БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

"Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

 
   
   
  Вкупно Производи: 72  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis MultiMix 12R
Who said you can’t take it with you? Our MultiMix line combines studio-quality components and effects processing with rock-solid construction for the ultimate in compact mixers — all at prices wandering musicians will love.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS MULTIMIX 4 USB FX
ALESIS MULTIMIX 4 USB FX | 4-CHANNEL USB MIXER WITH EFFECTS

This 4-channel mixer also offers eight effects and a USB audio interface to give you a flexible compact mixing and recording solution. The XLR-1/4” combo jacks facilitate the connection of virtually any mic or audio input device, plus you have access to a stereo pair over 1/4” and a 1/8” stereo aux in.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS MULTIMIX 8 USB FX
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.100,oo денALESIS MULTIMIX 8 USB FX | USB 1.1 MIXER WITH USB AND FX

8-channel mixer with an FX/USB audio interface, mic, line, and guitar-level inputs, and more.
The MutliMix 8 USB FX compact mixer comes with built-in effects and doubles as a computer recording interface so you can mix, record, or do both at the same time. Whether you are mixing a band or sub-mixing a group of inputs, such as a drumset, the MultiMix 8 USB FX is easy to use, rugged, and packed with features. Offering microphone inputs with phantom power, guitar-direct inputs, and line-level inputs for connecting everything else, plus a wide range of effects, the MultiMix 8 USB FX delivers clean audio to your PA or recording system with hassle-free computer connection.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
MultiMix 10 Wireless
10-Channel Rackmount Mixer with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 16
16-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2
The MixWizard series has been at the heart of the Allen & Heath range since the mid 1990s and with close to 100,000 mixers sold it has earned industry standard status for its proven quality, versatility and ruggedness.

Now in its 4th generation, the latest models in the MixWizard family feature enhanced styling and functions, whilst remaining faithful to the audio and build quality standards that have secured a place for the Wizards with rental companies, live venues, houses of worship, recording studios and broadcasters.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath QU-16
in a feature-packed new Chrome Edition, Qu-16 reshapes digital mixing, combining innovative design and exceptional functionality to create a superb professional mixing experience. Bristling with all the features you’d expect from a top of the range digital console and incorporating technologies pioneered on the GLD and iLive digital mixing systems, Qu-16 has the power and pedigree to deliver class-leading audio performance. Hot new features include Automatic Mic Mixing and Spectrogram for feedback-hunting, plus upgraded, high contrast metallic finish controls. Whether you’re switching from analogue or updating your digital desk, it’s time to experience the new digital with Qu-16.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 10FX
Allen & Heath ZED10 10-Channel Multi-purpose mixer with integrated USB for live sound, recording and production. With built-in digital effects from Allen & Heath consoles. Guitar DI input. Includes AmpliTube X-Gear Software

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 20400,oo ден

ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 12FX
ZED-12FX is ideal for groups who need to travel light. Even with its small footprint, the 12FX squeezes in 4 auxiliary channels and swept semi-parametric EQ on top of the already impressive feature set including configurable USB audio in/out makes it easy to capture stereo recordings.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 14
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
27.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
23.800,oo ден


Analogni 14-kanalni mikser sa integriranim USB interfejsom. Fantastična sprava za one koji žele analogni zvuk i osjećaj u digitalno baziranom studiju!

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 24
Mikser iz ZED serije s 16 mikrofonskih i 4 stereo ulaza. Gramofonski utor, USB audio ulaz i fleksibilne kontrole. Sve u svemu ZED-24 ima čak 129 različitih kontrola na panelu!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 420
16-channel Live and Studio Mixer with USB
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo ден6-channel Analog Mixer with 2 Mic/Line/Instrument Channels, 2 Stereo Channels, and 2-band EQ

ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-10FX
Live or in the studio, ZED60-10FX is an ultra-portable mixer for solo artists and small bands.
ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-14FX
Live or in the studio, ZED60-14FX is a compact, portable mixer that is ideal for small bands.
ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
ALLEN&HEATH ZED 6FX
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
8.900,oo денCompact 6 input analogue mixer with FX

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath ZEDi 10FX
HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EPS500MP3
All-in-one PA System with 6-channel, 500W Stereo Power Mixer and 2 x 2-way, 8" Passive Speakers
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT EPA150
Ултра компактен 150W, 5 канален ПОРТАБИЛЕН "PA" Систем со дигитални ефекти и FBQ Feedback Detection.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT PPA200
Ultra-Compact 200-Watt 5-Channel Portable PA System with Wireless Microphone Option, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor and FBQ Feedback Detection
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer EUROPORT PPA2000BT
2000W 8-Channel Portable PA System with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower PMP500
500-Watt 12-Channel Powered Mixer with KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Compressors, FBQ Feedback Detection System and Wireless Option
ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower PMP550M
The Europower PMP550M 500-Watt 5-Channel Powered Rackmount Mixer from Behringer features dual 250-watt Class D amplifiers and a 5-channel mixer in a rackmountable design. It can be used for smaller clubs, boardrooms, or in houses of worship.
ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Europower PMP580S
10-channel, 500W Powered Mixer with Built-in FX Processor, 7-band Graphic EQ, and FBQ Feedback Detection

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 23.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MicroMix MX400
Ultra Low-Noise 4-kanalni Line Mixer
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU3-UL
Power supply for small format Behringer mixers.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU6-EU
Replacement power supply for several of Behringer's mixers.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultralink Pro MX882 Splitter/Mixer
8-kanalni spliter/mixer. Conditioner/Converter nivoa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X Air XR12
X Air Series 12-input Stage Box/Rackmount Digital Mixer for iPad/Android Tablets with 4 Gain-programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, and Rack Ears
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X Air XR16
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
32.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
22.900,oo ден


X Air Series 16-input Stage Box/Rackmount Digital Mixer for iPad/Android Tablets with 8 Gain-programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, and Rack Ears

ЦЕНА: 32.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR X18
BEHRINGER X18 X-AIR | DIGITAL MIXER FOR IPAD/TABLET

Transform your tablet into a powerful mixing tool with the Behringer X18, an iPad/tablet controlled digital mixer. The X18 connects to your iPad or tablet via an 18x18 channel, bi-directional USB interface, giving you full control of all features via your screen and allowing you to record directly to your device.

ЦЕНА: 33.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Core Rack
It’s a “One-Rack Attack”! The X32 CORE takes the brain of the flagship X32 digital mixing console and packs it all into a single rack space.
ЦЕНА: 68.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1002
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolisana stereo izlaza.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX 1002B
The XENYX 1002B represents a significant milestone in the development of mixer technology. Equipped with our premium XENYX mic preamps, it can easily hold its own against the most expensive stand-alone mic preamps, both in terms of sound quality and available headroom.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1002FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza, te 24 bitnim multiefekt procesorom
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1202
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1202FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza; te 24-bitnim multiefekt procesorom.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1204USB
8-channel USB Mixer with One-knob Compression, 2 Aux Sends, 2 Busses, and 3-band EQ Per Channel
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX 302USB
Premium 5-Input Mixer with XENYX Mic Preamp and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 502
The XENYX 502 is a compact 5-channel audio mixer with a single microphone input and 5 line-level inputs.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 802
Ultrakompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 2 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX Q1002USB
Premium 10-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx Q1202USB
The Behringer Xenyx Q1202 USB Mixer is armed with premium microphone preamps and robust feature sets typically reserved for more expensive consoles, the Q1202 can handle your live gigs and provide the state-of-the-art tools to make stunning, professional-quality recordings.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx Q1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX Q502USB
The Behringer Xenyx Q502USB Premium 5-Input 2-Bus Mixer is versatile, feature packed and ideal for small project recording, rehearsals, podcasts and more. There are 5 inputs with 1 mono channel and 2 stereo channels.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX Q802USB
The Behringer Xenyx Q802USB Premium 8-Input 2-Bus Mixer is versatile, feature packed and ideal for small project recording, rehearsals, podcasts and more. There are 8 inputs with 2 mono channels and 2 stereo channels.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1002USB
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo ден10 Inputs, and a USB audio interface with built-in FX.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX1202USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 15.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
9.600,oo ден

Premium 12-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer, XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1222 USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1622USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX2222USB
Premium 22-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX2442USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER XENYX QX602 MP3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.900,oo ден6-input, 2-bus Analog Mixer with Xenyx Mic Preamps, 3-band EQ, MP3 Player, and Multi-FX

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1204USB
Premium 12-ulaza 2/2-Bus Mixer sa XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1222USB
Premium 16-ulaza 2/2-Bus Mixer s XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx X1622USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer s XENYX Mic predpojačala i kompresori, britiš EQs, 24-Bit Multi-FX procesor, USB / audio interfejs i energyXT2.5 Compact Edition BEHRINGER Music Production Software.
ЦЕНА: 14.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X2442 USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 StageScape M20d
StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas DL16
Add Midas preamp quality to your rig with the DL16 stage box!

Midas DL16 16 Input, 8 Output Stage Box with 16 MIDAS Microphone Preamplifiers, ULTRANET and ADAT Interfaces.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
MIDAS MR 12
НОВА ЦЕНА : 19.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 31.900,oo ден

12-input/6-bus Rackmount Digital Mixer with 4 Midas Pro Preamps, Auto Mixing, Integrated Tri-mode Wi-Fi Router, 2-channel USB 2.0 Audio Interface, DSP, MIDI Control, and Free Control Apps for Mac/PC/Linux/iOS/Android

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
MIDAS MR 18
18-input/6-bus Rackmount Digital Mixer with 16 Midas Pro Preamps, Auto Mixing, Integrated Tri-mode Wi-Fi Router, 18-channel USB 2.0 Audio Interface, Ultranet Connectivity, DSP, MIDI/USB Control, and Free Control Apps for Mac/PC/Linux/iOS/Android
ЦЕНА: 47.000 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV10
Desetokanalni mikser izuzetnih zvučnih karakteristika iz Peavey-a. Peavey kao lider na polju inovacija u audio sistemima nije štedio na ovom malencu.
ЦЕНА: 18.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV10 USB
Deset-kanalni mikser s ugrađenim USB-om i digitalnim DSP efektima. Odličan za Live i snimanje.
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV14
Mikser s 10 mikrofonskih/linijkih ulaza, 2 stereo. 48 V fantom napajanjem i ugrađenim digitalnim efektima.
ЦЕНА: 19.200 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV14 USB
Odličan mikser kako za Live tako i za studio projekte s 14 kanala: 10 mic/line, 2 stereo. 3-band EQ na svakom kanalu. Ugrađen efekti. 48V fantom napajanje. Efekt Send/Return Monitor Send/Return. USB konekcija!
ЦЕНА: 23.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.100,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Najmanji iz PV serije miksera. Opremljen s čak 4 RQ mikrofonskih predpojačala referensne klase. Ukupno 6 ulaza.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV6 USB
The PV6 USB by Peavey is a small-format mixer with large-format potential for both the stage and the studio. It weighs under six pounds, and its rugged, cast-metal housing is both durable and openly spaced for easy access to its controls. The PV6 USB is ready for a wide range of inputs, with four phantom powered RQ microphone inputs that boast reference-quality, low-noise performance (with an astonishing 0.0007% total harmonic distortion).
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV8
Одлична миксета како за во живо така и за во студио проекти. 8 канали: 4 mic/line, 2 stereo. 3-band EQ на секој од каналите. 48V фантомско напојување. Ефект Send/Return Monitor Send/Return.
ЦЕНА: 9.700 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PV8 USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osmokanalni model iz PV serije. Kompromisno rješenje za većinu vježbaonica i sličnih aplikacija. Poslužit će i kao odličan mikser za manje zahtjevne kafiće i klubove!

ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive 16.0.2
16-channel Digital Mixer with 12 XMAX Preamps, QMix, Built-in DSP Effects, and Software
ЦЕНА: 64.900 ДЕН
 
Категорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > PreSonus
 
rows: rows: 69
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Europower PMP 1680S  
  Behringer Europower PMP 1680S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 6000  
  Allen&Heath ZED 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 10FX  
  Allen&Heath ZED 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X2442 USB  
  Behringer XENYX X2442 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR12  
  BEHRINGER X Air XR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath dLive  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Rack и Мали Миксети (<16Канали) :  
 
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти