БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  >> Аналогни Миксети  
  >> Дигитални Миксети  
  >> Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дигитални Миксети

 
   
   
  Вкупно Производи: 46  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath QU-16
in a feature-packed new Chrome Edition, Qu-16 reshapes digital mixing, combining innovative design and exceptional functionality to create a superb professional mixing experience. Bristling with all the features you’d expect from a top of the range digital console and incorporating technologies pioneered on the GLD and iLive digital mixing systems, Qu-16 has the power and pedigree to deliver class-leading audio performance. Hot new features include Automatic Mic Mixing and Spectrogram for feedback-hunting, plus upgraded, high contrast metallic finish controls. Whether you’re switching from analogue or updating your digital desk, it’s time to experience the new digital with Qu-16.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath QU-32
The QU-32 digital mixing console is ideal for recording & live applications for clubs, studios, auditoriums & houses of worship, with 33 motor faders, AnalogiQTM recallable preamps, multi-track, subgroups, multi-color touchscreen, iOS control & more!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid C24
Sleek and stylish, the 24-channel C|24 control surface provides direct hands-on control of Pro Tools and Pro Tools|HD mixing, recording, and editing; a complete array of high-quality analog inputs; and a 5.1 analog monitor section to use with your Pro Tools I/O. It tightly integrates with the latest advancements in Pro Tools software to provide an incredibly powerful and richly featured console option.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid Max Air
With HD standards being adopted by TV stations and homes throughout the world, audiences are demanding a higher quality, surround sound experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid S5 Fusion
S5 Fusion is a flexible mid-size digital audio mixing console with a dedicated, expandable DSP engine and complete EUCON Hybrid control.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid S6
Avid redefines mixing once again with the all-new S6 control surface. Leveraging the best of the industry-leading ICON and System 5 product families in a revolutionary new modular design, S6 delivers superior ergonomics and intelligent studio control, providing an intuitive, immersive experience for the modern sound engineer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid System 5
Get high-performance audio mixing in a standalone digital console specifically designed for the ultra-demanding worlds of professional music and audio post production.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid System 5-B
With new HD standards being adopted by TV stations and homes throughout the world, audiences are demanding a higher quality, surround sound experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER POWERPLAY P16M
BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer PSU3-UL
Power supply for small format Behringer mixers.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer S16 Digital Snake
The Behringer S16 Digital Snake I/O Box takes the burden out of connecting your FOH (Front of House) console with the talent monitor.
ЦЕНА: 59.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR X18
BEHRINGER X18 X-AIR | DIGITAL MIXER FOR IPAD/TABLET

Transform your tablet into a powerful mixing tool with the Behringer X18, an iPad/tablet controlled digital mixer. The X18 connects to your iPad or tablet via an 18x18 channel, bi-directional USB interface, giving you full control of all features via your screen and allowing you to record directly to your device.

ЦЕНА: 33.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Compact
The BEHRINGER X32 has changed the game by completely rethinking what is possible from a digital mixer – and tens of thousands of new users are enjoying the results.
ЦЕНА: 144.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Compact-TP
The BEHRINGER X32 has changed the game by completely rethinking what is possible from a digital mixer – and tens of thousands of new users are enjoying the results.
ЦЕНА: 154.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Core Rack
It’s a “One-Rack Attack”! The X32 CORE takes the brain of the flagship X32 digital mixing console and packs it all into a single rack space.
ЦЕНА: 68.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 185.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32 Producer
The X32 Digital Mixer family is the result of the engineering, manufacturing and application expertise of legendary console manufacturer MIDAS, the iconic signal processing genius of KLARK TEKNIK and BEHRINGER’s unique ability to deliver a superior value proposition.
ЦЕНА: 115.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer X32-TP Digital Mixer
DIGITAL MIXER X32
40-Input, 25-Bus Digital Mixing Console with 32 Programmable MIDAS Preamps, 25 Motorized Faders, Channel LCD's, 32-Channel Audio Interface and iPad/iPhone* Remote Control

ЦЕНА: 169.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1002
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 2 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza; te dva nezavisno kontrolisana stereo izlaza.

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX 1002B
The XENYX 1002B represents a significant milestone in the development of mixer technology. Equipped with our premium XENYX mic preamps, it can easily hold its own against the most expensive stand-alone mic preamps, both in terms of sound quality and available headroom.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1202FX
Kompaktni mikser Premium kvaliteta sa 4 mikrofonska i 4 stereo linijska ulaza, dva nezavisno kontrolirana stereo izlaza; te 24-bitnim multiefekt procesorom.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx 1204USB
8-channel USB Mixer with One-knob Compression, 2 Aux Sends, 2 Busses, and 3-band EQ Per Channel
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX 302USB
Premium 5-Input Mixer with XENYX Mic Preamp and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX Q1002USB
Premium 10-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx Q1202USB
The Behringer Xenyx Q1202 USB Mixer is armed with premium microphone preamps and robust feature sets typically reserved for more expensive consoles, the Q1202 can handle your live gigs and provide the state-of-the-art tools to make stunning, professional-quality recordings.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx Q1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX1202USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 15.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
9.600,oo ден

Premium 12-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer, XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1222 USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX1622USB
Premium 16-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Xenyx QX2222USB
Premium 22-Input 2/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX QX2442USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 25.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X2442 USB
Premium 24-Input 4/2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs, 24-Bit Multi-FX Processor and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fairlight
Fairlight Constellation-XT
Osnovna prednost Fairlight konzola je u tretiranju puta digitalnog signala (ruting), koji je daleko fleksibilniji u odnosu na tradicionalni "Split mode" ili "Classic In line mode" koncept. Svi kanali su opremljeni s 6-band parametričnim EQ i s dva stupnja dinamike. Efekt paleta dolazi od renomiranog njemačkog proizvođača Creamware-a. U verzijama od 6 - 15 DSP-ova. Najveća moguća konfiguracija je do 190 fizikalnih ulaznih/izlaznih kanala. Genijalno osmišljena undo/redo struktura sa automatizacijom. Faderi osjetljivi na dodir. Svi parametri daju se u potpunosti automatizirati. Konzola je logično podijeljena na panele od master preko fader panela, In line panela, preko selektiranja kanala, pa do na dodir osjetljivog TFT display panela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Fairlight
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fairlight
Fairlight EVO
EVO is a complete media production system, harnessing all the power of the Fairlight’s hardware and software, recording, editing, mixing, MIDI, video.
EVO – today’s big mixer at tomorrow’s smart price.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Fairlight
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fairlight
Fairlight QUANTUM
Fully featured, mid-size Audio Post Console!
Fast and unlimited functional scope within an intuitive and ergonomic workspace. QUANTUM provides a very fast, tactile mixing environment for demanding applications. It is suitable for large Audio/ Video projects using HD picture with up to 192 Audio tracks.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Fairlight
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     LINE6
Line6 StageScape M20d
StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > LINE6
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas M32
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas M32R Digital Mixer
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas PRO1
The PRO1 breaks new ground for MIDAS digital consoles, featuring an all-new, lightweight aluminium frame, PRO1 is the first stand-alone MIDAS digital console, and sets new standards of portability and performance for a “compact” digital console.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Midas
Midas Venice 32F
At Midas, we know what it takes to design and build live sound consoles for the world’s most demanding tours and installations.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Midas
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive 16.0.2
16-channel Digital Mixer with 12 XMAX Preamps, QMix, Built-in DSP Effects, and Software
ЦЕНА: 64.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 16.4.2
РАСПРОДАДЕНО
Digitalni mikser vrhunskih perfomansi namijenjen za Live i za studijsko snimanje. Snažan i fleksibilan.

ЦЕНА: 91.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus StudioLive 24.4.2
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
Tascam MU1000 MeterBridge for DM

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Tascam
 
rows: rows: 39
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 428  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 12FX  
  Behringer XENYX X1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X1204USB  
  Behringer XENYX X1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR X18  
  BEHRINGER X-AIR X18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avid  
.
  Avid C24  
  Avid C24  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дигитални Миксети :  
 
Allen&Heath
Avid
Behringer
Fairlight
LINE6
Midas
PreSonus
Tascam
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти