БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
  > Дувачки Инструменти  
  > Гудачки Инструменти  
  > Останато  
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Останати Инструменти

 
   
   
        Вкупно Производи: 126  
.
  Дувачки Инструменти  
  Дувачки Инструменти (36)  
.
  Гудачки Инструменти  
  Гудачки Инструменти (60)  
.
  Останато  
  Останато (16)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Alpine
ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS
ALPINE PARTYPLUG | EARPLUGS TRANSPARENT
ALPINEACOUSTICFILTERS™ – NO MORE RINGING IN YOUR EARS
The high quality acoustic filters in PartyPlugs hearing protection reduce the volume of music to a safe level, like turning down the volume button. Your music experience as well as the sound quality of the music remains excellent. Naturally, you can keep talking to your friends. By wearing PartyPlug earplugs when you go out, you prevent that irritating high pitch noise in your ears. Besides, the earplugs are barely visible thanks to the unique transparent filters.


ЦЕНА: 850,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alpine
ALPINE MUSICSAFE PRO
MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.
ЦЕНА: 1.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer MiniMix MIX800
Ultra kompaktna KARAOKE mašina ”Voice Canceller” funkcijom. Odstranjuje vokal iz snimka! I FX efektima. Svi potrebni ulazi i izlazi za izvođenje KARAOKE programa - služi kao mali mix pult. Idealno za barove, party ili kućnu upotrebu.
ЦЕНА: 5.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     ATHLETIC
Athletic NP-5AL
РАСПРОДАДЕНО

Dirigentski stalak za note sa tri ploče i rasponom visine od 800 go 1300mm , a zahvaljujući kombinaciji čelika i aluminijuma težina je 3,8kg.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Cable Tester CT100
Kabl tester kontroliran mikroprocesorom

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 1.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa Silk Cover for Violins
Bag/Cover natural colour For violin 4/4 size Protects instrument inside the case Material Viscose silk
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     ATHLETIC
Athletic NP-4 Music Stand
A high quality, professional music stand mounted on a metal tripod, featuring stepless height adjustment and a folded top made of steel
ЦЕНА: 2.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa JAEGER Cello Gig-Bag Rolly

ЦЕНА: 28.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa Double Bass bag PRESTIGE 3/4 black
Bag for double bass 3/4 size
ЦЕНА: 21.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
LUTHIER CLEANSER
Средство за полирање/чистење на инструменти.
ЦЕНА: 900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Yamaha
Yamaha V5SC Violina 1/4
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 25.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
18.600,oo ден

Perfect for the beginning violinist, the V5SC features a spruce top and maple back and neck made from high quality materials. Each instrument is handcrafted utilizing the same traditional methods as used on high-end violins.

ЦЕНА: 25.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa C-Soprano recorder Natura
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 1.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
700,oo ден


ЦЕНА: 1.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
Akai EWI4000S
Puhački kontroler s direktnim MIDI ulazom i izlazom. Nije mu potreban vanjski modul, jer je Ton generator (kompletan Synthesizer) već UNUTRA u uređaju!
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
Akai Ewi USB
Puhački instrument/kontroler jednostavan za sviranje i kontrolu. USB. Preko 70 ugrađenih fantastičnih zvukova.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  Walther C major Harmonica  
  Walther C major Harmonica  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MiniMix MIX800  
  Behringer MiniMix MIX800  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Aubert Mirecourt Violin Bridge 4/4  
  Vandoren Classic 3 Bb Clarinet Reeds  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Vandoren  
.
  Vandoren Classic 3 Bb Clarinet Reeds  
  Vandoren Classic 3 Bb Clarinet Reeds  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa violin case Form Liuteria Maestro 4/4  
  Gewa violin case Form Liuteria Maestro 4/4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha Lacquer Polish  
  Yamaha Lacquer Polish  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler DYN-M SET  
  Schertler DYN-M SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Останати Инструменти :  
 
Akai
Alpine Music Safe Pro
Athletic
Backun
Behringer
BOSS
DAddario
Gewa
König & Meyer
Korg
Larsen
Pirastro
Schertler
SM Pro Audio
Tascam
Thomastik Infeld
Vandoren
Witnerr
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти