БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  >> Recording (DAW) Контролери  
  >> Keyboard & Pads Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Keyboard & Pads Контролери

 
   
   
  Вкупно Производи: 55  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI APC KEYS 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo денAKAI APC KEYS 25 | USB CONTROLLER FOR ABLETON LIVE

The Akai APC Key 25 is an Ableton Live controller designed to bring all your favourite elements of this amazing software into a more performance based format.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА : 25.300,oo ден
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo денA MIDI controller designed from the ground up to match Ableton's interface, the APC40 MKII adds RGB-illuminated pads, robust faders, 5 GB of sounds and more.

ЦЕНА: 25.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai EWI4000S
Puhački kontroler s direktnim MIDI ulazom i izlazom. Nije mu potreban vanjski modul, jer je Ton generator (kompletan Synthesizer) već UNUTRA u uređaju!
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai LPD8
Пад-контролер наменет за лаптоп.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI LPD8 WIRELESS
AKAI LPD8 WIRELESS | USB / BLUETOOTH PAD CONTROLLER

USB Controller with 8 Velocity-sensitive Pads, 8 Knobs, 4 Programmable Memory Banks, Editing Software, Battery/Bus Power, and Bluetooth LE Connectivity


ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI LPK25 WIRELESS
AKAI LPK25 WIRELESS | WIRELESS 25-KEY MIDI CONTROLLER WITH BLUETOOTH

Synth-action, 25-key, Battery-/Bus-powered, Velocity-sensitive MIDI Controller with Multimode Arpeggiator, Sustain Pedal In, and Bluetooth

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MIDImix
Total Mixing Performance in a Small Package
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Element
The essential instrument for computer-based music production, MPC Element brings powerful music-making capability to your computer in a slimline design that's made to produce.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Renaissance
РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 60.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
53.900,oo ден


Fusing Akai Professional’s legendary MPC layout and workflow with the power of your computer, MPC Renaissance is an unrivaled instrument for music production.

ЦЕНА: 60.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Studio BLACK Edition
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPC Touch
Software/Hardware Hybrid Music-production DAW System with 2-in/2-out USB Audio Interface/Controller with 16 MPC Pads, Extensive Controls, and 7" Multi-touch Color Screen
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD18
РАСПРОДАДЕНО
MIDI kontroler namjenjen produkciji i živim izvedbama.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD218
Professional Pad Controller
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD26
РАСПРОДАДЕНО
The Akai MPD26 is a MIDI-over-USB pad controller with genuine MPC pads. It's perfect for producers, programmers, musicians and DJs. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB connectivity to bring the feel of classic beat making to the world of computer music production.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPD32
РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 17.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
13.900,oo ден


USB pad kontroler

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI MPK 261
AKAI MPK 261 | USB MIDI KEYBOARD AND PAD CONTROLLER

The Akai MPK261 Performance Keyboard Controller With Midi Pads is the latest addition to Akai’s hugely popular MPK Range of Controller Keyboards.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPK Mini mkII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6700,oo ден
Go mobile without losing control. The new MPK mini is an ultra-compact keyboard controller designed for the traveling musician and the desktop producer.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
AKAI MPX16
AKAI MPX16 | MOBILE PAD SAMPLER

MPX16 is an advanced sample player with sixteen backlit velocity- and pressure-sensitive pads. - See more at: http://www.akaipro.com/product/mpx16#overview

ЦЕНА: 14.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai MPX8
Sample Player with 8 x Velocity- and Pressure-sensitive Pads, Onboard Reverb, Tuning Control, Editor Software (Mac/PC), and Both MIDI and USB Connectivity
ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Akai
Akai Rhythm Wolf
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
ANALOG DRUM MACHINE AND BASS SYNTHESIZER

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Akai
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Q49
Potpuna hromatska kontrola! MIDI keyboard kontroller od 49 tipki poveziv s USB-om.

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6100,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo ден

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Q61
The Q-series USB/MIDI controllers from Alesis are the no-nonsense way to add expressive MIDI control to your production and performance.
ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Sample Pad Pro
All-In-One Percussion Instrument
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis V25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo денThe Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis V49
The Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis V61
The Building Blocks for any Music Producer
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis VI61
The Alesis VI61 is an advanced USB/MIDI keyboard MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 61 velocity-sensitive semi-weighted keys with aftertouch and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies.
ЦЕНА: 17.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
DM6
Performance Electronic Drum Module
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER DEEP MIND 12 | 49-KEY 12-VOICE ANALOG SYNT
49-key, 12-voice Analog Polysynth with 2 Oscilators and 2 LFOs per Voice, Noise Generator, Unison Detune, VCF, HPF, 3 ADSR Envelopes, 8-bus Modulation Matrix, 32-step Sequencer, 4 Digital Effects Engines, USB, MIDI in/out/thru, Tablet Remote Control, and Built-in Wi-Fi
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Model D Analog Synthesizer
Eurorack-sized Analog Monosynth Module with 3 Oscillators, Lowpass/Highpass VCF, Filter and Amp Envelopes, LFO, Portamento, A-440 Tuning Reference, CV I/O, MIDI In/Thru, and USB-MIDI

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer U-Control UMX610
The Ultimate Studio in a Box: 61-Key USB/MIDI Controller Keyboard with USB/Audio Interface, 100 Software Instruments, 50 VST Effects, energyXT2.5 Compact BEHRINGER Edition Music Production Software and NI KorePlayer Software Sound Module
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Clavia
Clavia Nord Drum Pad 6
The Nord Drum Pad 6 is a light weight (2.2 lbs) playable solution for playing the Nord Drum 2 with six super responsive drum pads and a convenient singlecable connector. Universal Module Mount included.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Clavia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     CME
CME UF50 Classic
Kontroler s 49 semi-weighted klavijaturskih tipaka
i ugrađenim bezžičnim MIDI interfejsom, te funkcijom korekcije grešaka pri prijenosu. 2005. godine CME predstavlja prvu UF seriju potpuno
funkcionalnih Master klavijatura. Sada CME donosi novu UF seriju već proslavljene prethodnice: UF50, UF60, UF70 i UF80. Sada u aluminijskom kućištu s svim osobinama profesionalne master klavijature.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > CME
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fatar
Fatar (Studiologic) VMK 188 Plus
The Fatar STUDIOLOGIC VMK188 PLUS 88-Key Hammer Action Controller. Amazing USB powered, 88-note full-size weighted, hammer-action keyboard that gives a true piano feel and control over soft synths, for your Mac or PC

DISCONTINUED ITEM

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Fatar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fatar
Fatar (Studiologic) VMK 88 plus
A Virtual Music Keyboard with fully programmable knobs, buttons, sliders and pedals

DISCONTINUED ITEM

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Fatar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Fatar
FATAR NUMA COMPACT 2
FATAR NUMA COMPACT 2 | 88-KEY WEIGHTED STAGE PIANO

mighty. portable. sounds great.
The Numa Compact 2 is completely redesigned from the base. In a very compact size and lightweight cabinet we have integrated a totally new technology directly derived from high quality and professional keyboards. The Numa Compact 2 is a big step forward in terms of sound quality, digital post processing effects and full MIDI controller features. Thanks to the built-in speakers and the internal digital amplifier, the Numa Compact 2 is suitable and flexible in any musical environment. Start from a training session at home and be the king of the stage.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Fatar
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
KORG ELECTRIBE SAMPLER
The fastest and most intuitive way to make beats.
A production machine that lets you create using a gigantic array of samples.

ЦЕНА: 25.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg NanoPad
The Korg nanoPAD takes Korg's acclaimed padKONTROL and puts it into an even smaller format! Offering 12 great-feeling, highly-responsive pads, the nanoPAD boasts a suite of impressive features packed into its ultra-slim body.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Korg
Korg SQ-1 Step Sequencer
Compact Step Sequencer with 2 x 8 Steps, 8 Sequencer Modes, Volca-inherited Step Edit Buttons, Sturdy Metal Construction, and Battery Operation
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Korg
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Axiom AIR Mini 32 USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
5.400,oo ден


Shatter barriers with the Axiom AIR Mini 32 from M-Audio. Uniting serious power and unmatched ease-of-use, the Axiom AIR Mini 32 is the ultimate tool for the mobile musician.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO CODE 49
M-AUDIO CODE 49 | 49-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER WITH X/Y TOUCH PAD

The M-Audio Code 49 USB MIDI Controller Keyboard is a professional semi-weighted 49 note keyboard controller that combines remarkably smooth feeling action with a complete feature set to create a keyboard of unusually professional capability at great value for money.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Code 61
M-Audio presents its Code Series keyboard controllers, a family of three full-featured models, combining all of the production power and performance you need to get the most from your music software and MIDI gear.
ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Oxygen 25 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Oxygen 49 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio Oxygen 61 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments KOMPLETE KONTROL S49
49-key Controller with Fatar Keybed and Custom Controls Designed for Total Integration with Native Instruments Komplete 11

РАСПРОДАДЕНО

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 39200,oo ден
НОВА ЦЕНА : 29900,oo ден

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments Machine Studio
FLAGSHIP GROOVE PRODUCTION STUDIO

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 62900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 48900,oo ден

Акцијата временски ограничена !

ЦЕНА: 48.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Native Instruments
Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 12900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 11900,oo ден


TRAKTOR KONTROL Z1 is the ultra-compact 2-channel mixer, controller, and soundcard for TRAKTOR DJ and TRAKTOR PRO 2


ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Native Instruments
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation IMPULSE 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 13500,oo ден


Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation IMPULSE 49
Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation IMPULSE 61
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21900,oo ден

Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION LAUNCHPAD
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11900,oo ден

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
Novation Launchpad Mini MK2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6900,oo ден

Compact Pad Controller for Ableton Live with 64 Tricolor Backlit Performance Pads, 16 Programmable Soft Buttons, and Ableton Live Lite Software

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Novation
NOVATION LAUNCHPAD PRO
NOVATION LAUNCHPAD PRO | PROFESSIONAL ABLETON LIVE USB GRID CONTROLLER

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
18.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
15.500,oo ден


The Novation Launchpad Pro USB Grid Controller is a professional, Ableton Live USB grid controller that lets you create dynamic, expressive performances simply and easily. An 8x8 grid of colour changing, velocity-sensitive pads are your source of input and they can trigger and combine clips, create dynamic beats, bash out melodic lines and even control your external hardware.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Novation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Roland
Roland TR-8 Rhythm Performer
TR-8: Rhythm Performer
Authentic TR-808 and TR-909 Experience in a Modern, Performance-Ready Instrument

ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Roland
 
rows: rows: 44
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer U-Control UMX610  
  Behringer U-Control UMX610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPX8  
  Akai MPX8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 49 IV  
  ICON QCON PRO X ICON QCON PRO X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ICON pro-audio  
.
  ICON QCON PRO X ICON QCON PRO X  
  ICON QCON PRO X ICON QCON PRO X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI MPK 261  
  AKAI MPK 261  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-TOUCH  
  BEHRINGER X-TOUCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI APC KEYS 25  
  AKAI APC KEYS 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai LPD8  
  Akai LPD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Keyboard Pads Контролери :  
 
Akai
Alesis
Behringer
Clavia
CME
Fatar
Korg
M-Audio
Native Instruments
Novation
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти