni kardiodni dinamički mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser E845
Superkardiodni dinamički vokalni mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 520DX
Legendarni *Green Bullet* mikrofon za blues usnu harmoniku.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 55SH
Ovaj mikrofon je ikona koja krasi mnoge bine zadnjih šezdeset godina.Hromirano kućište svojim dizajnom će vas vratiti u pedesete.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 565SD
Mikrofon koji je obilježio prostore Ex-Yu scene. Odlične karakteristike po odličnoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 52A
Vrhunski dinamički mikrofon sa membranom velikog promjera, prevenstveno namjenjen za ozvučavanje bas bubnja.
Mikrofon za najmasniju stopu na svijetu!

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 56A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Optimizovan za ozvučavanje elemenata bubnja.

ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 57A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Svi oni koji se nazivaju profesionalcima ne bi smjeli pristati na ništa manje...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 58A
Изработен по традиција на SM 58. Вистински избор за пеачи. Кардиоден концепт.Кондензаторски фреквенциски распон: 40 - 20 kHz. Класика!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/B58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 25.200,oo ден

ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure DMK 57-52
Оптимално решение за врвни резултати при озвучување на сет тапани.
ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure MX153 Earset
Outstanding clarity in an extremely comfortable over-the-ear design.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG48 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG52 XLR
Instrumentalni dinamički mirofon iz osnovne PG serije. Namjenjen za ozvučavanje izvora zvuka sa velikim nivoom zvučnog pritiska. Dobar za ozvučavanje BAS bubnja i bass pojačala.
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG56 XLR
Kompaktni instrumentalni mikrofon, prvenstveno namjenjen ozvučavanju elemenata bubnja.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG57 XLR
Instrumentalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG58 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Odličan izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM48 SLC
Odličan vokalni mikrofon u srednjoj klasi. Vrlo povoljan odnos kvaliteta i cijene čini ga odličnim izborom za široku upotrebu u rental kompanijama manjeg obima posla, te za pjevanje back vokala u bendovima.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM57
Instrumentalni mikrofon više srednje klase. Neizostavan komad na svakoj bini širom svijeta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM58
Klasika za vokal. Preko 30 godina na svim binama.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM58S
Vokalni mikrofon više srednje klase. Standardni izbor profesionalaca u domenu klubske svirke.
Verzija sa ugrađenim prekidačem.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Super 55
The Super 55 features the vintage design of the original iconic vocal microphone with a frequency response tailored for natural-sounding vocals and speech.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SV200-W
The SV200 delivers crisp, vibrant sound optimized for lead and backup vocals, karaoke performance and high-quality presentations. It features an on/off switch as well as a dent-resistant grille for years of dependable performance. Includes 15' XLR-XLR cable.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon MP 75
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
8.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo денDynamic Handheld Microphone with Helicon Control Switch

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > TC Helicon
 
rows: rows: 39
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure Super 55  
  Shure Super 55  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure 55SH  
  Shure 55SH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 58A  
  RODE M1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M1  
  RODE M1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE smartLav+  
  RODE smartLav+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 56A  
  Shure Beta 56A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 57A  
  Shure Beta 57A  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Динамички Микрофони :  
 
AKG
Audio-Technica
Behringer
Peavey
RODE
Sennheiser
Shure
TC Helicon
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти