БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Конвертори

 
   
   
  Вкупно Производи: 41  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis LineLink USB Audio Kabel
Record your mixer, keyboard, sampler, or drum machine in stereo to your computer.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis MicLink USB Audio Cabel
MicLink makes it easy to direct-connect any dynamic microphone to USB for mono recording.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Audio Genie II
Turn your music from analog to digital with ease!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio 10MX
Atomic Master Clock with Sampling Rate Support up to 768kHz, 10 x 10MHz Outputs, 4 Standard Word Clock Outputs, 2 S/PDIF Outputs, and 2 AES Outputs
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Eclipse384
2-channel 384kHz A-D/D-A converter with speaker switching, bass management, cue mix functionality, and 64-bit DSP Trinity-level clocks
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Isochrone TRINITY
Master Clock with 9 Independent HD/SD Video and Audio Generators up to 384kHz with Varispeed, Oven Controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Compatibility, Menu-free User Interface, 64-bit DSP, and Dual Redundant Power Supply
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio MP8d
8-channel Microphone Preamplifier with 8 Channels of A/D Conversion
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio OCXHD
Master Clock, 768kHz, with Oven-controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Input, 4 AES/EBU, 2 S/PDIF Clocking Outputs, Audio Gearboxing, and AFC Jitter Management
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Orion 32
32-channel/192kHz AD/DA Converter with D-Sub Analog I/O, ADAT Digital I/O, and Both USB and MADI Connectivity
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Orion 32+
32-channel AD/DA and Master Clock - USB and Thunderbolt interfaces supported
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Orion Studio
12 x 16 Thunderbolt/USB Audio Interface/Converter with 12 Mic Preamps, Proprietary DSP Effects, 64-bit Acoustically Focused Clocking, and Mastering-grade Monitor Outputs
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Pure 2
2-channel AD/DA Converter and Master Clock with Burr-brown Converters, Acoustically Focused Clocking Technology, Dual-DAC Architecture, AFC Jitter Management, and Control Panel Software for Mac and Windows
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Audio Zodiac Platinum
The Zodiac Platinum DSD DAC supports up to DSD128 (Double-DSD) and 384kHz, 24-bit streaming to a custom-designed, ultra-low jitter USB connection, as well as AES/EBU, S/PDIF, and TOSLINK PCM support.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Antelope
Antelope Zodiac Platinum Bundle
Complete bundle of the Zodiac Platinum with the Voltikus PSU and Audiofile 10M atomic clock.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee Big Ben
Karika koja često nedostaje u digitalnim studijskim instalacijama. U pitanju je najrevolucionarniji davač digitalnog takta za sve digitalne sprave u lancu, bilo da se radi o studijskim uređajima ili visokozahtjevnim digitalnim live aplikacijama. TEC nagrada iz 2004. godine je potvrdila ispravnost inovativnog koncepta Apogee-jevih stručnjaka. Davanje ekstremno stabilnog digitalnog takta iz ovog uređaja čini da svi digitalni uređaji u studiju rade izuzetno stabilno i sinhrono, a da krajnji rezlutat bude čujno prijatniji. Minimalno odstupanje vremenskog koda (jitter), mogućnost konverzije različitih digitalnih formata taktiranja, kao i podrška za sve poznate formate; dopunjena sistemom za spriječavanje ispadanja uređaja iz sinhronizacije prilikom pada jednog uređaja u lancu, čine ovaj uređaj apsolutno neophodnim u vrhunskim studijima koji posjeduju veliku količinu digitalne opreme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee Duet
Duet je dvo-kanalni FireWire audio interfejs sa 2 XLR ulaza i bus napajanjem. Kontrole funkcija izravno u Apple's Logic Pro, Soundtrack Pro i GarageBand ...
Napokon Apogee sa cijenom "za raju" -)

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avid
Avid HD I/O
HD I/O is a high-performance Pro Tools HD Series audio interface that’s designed to completely integrate with Pro Tools|HD systems. The interface features premium A/D and D/A conversion and advanced circuitry, giving you pristine sound quality and clarity and the lowest possible latency. Plus, with three configurations to choose from and a modular design, you can expand and customize the interface for your connection needs.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Avid
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ADA8200 Ultragain Pro
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
14.500,oo ден


Add 8 channels of transparent A/D and D/A conversion to your setup. The ADA8200 Ultragain Pro boasts Cirrus Logic converters, Midas mic preamps and ADAT I/O.

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer S16 Digital Snake
The Behringer S16 Digital Snake I/O Box takes the burden out of connecting your FOH (Front of House) console with the talent monitor.
ЦЕНА: 59.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultragain Pro-8 Digital ADA8000
Osmokanalni A/D i D/A konverter sa mikrofonskim pretpojačalima i ADAT vezom.
Pogodan za studijske instalacije i kao proširenje za digitalne live miksere!
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Crane Song
Crane Song Hedd
Visoko kvalitetni 24 Bit A/D i D/A konverter s 24 bitnim procesiranjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Crane Song
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite ISA428 MkII
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


The ISA428 MkII provides four of Focusrite’s prestigious transformer-based microphone preamps. It features the same classic circuitry and renowned audio quality found in the original at a new level of affordability. With selectable input impedance, direct instrument inputs and an optional eight channels of high-quality analogue to digital conversion, the ISA428 MkII creates the perfect front end for the discerning recording professional.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Focusrite
Focusrite ISA828
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The ISA828 eight-channel microphone preamplifier provides eight original ISA transformer-based preamps in a single robust 2U chassis, offering the Focusrite signature sound at its lowest cost per channel to date.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Focusrite
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lynx
Lynx Aurora 16
Uređaj za pretvorbu iz Digitalnog u Analogno i obrnuto (A/D i D/A) svijetske klase u samo jednoj rack veličini. Aurora 16 nudi široki, otvoreni, nekopresirani i neekvilajzirani zvuk za bilo koju namjenu sa Sample ratom do 192 kHz.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Lynx
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Lynx
Lynx Aurora 8
Nova linija Aurora digitalnih audio konvertera nudi potpunu audio kvalitetu i kontrolu u jednoj rack veličini. Sample rate do 192 kHz.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Lynx
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
Presonus DigiMax D8
8 kanalno predpojačalo s 8 nagrađivanih klase A XMAX mikrofonskih predpojačala s 24-bitnim ADAT digitalnim izlazom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus StudioLive RM32AI
32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Prism Sound
Prism Sound AD2
The Dream AD-2 is the definitive music A/D converter, providing the most accurate rendition of an audio event whether it be early music, classical, jazz, big band, a club mix or hard rock. The AD-2 conversion system provides an audio stream of such exceptional quality that it will be relied upon for years to come as the definitive source for productions on CD, DVD, Super Audio CD or other formats as they become available.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Prism Sound
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Prism Sound
Prism Sound Maselec MEA-2
The MEA-2 is a stereo or 2-channel, four-band precision analogue equalizer with stepped Q/shelf, frequency and cut/boost controls on each band. It is designed for recording and mastering applications where ultimate sonic performance, musicality and precision are required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Prism Sound
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI2
2-kanalni AD/DA konverter visokih perfomansi, 192 kHz/24 Bit.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI2 Pro
RME’s Anniversary reference AD/DA converter is a USB 2.0 DAC, USB 2.0 interface and a high-end headphone amplifier.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI4 DD
RME's ADI-4 DD is a highly cost-efficient AES to ADAT and ADAT to AES converter. Support for up to 96 kHz and a built-in jitter suppression are just two of several outstanding features.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI8 DS mk3
The ADI-8 DS Mk III is an 8-channel hi-end AD and DA converter in reference quality.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME ADI8 QS
192 kHz 8-kanalni High-End AES/EBU.ADAT.MADI AD/DA konverter


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RME
RME OctaMic II
OctaMic II donosi 8-kanalnu 192 kHz/24 bit AD konverziju s 8 instumentalnih/mikrofonskih predpojačala vrhunske klase u kombinaciji s vrhunskom tehnologijom i već prokušanom RME tehnologijom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > RME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure X2U XLR-USB Adapter
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 129 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.300,oo ден


Последен примерок !

Use your favorite microphones to digitally record wherever and whenever your computer takes you with the new X2u XLR-USB Signal Adapter.

ЦЕНА: 8.350 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio Q-ADAT
The Q-ADAT is a compact high quality half rack sized 8 channel analog to ADAT format converter.
ЦЕНА: 11.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SPL
SPL PHONOS
Phonos
RIAA Phono Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > SPL
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Electronic
TC Electronic BMC2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Digitalno/Analogni konvertor visoke klase sa integrisanim konvertorom digitialnih formata i kontrolom monitoringa.

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > TC Electronic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Weiss
Weiss ADC2
ADC2 A/D konverter poznatog švicarskog proizvođača s firewire opcijom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Weiss
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Weiss
Weiss DAC1 MKIII
Stereo 24 bit / 192khz D/A converter designed with the aim of keeping an absolutely uncompromised audio signal path. Much detail and thought was spent on the digital input as well as the analogue output stage.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Конвертори > Weiss
 
rows: 93
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  Rode SC3  
  Rode SC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Laptop Stand  
  Akai Laptop Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone PRO 550  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X10  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-2  
  MARANTZ MPH-2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MID-030  
  Klotz MID-030  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Конвертори :  
 
Alesis
American Audio
Antelope
Apogee
Avid
Behringer
Crane Song Ltd.
Focusrite
Lynx
PreSonus
Prism Sound
RME
Shure
SM Pro Audio
SPL
T.C. Electronic
Weiss
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти