БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Стандардни Засилувачи

 
   
   
  Вкупно Производи: 54  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio VLP1500
Pojačalo snage 500W RMS po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio VLP2500
Pojačalo snage 750W RMS-a po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPQ2000
Profesionalna pojačala male težine koja mogu raditi cijelu noć. Povoljne cijene i dovoljne snage za upotrebu u različitim aplikacijama. Ugrađena ATR (Accelerated Transient Response) tehnologija.
* 2 x 1000 W na 4 Ohma
* 2 x 600 W na 8 Ohma

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPQ304
The EPQ Series power amplifiers pack the power of Accelerated Transient Response (ATR) technology into an exceptionally lightweight package. Ample power and high-tech efficiency combine to give you a feather-light supercharged workhorse that will keep your rig kicking for years to come.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower EP4000
Novo pojačalo iz Behringerove Europower serije snage 2 x 1,400 Watts u 4 Ohms.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer iNUKE NU3000DSP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
21.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo денUltra-Lightweight, High-Density 3000-Watt Power Amplifier with DSP Control and USB Interface

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER NU1000 INUKE
BEHRINGER NU1000 INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000 Power Amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000 features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come

ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER NU1000DSP INUKE
BEHRINGER NU1000DSP INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000DSP power amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000DSP features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Reference Amplifier A500
Profesionalno studijsko pojačalo referensne klase snage 500 W.

SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 13.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crest
Crest CA 18
Profesionalno pojačalo dizajnirano za postizanje nenadmašnih soničnih karakteristika. Namijenjeno kako fiksnim instalacijama, tako i Touringu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crest
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crest
Crest CC 1800
Profesionalno pojačalo iz nove CC serije namijenjeno: bendovima, klubovima, mobilnim DJ-evima, crkvama. Snaga pri 8 Ohma - Stereo - 450 W.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crest
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crest
Crest CPX900
Pojačalo klase A/B i kontinuirane snage 300 watti po kanalu na 4 Ohm-a ili 450 Watti RMS-a po kanalu pri 2 Ohm-a. Odlične perfomanse i cijena.ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crest
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crest
Crest Pro 9200
Profesionalno pojačalo namijenjeno Touringu i velikim sistemima zbog velike snage i malih dimenzija i težine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crest
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crown
Crown XLS 602D Power Amplifier
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Crown remains at the front of the power amp pack with their XLS Series!

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crown
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crown
Crown XTi1000
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 499 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
26.800,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The XTI Series of Crown amplifiers are professional tools designed and built for portable PA applications. All are rugged, lightweight, and feature an LCD screen with DSP speaker presets for crossover frequencies, EQ, limiting, delay, a subharmonic synthesizer.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Crown
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW CAM80 Amp-Mix

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EPAK 2500
Četverokanalno pojačalo 2500 W / aktivni kontroler
specijalno dizajniran za Kv2 Audio ES seriju modula

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio EPAK 2500R
Četverokanalno pojačalo 2500 W / aktivni kontroler
specijalno dizajniran za Kv2 Audio ES seriju modula u rack verziji.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2000
Kontrolni sistem i pojačalo za VHD seriju. Trostazno u rack izvedbi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 3200
Pojačalo namijenjeno Sub-ovima iz VHD serije - dvokanalno.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 10:4X
Četiri kanalno pojačalo isporučuje 4 x 250 W na 4, 8, 16 Ohm-a.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane,
trgovačke centre. Zauzima 2 rack visine. Rade i na: 70V i 100V.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 10:8X
Osmokanalno pojačalo isporučuje 8 x 125 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 16:4
Četiri kanalno pojačalo namijenjeno instalacijama. Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane, trgovačke centre.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 20:8X
Osmokanalno pojačalo isporučuje 8 x 250 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 28:4
Četiri kanalno pojačalo namijenjeno instalacijama. Idealno za hotele,
restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane, trgovačke centre.

ЦЕНА: 157.323 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 48:4
Četiri kanalno pojačalo nevjerovatne snage namijenjeno instalacijama.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane.

ЦЕНА: 180.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 5:4X
Četiri kanalno pojačalo isporučuje 4 x 125 W na 4, 8, 16 Ohm-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 68:4
Četiri kanalno pojačalo nevjerovatne snage namijenjeno instalacijama.
Idealno za hotele, restorane, tvornice, klubove, konferencijske dvorane.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen C 88:4
Četiri kanalno instalaciono pojačalo s nevjerovatnih 4 x 2200 Watti na 2 Ohma u 2U pakiranju!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 10000Q
Četiri kanalno pojačalo visoke kvalitete idalno za touring.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 14000
Admiralski brod predvodnik u floti Lab.gruppen 's touring pojačala. Ovo pojačalo izaziva nevjericu sa 14000 Watti ukupne izlazne snage smještenih u 2U kućište sa samo 12 kg težine.
Max. izlazna snaga po kanalu: 2 ohma - 7000 W, 4 ohma - 7000 W, 8 ohma, 4400 W 16 ohma - 2350 W.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 3400
Pojačalo visoke kvalitete idalno za touring sisteme

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 4000
FP 4000 - pojačalo najviše kvalitete za touring. Optimiziran za niske frekvencije. Max. Izlazna snaga po kanalu: 2 ohma - 2000 W, 4 ohma - 1600 W, 8 ohma - 800 W, 16 ohma - 400 W.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 6000Q
Četiri kanalno pojačalo visoke kvalitete idalno za touring.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 7000
Pojačalo visoke kvalitete idalno za touring sisteme

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen FP 9000
FP 9000 - pojačalo najviše kvalitete za touring. Optimiziran za niske frekvencije. Max. Izlazna snaga po kanalu: 2 ohma - 4500 W, 4 ohma - 3000 W, 8 ohma - 1600 W, 16 ohma - 800 W.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen PLM 10000Q
LAB.Gruppen, proizvođač najboljih pojačala i Dolby lake, proizvođač najboljih zvučničkih procesora, udružili su snage i proizveli nevjerojatno pojačalo vanredno dobrih mogućnosti i prilagodljivo svakoj situaciji - ovaj model je SVJETSKI HIT 2008!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lab Gruppen
Lab Gruppen PLM 14000
PLM 14000
 - Powered Loudspeaker Management. Prvi dvokanalani PLM! S nevjerovatnih 7000 Watti po kanalu, što ga čini najjačim pogonom subwooferom koji ste ikada vidjeli...i čuli!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Lab Gruppen
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MC2 Audio
MC2 Audio T1000
Diznirano pojačalo za vrlo razliočite namijene i fiksne instalacije snage 2 x 500W @1kHz na 4ohma, 300W @1kHz na 8ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > MC2 Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey CS2000
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
49.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.900,oo ден


Pojačalo s 1075 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 49.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey CS3000
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 900 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
39.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Pojačalo s 1550 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 56.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey IPR DSP 6000
Nova generacija snagaških pojačala PEAVEY IPR™ sadrže dva neovisna kanala sa 100 Hz skretnicom i ventilatorom promjenjive brzine. Smještena su u lagana aluminijska kućišta. Sadrže i Peavey DDT ™ zaštitu zvučnika s nekoliko vrlo bitnih značajki poput: zaštite strujnih kola koja uključuje DC, temperature, signala i aktivne zaštite... i sve se očitava na prednjoj ploči s LED indikatora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV1500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 570 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Stereo pojačalo široke namjene daje:
500 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
400 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV2600
Stereo pojačalo široke namjene daje:
900 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
500 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV3800
Stereo pojačalo široke namjene daje:
1300 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
775 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 56.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV900
300 Watt-i po strani na 4 Ohm-a. 180 Watt-i na 8 Ohm-a i detented ulazna gain kontrola. DDT kompresije i Turbo-V Cooling. Dvije reck veličine. Varijabilna brzina okretanja ventilatora.
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVXp 10
The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVXp Sub 15
Peavey Electronics® set the standard for affordable, feature-packed powered P.A. solutions more than four decades ago. The new Peavey PVX™ Series of active and passive loudspeakers are the culmination of decades of R&D and experience building the best portable, all-in-one audio solutions--bringing legendary Peavey performance and reliability to audio pros and musicians of all levels.
ЦЕНА: 44.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC GX 7
GX7
Power Amplifier

ЦЕНА: 39.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC PLX2 04 Models
Profesionalna serija PLX2 pojačala: PLX1104 | PLX1804 | PLX1802 | PLX2502 | PLX3102 | PLX3602
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC PowerLight 3 Series
Profesionalna pojačala dizajnirana za živu svirku ili fiksne instalacije. Modeli:
PL325 | PL340 | PL380

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC RMX 2RU Models
Profesionalna pojačala 2RU modeli: RMX 850 | RMX 1450 | RMX 1850HD | RMX 2450
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PERFORMER M1000
Performer m1000
Mono Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PERFORMER S800
Performer s800
Stereo Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > SPL
 
rows: rows: 14
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Crown   
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV2600  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Стандардни Засилувачи :  
 
American Audio
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти