БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 



Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

 
   
   
  Вкупно Производи: 43  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath dLive
design goal for dLive was to create the ultimate mixing system, with plenty of processing and flexibility to handle the most demanding live scenarios, while at the same time giving the engineer intuitive tools to comfortably keep all that power at their fingertips, freeing them to focus on the live mixing experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C1500
The C1500 is the first rack-mountable control Surface for the dLive MixRack. Packed in a tiny footprint are 12 faders over 6 layers, built-in audio I/O, an audio networking port, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C2500
The C2500 is a small-footprint yet powerful control Surface for the dLive MixRack. It features 20 faders over 6 layers, built-in audio I/O, an audio networking port, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C3500
The C3500 is the largest C Class control Surface for the dLive MixRack. It features 24 faders over 6 layers, built-in audio I/O and networking port, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S3000
The S3000 is a small-footprint yet powerful control Surface for the dLive MixRack, with the addition of built-in audio I/O and audio networking ports. It features 20 faders over 6 layers, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S5000
The S5000 is a medium-sized control Surface for the dLive MixRack, with the addition of built-in audio I/O and audio networking ports. It features 28 faders over 6 layers, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S7000
The S7000 is the largest control Surface in the dLive family, with a whopping 216 assignable fader strips. It features 36 faders over 6 layers, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 24
24-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 32
32-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 40
40-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala. Napajanje dolazi u kompletu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GLD-80
GLD is a user-friendly, cost effective and scalable live digital mixing system, conceptually based on the hugely successful digital iLive series. Plug n’ play I/O expanders make it easy to build systems with up to 48 mic inputs, supported by a full suite of apps, software and personal monitoring solutions.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-32
iDR-32 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-32
iDR-32 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-48
iDR-48 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR10
The MixRack is the heart of the iLive system, housing the DSP, most of the I/O, networking and control interfaces. The modular iDR10 provides the largest I/O count, format flexibility and RAB2 module for more network options.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLive 144
Fenomenalan digitalni mikser s analognim “feeling-om”. Integrirani DSP procesori omogućavaju miksanje bez kašnjenja, dajući Vam potpunu kontrolu Vašeg miksa! Svaki od 64 ulaza posjeduje: Gain, parametrički EQ, komperesor limiter, De-esser i delay. A svaki od 32 izlaza ima 1/3 octave grafički EQ, parametrički EQ, kompresor, limiter i delay. Kompletna performansa se može sačuvati u kontroli i na USB Key-u
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLive 176
Digitalni mikser konzola s 64 ulaza, 32 izlaza, koji nudi puno više od tradicionalnih analognih sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLIVE T112 + iDR-48
Kompletan veliki sistem s 48 mic, 112 fader strip sadrži Allen&Heath iLive-T112 + Allen&Heath iDR-48.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32
Kompletan kompaktni sistem s 32 mic, 80 fader strip sadrži Allen&Heath iLive-T80 + Allen&Heath iDR-32.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLive-T112
Digitalni Live mikseri Live-112 / 64x32 sistem s 32 kanala/8 buseva i kontrolnom površinom u stilu analognih miksera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iLive-T80
Digitalni mikser sistem / 32x16 s kontrolnom površinom u stilu analognih miksera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH QU 24 CHROME EDITION
ALLEN&HEATH QU 24 DIGITAL MIXER
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath QU-32
The QU-32 digital mixing console is ideal for recording & live applications for clubs, studios, auditoriums & houses of worship, with 33 motor faders, AnalogiQTM recallable preamps, multi-track, subgroups, multi-color touchscreen, iOS control & more!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 22FX
Mikser idealan za bendove. S odličnom FX sekcijom, novim DuoPreTM predpojačalima, 3-band EQ, USB. 16 mono i 3 stereo ulaza. USB omogućava direktno snimanje na PC

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 44500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 49900,oo ден

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 428
ZED 428 je PA mikser s 24 mono + 2 dvostruka
stereo kanala.
Jedna od najvažnijih osobina ZED serije miksera je veliki broj konfiguracija sa različitim brojem ulaznih kanala. Pored najvećeg 36-kanalnog modela, u ponudi je model 428 koji pored 24 mikrofonska kanala ima i 2 dodatna stereo kanala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 436
Multifunkcionalni mikser s USB-om namijenjen svirci uživo, snimanju i produkciji s 32+2 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower PMP 6000
The Behringer Europower PMP6000 Powered Mixer is a 1600-Watt 20-Channel Powered Mixer with Dual Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection System.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 185.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32-TP Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 169.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX1832USB
16-input, 3/2-bus mixer with 60mm faders, 3-band EQ, Onboard Effects, 9-band Stereo Graphic EQ, FBQ Feedback Detection, Voice Canceller Function, XPQ 3D Stereo Surround Effect, and USB Audio Interface
ЦЕНА: 20.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx UFX1604
XENYX UFX1604
Premium 16-Input 4-Bus Mixer with 16x4 USB/FireWire Interface, 16-Track USB Recorder, XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and Dual Multi-FX Processors

ЦЕНА: 43.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1832 USB
Premium ultra-low noise, high headroom analog mixer. Studio-grade FX processor with 16 editable presets. Built-in stereo USB/Audio Interface.
ЦЕНА: 19.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx X2222USB
How about eight XENYX mic channels with inserts, dedicated compressors, 3-band EQ with semi-parametric mids and three Aux Sends? You get all that with the X2222USB, plus four stereo line-level channels, two convenient mix subgroups and onboard 24-bit digital FX processing, with dual user-addressable parameter controls. All this and more enclosed in a rack-ready, roadworthy steel chassis.
ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Digico
Digico SD7
SD7 je digitalni mikser baziran na novoj DiGiCo tehnologiji s Stealth digitalnim procesiranjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Digico
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas M32
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas M32R Digital Mixer
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
MIDAS MR 18
18-input/6-bus Rackmount Digital Mixer with 16 Midas Pro Preamps, Auto Mixing, Integrated Tri-mode Wi-Fi Router, 18-channel USB 2.0 Audio Interface, Ultranet Connectivity, DSP, MIDI/USB Control, and Free Control Apps for Mac/PC/Linux/iOS/Android
ЦЕНА: 47.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas Venice 32F
At Midas, we know what it takes to design and build live sound consoles for the world’s most demanding tours and installations.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV20 USB
Odličan mikser kako za Live tako i za studio projekte s 20 kanala: 16 mic/line, 2 stereo. 3-band
EQ na svakom kanalu. UgrađenI DSP efekti. 48V fantom napajanje. Efekt Send/Return. Monitor Send/Return. USB konekcija za snimanje iz miksera ili reprodukciju digitalnog audija.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 16.4.2
РАСПРОДАДЕНО
Digitalni mikser vrhunskih perfomansi namijenjen za Live i za studijsko snimanje. Snažan i fleksibilan.

ЦЕНА: 91.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 24.4.2
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive RM32AI
32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
 
rows: rows: 69
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  Behringer Xenyx QX1222 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X1204USB  
  Behringer XENYX X1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1622USB  
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 22FX  
  Allen&Heath ZED 22FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T112  
  Allen&Heath iLive-T112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx 1202FX  
  Behringer Xenyx 1202FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) :  
 
Allen&Heath
Behringer
Digico
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
 







 
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти