БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  >> Кондезаторски Микрофони  
  >> Лампашки Микрофони  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 49  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG MPA VL phantom power adapter
Phantom power adapter with XLR connector for L type MicroMic microphones with integrated bass roll-off switch.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis Guitar link Wireless
GuitarLink Wireless provides unrestricted action as you move about the stage with your guitar or bass. The unique receiver is battery powered, and small enough to sit anywhere—even in your pedalboard!
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
ALESIS MICLINK XLR USB CABLE

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Microphone Stand High ECO-MS1
Stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-1
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ MC-2
Lulica za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ XLR Microphone Cable
Male to Female XLR Microphone Cable by American DJ.MIC CABLE 5m
ЦЕНА : 600,00 ДЕН
MIC CABLE 10m
ЦЕНА : 800,00 ДЕН
MIC CABLE 3m

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AmericanDJ MB1
Useful bag for everybody who has to transport microphone stands.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee MiC
Mobile recording microphone, with world-class Apogee technology for your iPad, iPhone, and Mac.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-6A
Ravni stalak za mikrofon sa okrgrulim postoljem 4,30kg težine i rasponom od 880 do 1560mm.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-8E Microphone stand
A high quality microphone stand with an adjustable arm. A magnesium footing and an aluminium arm joint make the stand extremely stable. Professionals' choice.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MIC-D
Mikrofonska ruka koju kačite na stalak težine od 0,70kg i dužine 740mm.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS-3 Microphone stand
A compact-size, conference microphone stand, easy to assembly, requires little space when transported.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic MS4 Table Mic Stand
Сталак за микрофон наменет за на работна маса.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor ATC401
Desk stand Solid Black Microphone Stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MICROPOWER PS400
Ultra-Compact Phantom Power Supply
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     IK Multimedia
IK Multimedia
The chainable mobile lavalier with built-in monitoring capability for all mobile devices
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > IK Multimedia
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Mikrofonski stolni stalak
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 234 Table/Floor Microphone Stand
Dvodijelni stalak s mehanizmom idealan za bubnjare ili studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 237 Table Clamp
Stolni držač lulice/mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23800 Microphone Holder
Mikrofonski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23850 Microphone Desk Arm
Mikrofonska stolna "ruka"
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23956 PopKiller
Popkiller - svijetski klasik. Viđen u svim studijima svijeta.


ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 23966 PopKiller (Large)
Popkiller - svijetski klasik (veći model). Viđen u svim studijima svijeta.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann EA87
Elastic shockmount for your Neumann U87
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP890
Držač za mikrofon
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Quik Lok
QuikLok MP892
Držač za mikrofon - mali
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Quik Lok
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Blimp Zeppelin
RØDE Blimp je kompletna zaštita od vjetra i shock mount za: NTG-1, NTG-2 i NTG-3 mikrofone, te ostale mikrofone-pucaljke do 325mm dužine.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Dead Wombat Blimp Windscreen
Details
The DeadWombat windshield is designed for minimising wind noise when recording in high wind conditions using the RODE Blimp.

Its artificial fur is specially designed so as to minimise wind noise while remaining acoustically transparent.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT 1+AI 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
20.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.900,oo ден
Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with 1-channel USB Audio Interface, Shockmount, Pop Shield, and XLR Cable

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Pop Shield
The Rode Pop Shield keeps plosives from causing problems in your recordings. It's also designed specifically to be acoustically transparent, so your vocal tracks don't lose any of their high-end sparkle and detail, a problem found with many basic mesh pop filters.

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SC 1

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM1
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen studijskom mikrofonu NT1-A .
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM2
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen modelima: Classic II, K2, NTK, NT2-A, NT1000, NT2000
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM3
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM4
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM5
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE SM6 Shock Mount with Detachable Pop Filter
The SM6 is a high quality suspension shock mount that supports many large diaphragm RØDE microphones. It provides isolation from external physical factors that may cause unwanted rumble and vibrations in the microphone.

It includes a removable pop shield with two axes of adjustment and a telescopic arm for ultimate application versatility.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic Pro
Stereo On-camera Microphone

Building on the success of the VideoMic Pro, the defacto standard for DSLR on-camera audio, and RØDE’s original Stereo VideoMic, the new Stereo VideoMic Pro provides a high quality stereo option for videographers, and is ideal for recording music, and the atmospheric ambience essential in building a realistic audio scene.
Based around a matched pair of high sensitivity ½”cardioid condenser capsules in a coincident XY pair, the Stereo VideoMic Pro provides a wide stereo image with natural depth.

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE VC-1
RODE VC1 3.5mm Stereo Extension Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure A27M Stereo Microphone Adapter
Stereo microphone adapter designed to hold two microphones in selectable positions for stereo broadcasting, recording or sound reinforcement.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Strukture
Strukture Round Base Mic Stand
Our round base mic stands are created from heavy duty steel, and crafted to provide unmatched stability and storage efficiency. These mic stands feature a floating stem and open base, allowing several stands to be stacked on top of each other without disassembly.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Strukture
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
TASCAM TM80
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.700,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.900,oo ден

ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon Mic Mechanic 2
Vocal Effects Pedal with Reverb, Delay, Pitch Correction, and Adaptive Tone

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 9200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 10700,oo ден

ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon VoiceSolo FX150
Loud and Clear-Outstanding Vocals, Tone and Reverb-It’s All in The Mix-No Assembly Required-Not Just for Vocals.
ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Helicon
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM EXH6
Dual XLR/TRS Combo Input Capsule for H6 Recorder
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ZOOM
 
rows: rows: 58
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  ICON pro-audio   
.
  ICON U2 USB MICROPHONE  
  ICON U2 USB MICROPHONE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Golden Age Project  
.
  Golden Age Project Pre 73 MK2  
  Golden Age Project Pre 73 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MS4 Table Mic Stand  
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Guitar link Wireless  
  Alesis Guitar link Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Strukture  
.
  Strukture Round Base Mic Stand  
  Strukture Round Base Mic Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM2000  
  MARANTZ MPM2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
AKG
Alesis
American Audio
American DJ
Apogee
Athletic
Australian Monitor
Behringer
IK Multimedia
König & Meyer
Neumann
Quik Lok
RODE
Shure
Strukture
Tascam
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти