БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

100V Засилувачи

 
   
   
  Вкупно Производи: 28  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MA125
Instalaciono pojačalo 125W sa 4 mikrofonska i 4 linijska ulaza...Radi i na 12 Volti!!!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MA200
MIX + Pojačalo 180W
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MA200CDR
Instalaciono 100V pojačalo 200W sa 4 mikrofonska i 4 linijska ulaza i 4 izlazne zone + CD + Radio...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MA35
Instalaciono 100V pojačalo 35W sa 3 mikrofonska i 2 linijska ulaza...Radi i na 12 Volti!!!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart PA240P
240W/100V Pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart PUBDRIVE-2000
100 voltno pojačalo s odvojenim pojačalom za bas i satelite. Idealno za manje klubove ili barove.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMC+120
AMC Series Mixer Amplifiers - AMC120 - 120 watts
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMC+60
AMC Series Mixer Amplifiers - AMC60 - 60Watts
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMIS 120P
Pojačalo snage 120 Watt-i.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMIS 120XL
Mikser s pojačalom, snage 120 Watt-i.
ЦЕНА: 25.937 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMIS 250 P
Pojačalo snage 250 Watt-i.
ЦЕНА: 31.994 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 10:4X
Četiri kanalno pojačalo isporučuje 4 x 250 W na 4, 8, 16 Ohm-a.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane,
trgovačke centre. Zauzima 2 rack visine. Rade i na: 70V i 100V.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 10:8X
Osmokanalno pojačalo isporučuje 8 x 125 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 16:4
Četiri kanalno pojačalo namijenjeno instalacijama. Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane, trgovačke centre.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 20:8X
Osmokanalno pojačalo isporučuje 8 x 250 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 28:4
Četiri kanalno pojačalo namijenjeno instalacijama. Idealno za hotele,
restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane, trgovačke centre.

ЦЕНА: 157.323 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 48:4
Četiri kanalno pojačalo nevjerovatne snage namijenjeno instalacijama.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane.

ЦЕНА: 180.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 5:4X
Četiri kanalno pojačalo isporučuje 4 x 125 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 68:4
Četiri kanalno pojačalo nevjerovatne snage namijenjeno instalacijama.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 88:4
Četiri kanalno instalaciono pojačalo s nevjerovatnih 4 x 2200 Watti na 2 Ohma u 2U pakiranju!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC CX 2-Channel Models
Osam modela dvokanalnih pojačala iz CX serije. 5 s niskom impedancijom i 3 - 70 voltna.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC CX 4-Channel Models
Četiri kanalna pojačala iz CX serije. Izaberite između tri modela - direktna 70-voltna 70 modela i dva niske impedancije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC CX 8-Channel Models
Multi - kanalna pojačala iz CX serije. Izaberite između tri modela - direktna 70-voltna 70 modela i dva niske impedancije. U ponudi dva modela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC DCA 2-Channel Models
Dvokanalno pojačalo iz DCA serije. DCA Digitalna kino serija pojačala s dva ili pet kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC DCA 4-Channel Models
Perfektna pojačala iz DCA kino serije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC GX Series
GX serija pojačala su idealna su za profesionalce koji zahtijevaju maksimum performansi i prenosivost, uz ograničeni proračun.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ISA Series
ISA Serija nudi sedam modela pojačala uključujući četiri niske impedancije (ISA 280, ISA 450, ISA 750, ISA 1350), te tri "TI" s verzijama 25, 70 i 100 voltna.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC RMX 3RU Models
Profesionalna pojačala 3RU
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи > QSC
 
rows: rows: 14
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Crown   
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV2600  
  Peavey PV2600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата 100V Засилувачи :  
 
Apart
Australian Monitor
Lab Gruppen
QSC
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти