БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Гитари и Бас Гитари

 
   
   
        Вкупно Производи: 1133  
.
  Класични Гитари  
  Класични Гитари (23)  
.
  Акустични Гитари  
  Акустични Гитари (47)  
.
  Електрично-Акустични Гитари  
  Електрично-Акустични Гитари (56)  
.
  Електрично-Акустични Бас Гитари  
  Електрично-Акустични Бас Гитари (3)  
.
  Електрични Гитари  
  Електрични Гитари (96)  
.
  Електрични Бас Гитари  
  Електрични Бас Гитари (40)  
.
  Останати Жичани Инструметни  
  Останати Жичани Инструметни (11)  
.
  Засилувачи и Кабинети  
  Засилувачи и Кабинети (121)  
.
  Ефекти и Педали  
  Ефекти и Педали (303)  
.
  Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  Дополнителна Опрема и Аксесоари (378)  
.
  Контролери  
  Контролери (8)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Schecter
Schecter DEMON-6
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
29.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
24.800,oo ден

ЦЕНА: 29.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Schecter
Schecter CV-4 3TSB
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
38.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.500,oo ден

ЦЕНА: 38.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Schecter
Wylde Audio Odin Grail
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
79.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
69.900,oo ден

ЦЕНА: 79.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM B1ON
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.300,oo денBass Effects Pedal

ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic BG250-210
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
33.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
21.900,oo ден


The original BG250 raised the bar for lightweight bass combos. Now our new range of BG250 combos share the same fundamental tone, yet they also sound unique.
Combo that combines tons of raw power with stunning tone shaping tools and an impressive list of unconventional features. Meet BG250-210.

ЦЕНА: 33.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey Max 158
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
9.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
6.300,oo денBas pojačalo za kućnu vježbu

ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bugera
Bugera BN115TS Bass Cabinet
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
23.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
17.900,oo денHigh-Performance, Lightweight 2,000-Watt Bass Cabinet with 1 x 15"
TURBOSOUND Speaker and 1" Horn Driver

ЦЕНА: 23.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас КАБИНЕТИ
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bugera
BUGERA BXD12
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
15.900,oo ден2-ch 1,000-watt 12" Bass Combo Amp with Compressor

ЦЕНА: 22.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY VYPYR VIP3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
23.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
18.900,oo ден


PEAVEY VYPYR VIP3 | 100W 1X12 GUITAR MODELING COMBO AMP BLACK

A modeling combo with massive power, endless options and simple controls.

The Peavey VYPYR VIP 3 guitar modeling combo amp uses Variable Instrument Input technology to provide amplification for a variety of instruments. Not only does this combo morph from a bass amp, to an acoustic amp, to an elecric amp, it also allows the guitar player to access instrument models as well. Peavey uses a combination of powerful 32-bit, floating point SHARC processors and patented TransTube® analog circuitry to create one of the best sounding modeling amps available.

ЦЕНА: 23.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey VYPYR VIP 1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
16.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
11.900,oo ден20W 1x8 Guitar Modeling Combo Amp Black


ЦЕНА: 16.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
10.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.700,oo ден


PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD | MICRO TUBE AMP

Powerful and portable, the 6505 Piranha harnesses the unmistakable character of the iconic 6505 Series in a convenient, miniscule package capable of a mighty 20 Watts (4 Ohms). No frills - just the raw gain and authority of the familiar Crunch and Lead channels with simple Pre-Gain and Post-Gain controls. A single knob EQ morphs the tone from the most notchy thrash to throaty and boosted metal tones.

A buffered Effects loop is included for ease of connecting effects, re-amping, or for use as a stand-alone preamp. Connect any source to the full range power amplifier section through the Auxiliary Input.

ЦЕНА: 10.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey 6505 Plus 112
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
52.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
47.900,oo ден


Nakon više od 15 godina kovanja agresivnog zvuka i sticanja izrazitog poštovanja ljubitelja istoga prema seriji 6505 ® Peavey pojačala, po prvi puta je takav zvuk dostupan i u dvokanalnoj 1x12 Combo-amp konfiguraciji!

ЦЕНА: 52.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey TT Bandit 112
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
26.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
22.900,oo ден
The revamped TransTube-driven Bandit 112 has footswitchable clean and lead channels with a three band EQ on each, great sounding reverb with level control and a footswitchable effects loop.
The Peavey Bandit 112 is a powerhouse of a combo amp that is filled to the brim with killer tone for all styles.

ЦЕНА: 26.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  BOSS   
.
  Boss LMB-3 Bass Limiter  
  Boss LMB-3 Bass Limiter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai  
  Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10 Pack  
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  DigiTech RP360  
  DigiTech RP360  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  Boss DB-60 Dr. Beat Metronome  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Joan Cashimira  
.
  Cashimira Model 132  
  Cashimira Model 132  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai RG4001 Rockinbetter - Fireglo  
  Tokai RG4001 Rockinbetter - Fireglo  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE  
  TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  JJ ELECTRONIC  
.
  JJ TUBES 6V6S  
  JJ TUBES 6V6S  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитари и Бас Гитари :  
 
Adam Hall
AKG
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Apogee
Athletic
Audio-Technica
Behringer
Bespeco
Blackstar
Blade
BOSS
Bugera
Crate
DAddario
DigiTech
DOD
DR
Eden
Electro-Harmonix
Elixir
ENGL
Ernie Ball Strings
ESP
Eventide
FUJIGEN
Gewa
GHS
Godin
Headrush
Hercules Stands
Hotone
Hughes & Kettner
IK Multimedia
Jay Turser By Washburn
JJ ELECTRONIC
Joan Cashimira
Kaces
König & Meyer
Kemper
Klotz
Korg
Lakland
LINE6
Mooer
Moog
Morpheus
Orange
Peavey
Pirastro
Planet Waves
PRS
Quik Lok
Randall
Rocktron
Roland
SAVAREZ STRINGS
Schecter
Schertler
SEAGULL
Shubb Capo
Shure
SIMON & PATRICK GUITARS
SM Pro Audio
Solar
Spector
SPL
Strymon
T-REX
T.C. Electronic
Tanglewood
Tascam
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Two Notes
Vox
Washburn
Yamaha
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти