2 Universal Audio UAD 2 SATELLITE QUAD CORE TB : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD 2 SATELLITE QUAD CORE TB Приказ на сите производи од Universal Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
 

The Universal Audio UAD-2 Sat Thunderbolt Quad Core is a DSP accelerator with 4 processors.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The UAD-2 Satellite Thunderbolt DSP Accelerator is a sleek, powerful way for Thunderbolt-equipped Mac users to “supercharge” their systems and run larger mixes filled with rich, DSP-intensive plug-ins. UAD-2 Satellite Thunderbolt also provides full access to UAD Powered Plug-Ins, including exclusive plug-ins from Studer, Ampex, Lexicon, Neve, Manley, SSL, and more. Offering improved performance at higher sample rates, and reduced plug-in latency versus FireWire, UAD-2 Satellite Thunderbolt is compatible with all Thunderbolt-equipped Macs.
The main features of the Universal Audio UAD-2 Sat Thunderbolt Quad Core include:
Run UAD Powered Plug-Ins via blazing fast Thunderbolt 2 connection
Access over 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT, MXR and more (sold separately)
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Macs with Thunderbolt 1 or 2 connection
Available in QUAD and OCTO models w/ 4 or 8 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes, with rich, sonically complex plug-ins
Available in Core, Custom & Ultimate packages
All packages include Analog Classics Plus plug-in bundle, featuring:
UA 610-B Tube Preamp and Equalizer
1176LN/SE Classic Limiting Amplifiers (Legacy)
Fairchild 670 Tube Limiter (Legacy)
Pultec Pro Equalizers (Legacy)
Teletronix LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)
UA Precision Enhancer Hz
CS-1 Precision Channel
RealVerb Pro Room Modeler
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
Compatible with VST, AU, RTAS, and AAX 64 plug-in formats
Compatible with Mac OS X 10.8.5 Mountain Lion and 10.9.x Mavericks
Fan-free design for silent operation
Fan-less Thunderbolt 2 external enclosure w/ external power supply
Desktop dimensions: 7” wide x 6 3/4” long x 1 3/4” high (weight: 2.24 lbs)
4 or 8 Analog Devices SHARC floating-point processors
Compatible with VST, RTAS, Audio Units, and AAX 64 plug-in formats
44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, and 192 kHz sample rate support

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата DSP - Процесорски Карти :  
Avid
Fairlight
Midas
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
  ПРОИЗВОД  
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD 2 SATELLITE QUAD CORE TB  
 

The Universal Audio UAD-2 Sat Thunderbolt Quad Core is a DSP accelerator with 4 processors.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The UAD-2 Satellite Thunderbolt DSP Accelerator is a sleek, powerful way for Thunderbolt-equipped Mac users to “supercharge” their systems and run larger mixes filled with rich, DSP-intensive plug-ins. UAD-2 Satellite Thunderbolt also provides full access to UAD Powered Plug-Ins, including exclusive plug-ins from Studer, Ampex, Lexicon, Neve, Manley, SSL, and more. Offering improved performance at higher sample rates, and reduced plug-in latency versus FireWire, UAD-2 Satellite Thunderbolt is compatible with all Thunderbolt-equipped Macs.
The main features of the Universal Audio UAD-2 Sat Thunderbolt Quad Core include:
Run UAD Powered Plug-Ins via blazing fast Thunderbolt 2 connection
Access over 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT, MXR and more (sold separately)
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Macs with Thunderbolt 1 or 2 connection
Available in QUAD and OCTO models w/ 4 or 8 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes, with rich, sonically complex plug-ins
Available in Core, Custom & Ultimate packages
All packages include Analog Classics Plus plug-in bundle, featuring:
UA 610-B Tube Preamp and Equalizer
1176LN/SE Classic Limiting Amplifiers (Legacy)
Fairchild 670 Tube Limiter (Legacy)
Pultec Pro Equalizers (Legacy)
Teletronix LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)
UA Precision Enhancer Hz
CS-1 Precision Channel
RealVerb Pro Room Modeler
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
Compatible with VST, AU, RTAS, and AAX 64 plug-in formats
Compatible with Mac OS X 10.8.5 Mountain Lion and 10.9.x Mavericks
Fan-free design for silent operation
Fan-less Thunderbolt 2 external enclosure w/ external power supply
Desktop dimensions: 7” wide x 6 3/4” long x 1 3/4” high (weight: 2.24 lbs)
4 or 8 Analog Devices SHARC floating-point processors
Compatible with VST, RTAS, Audio Units, and AAX 64 plug-in formats
44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, and 192 kHz sample rate support

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Apogee   
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus FireStudio Mobile  
  PreSonus FireStudio Mobile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.