БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  >> Кондезаторски Микрофони  
  >> Лампашки Микрофони  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Микрофонски Предзасилувачи  
  >> Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Кондезаторски Микрофони

 
   
   
  Вкупно Производи: 67  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C214
ENGINEERED EXCELLENCE
for recording of lead vocals and solo instruments in studio and on stage

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C414 B-XL II
Čuveni studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee MiC
Mobile recording microphone, with world-class Apogee technology for your iPad, iPhone, and Mac.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apogee
Apogee MiC 96k
Professional quality microphone for GarageBand on iPad, iPhone and Mac
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Apogee
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2020
Kondenzatorski mikrofon niže klase, sa izuzetno prihvatljivom cijenom. Idealan za home recording varijante, upotrebu u radijskim studijima, te za snimanje OFFova za potrebe TV emitiranja.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2035
Large-diaphragm Condenser Microphone with Low-cut Filter, 10dB Pad, Cardioid Pickup Pattern, and Custom Shockmount
ЦЕНА: 11.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4033 ASM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon izuzetno čistog izlaznog signala. Stroge presentnosti, inače soničnog potpisa “ 40 Serie” pro-audio klasik.
Frekvencijska osjetljivost: 30-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4047 SVSM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon. Bogati topli zvuk klasičnog F.E.T. Studijskog mikrofona. S dvostrukom dijafragmom kontruiran i stvoren za najkritičnije i najzahtjevnije akustične trenutke pri studijskom snimanju. Izvrstan za vokale, gudače, tamburaše, manje sastave ili vokalne grupe.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT4050
Predstavljamo kondenzatorski multi-patern mikrofon, sposoban uhvatiti svaku nijansu. S tri promjenjiva polar paterna: cardiod, Omnidirectional ili Figure-of-eight. Idealan i za studio i za Live za: vokale, piano, tamburice, elemente bubnja, gitarska pojačala i više...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B2 PRO
Gold-Sputtered Large Dual-Diaphragm Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B5 Condenser Microphone
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денStudijski cigaret kondenzatorski mikrofon sa pozlaćenom membranom namijenjen za studio ili Live aplikacije.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА:
2.800,oo денStudijski kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C1 USB
USB Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C2 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.600,oo ден2 ujednačena studijska kondenzatorska mikrofona.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C3
Studijski kondenzatorski mikrofon s dvostrukom dijafragmom idealan za kvalitetno studijski snimanje i aplikacije uživo.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C4
Novi C4, dva uparena Single Diaphragm Condenser Mikrofona.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner Phantera
Vrhunski studijski kondenzatorski mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Brauner
Brauner Phantom Classic
The Phantom Classic, like its predecessor the Phantom C (Cardioid), embodies reduction to the absolutely essential without compromise in performance.
ЦЕНА: 79.100 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Brauner
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4011-TL
Kardioidni 4011-TL mikrofon je nova, unaprijeđena verzija klasičnog DPA 4011 mikrofona, glasovitog kao vrlo izniman mikrofon u studijima za snimanje po cijelom svijetu. State-of-the-art komponente vrlo su pomno izabrane kako bi omogućile optimalanu neutralnost, preciznost i ekstremno nisko izobličenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ICON
ICON U2 USB MICROPHONE
ICON U2 | HIGH-QUALITY USB MICROPHONE


ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > ICON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM27
Studijski kondenzatorski cigaret mikrofon sa membranom malog promjera
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM37DP
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera i FET predpojačanjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM47
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera i FET predpojačanjem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek OneQ2
The oneQ2 studio channel from Joemeek builds on the outstanding audio quality of the sixQ2 to bring added versatility to both project and professional studios.
ЦЕНА: 47.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM2000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
13.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM2000 | LARGE DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

The MPM-2000 professional condenser microphone boasts a specially-engineering internal circuit design optimized for smooth frequency response, high sensitivity, low noise and wide dynamic range. This enables the microphone to be used in any application requiring accurate signal reproduction and seamless translation from studio to stage.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ MPM3000
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
15.300,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.900,oo денMARANTZ MPM3000 | LARGE-DIAPHRAGM CONDENSER MICROPHONE

Marantz Professional condenser microphones deliver the high-quality, accurate audio needed for critical recording applications. The MPM-3000 tops the line with its audiophile specs and construction. Premium-grade circuitry components provide superlative performance with negligible harmonic distortion. The microphone’s smooth, warm character and fast transient response make it the perfect instrument to capture every nuance of sound - from subtle vocals to orchestral percussion

ЦЕНА: 15.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann KMS105
Neumann is world renowned for their legacy of fantastic studio microphones, but with the elegant KMS-105 they are making their uncompromising standards available in an affordable high quality hand held microphone.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann TLM 103
Kardiodni mikrofon duge dijafragme namijenjen radio stanicama ili profesionalnim studijima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann U 87 Ai
The nickel U 87 Ai Condenser Microphone from Neumann is a large dual-diaphragm condenser microphone.
ЦЕНА: 159.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann U 87 Ai Set
The U87: A Well-deserved Reputation as the Best!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01
The MK 012 je kompaktni, high quality mikrofon sa jednom kapsulom namijenjen za broadcast, instalacije, kazalište, studija...
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK219
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK319
Studijski kondenzatorski mikrofon sa membranom velikog promjera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox iTwo Studio
2-channel USB Interface, Headphones, Condenser Microphone, Microphone Cable, USB Cable, and PreSonus Studio One Artist DAW

ЦЕНА: 16.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     PreSonus
PreSonus AudioBox Studio Bundle
The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > PreSonus
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT 1+AI 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
20.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.900,oo ден
Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with 1-channel USB Audio Interface, Shockmount, Pop Shield, and XLR Cable

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1 Kit w/SMR Shockmount
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
Extremely Low-noise Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with SRM Combination Shock Mount and Pop Screen

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1 Single Microphone
Rode NT1-Single, Large diaphragm condenser microphone with NEW CAPSULE.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1000
Професионален кондензаторски студијски микрофон за сите намени.
ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Matched Pair

Studijski kondenzatorski mikrofon svjetske klase. Dolazi u paru s Shockmount-om i u koferu.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Set

The NT1A Anniversary model includes a premium shockmount with integrated pop filter, high quality 6m (20’) XLR cable, microphone carry pouch and even a bonus instructional DVD. Presented by RØDE founder and company president, Peter Freedman, the NT1A Studio Secrets DVD features a range of tips and techniques to help NT1A owners get the most from their new microphone.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT2000
Студиски кондензаторски микрофон со варијабилен полар patern, филтер и пад-м на самото тело на микрофонот.
Истражувајте, контролирајте, креирајте!

ЦЕНА: 31.600 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT2A Studio Solution Set
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.800,oo денThe Rode NT2 a Studio Solution Set includes the professional large diaphragm microphone Rode NT2 a, the deLuxe SM6 shock mount with pop filter, a protective bag, a XLR microphone cable and a tutorial DVD on recording.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
11.900,oo денStudijski, binski i lokacijski 3/4” kondenzatorski mikrofon s dvostrukim napajanjem /48V phantom ili interna 9V baterija/, omogućava rad bilo gdje.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT4
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

X/Y Stereo studijski i lokacijski 1/2” kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT55
Компактен 1/2" кардоиден кондензаторски микрофон. Напредна верзија на популарниот RØDE NT5.
ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT6
Kompaktni 1/2" kondenzatorski mikrofon NT6 s odvojenom kapsulom je namijenjen za film, televiziju, kazalište, Broadcast, žive nastupe, Surround snimanja i sve ono što Vam mašta dozvoli.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 13800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15200,oo ден


Directional Shotgun Condenser Microphone with Battery/Phantom Power Option, Windscreen, Stand Mount, and Zip Pouch

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Podcaster


Прв динамички USB микрофон на светот, специјално наменет за сите оние кои посакуваат нивните радио емисии да ги емитираам во етер или интернет. Носејчи се со времето и секогаш во трка со конкуренцијата, големите произведувачи секогаш сакаат да докажуваат и да им излезат во пресрет на своите корисници на сите можни начини. Користејќи го како основа својот повеќе пати наградуван и легенадрен Broadcaster, со кој се служат голем број радио станици во светот, Røde отидоа чекор напред за да ни го престават Podcaster.

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE smartLav+
The smartLav+ is a broadcast-grade wearable microphone designed for use in a wide range of applications, from the boardroom to the pulpit, the car to the classroom.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Stereo VideoMic
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


X/Y Stereo kamermanski usmjereni pucaljka kondenzatorski mikrofon. Napravljen za rad u filmskoj industriji.

ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre
Broadcast Quality Condenser Microphone
ЦЕНА: 16.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 91A
Shure's outstanding Beta 91A half-cardioid condenser boundary microphone lets you capture a kick drum's true punch, without taking up a lot of real estate onstage. In fact, the Beta 91A excels at picking up all kinds of low-frequency-intensive instruments; its response is tailored for bass frequencies. The Beta 91A's integrated preamp makes it a very convenient condenser, and its ability to handle high SPLs means worry-free use in any environment (even with the loudest live drummers).

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 98H/C
A versatile solution for brass or percussion instruments. No external mounting hardware required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure KSM32/SL
"Class A" studijski mikrofon.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG27 LC
Designed with a flat frequency response for natural reproduction, the PG27 side-address microphone features a large diaphragm and a high SPL threshold that handles a wide variety of acoustic, amplified and vocal sound sources.
ЦЕНА: 8.800 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG42 LC
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Specifically engineered for vocal reproduction, the PG42 side-address condenser microphone features a large cardioid diaphragm tailored with high sensitivity to clearly reproduce refined performances. A -15dB switchable attenuator and a high pass filtering switch guarantees Shure quality for every lead vocal application.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     SM Pro Audio
SM Pro Audio MC01
Studijski kondenzatorski mikrofon dizajniran za: studije, koncertne hale, radio postaje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > SM Pro Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tascam
TASCAM TM80
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.700,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.900,oo ден

ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Tascam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Amethyst
Studijski mikrofon s jednom membranom baziran na originalnoj elektrostatičnoj kapsuli. Namijenjen snimanju "svega što Vam padne na pamet" u studiju...vokala, gitara, piana, udaraljki, puhaćih instrumenata...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Amethyst Vintage
Studijski mikrofon s dvostrukom membranom baziran na originalnoj elektrostatičnoj kapsuli. Namijenjen snimanju "svega što Vam padne na pamet" u studiju...vokala, gitara, piana, udaraljki, puhaćih instrumenata...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Black Knight
The Black Knight koristi dvostruku veliku membranu i dizajniran je za detaljni i neutralni zvuk. Namijenjen svim aplikacijama u: studiju, broadcastu, TV i sve što Vam padne na pamet.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Finger
Mikrofon srednjih dimenzija s jednom membranom. Vrlo precizan, neutralan i vrlo široke upotrebe. Za snimanje: ambijenata, vokala ili instrumenata.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Wedge
"Nova generacija klasike".

Visoko kvalitetni studijski mikrofon s elektrostatičkom membranom daje puni spektar zvuka.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Violet Design
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ZOOM
ZOOM H6 Handy Recorder
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 29.000,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
26.300,oo ден

Zoom ha've been building innovative, great-sounding products for the past thirty years. But with the revolutionary H6—the most versatile portable recorder ever—the bar is raised further still.

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
 
Категорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > ZOOM
 
rows: rows: 58
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE smartLav+  
  RODE smartLav+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT5 Matched pair  
  RODE NT5 Matched pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus FireStudio Project  
  Shure PG42 LC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG42 LC  
  Shure PG42 LC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio SOLO 610  
  Universal Audio SOLO 610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon VoiceSolo FX150  
  TC Helicon VoiceSolo FX150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK219  
  Oktava MK219  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1A Set  
  RODE NT1A Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Кондезаторски Микрофони :  
 
AKG
Apogee
Audio-Technica
Behringer
Brauner Microphones
DPA Microphones
ICON pro-audio
Joemeek
MARANTZ Professional
Neumann
Oktava
PreSonus
RODE
Shure
SM Pro Audio
Tascam
Violet Design
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти