2 Avid MC Pro : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Avid
 
  Avid MC Pro Приказ на сите производи од Avid  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
 

The compact and ergonomic MC Pro control surface enables you to speed up your post or music editing and take deep hands-on control of Pro Tools, Logic Pro, Nuendo, and other EUCON-enabled applications.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

What’s more, the surface automatically detects your current application (when working with multiple apps) and resets all controls to match. And with its programmable SmartSwitches, you can perform complex tasks/keystrokes with a single button press.

Key features
MC Pro control surface key features
Get instant, customizable pushbutton access to hundreds of commands
Perform complex macros with the programmable SmartSwitches, with integrated LCDs to show the current function
Get easy access to for the system setup and file operations with the touchscreen
Navigate and edit with the integrated USB keyboard/trackball and jog wheel
Control settings and more with high-resolution faders (or joysticks) and rotary controls
Read more
Features Expand all features
Surface details

Trackball and programmable jog/shuttle wheel
Full-size qwerty keyboard with numeric keypad (can be changed for a user-preferred keyboard)
56 programmable SmartSwitches, each with an integral LCD display to show their function

Take control with EUCON
With MC Pro, you can take deep, integrated control over up to four of your favorite EUCON-enabled creative applications, such as Pro Tools, Logic, Nuendo, Pyramix, Digital Performer, and more. EUCON carries high-resolution control information for faders, knobs, displays, and more between MC Pro and the selected application. This enables you to quickly switch between multiple applications—and even workstations—at the touch of a button, with all controls and displays automatically matching the selected application.

Supported EUCON-enabled applications

Pro Tools
Apogee Maestro for Duet, Ensemble, and Symphony 64
Apple Logic
Apple Final Cut Pro

Apple Soundtrack Pro
Cakewalk SONAR
Digital Audio Denmark AX24 Converter System
MAGIX Sequoia

Merging Pyramix
Metric Halo MIO Console
MOTU Digital Performer
Steinberg Nuendo
Intuitive, flexible mixing

MC Pro is a professional surface that puts full editing control at your fingertips. Work faster and easier with 56 LCD SmartSwitches, four faders, jog wheel, monitoring section, and touchscreen for the ultimate in software control. You also get an integrated full-sized keyboard, as well as a trackball and jog/shuttle wheel, for easy keystroke editing and navigation.
MC Pro touchscreen
Get instant access with a touch

Quickly access files, system setup, and program various functions from the high-resolution touchscreen, which sits just above the keyboard. The screen also shows you a permanent display of filenames, transport state, fader labels, and the main menu. You can also customize each section of the surface using the Setup button, which brings up a setup screen for that section of the surface.

Perform complex functions in a single press

Instantly perform application functions, keystroke shortcuts, and macro commands using the LCD display SmartSwitches that automatically update as you switch between applications. Take a series of repetitive keyboard shortcuts you use for editing and perform them all at once with a single SmartSwitch press.

MC Pro functions
Touch-sensitive rotary knobs with LED display rings
Make changes with a twist

MC Pro includes eight touch-sensitive rotary knobs with LED display rings that function as a SuperChannel, enabling you to control EQ, dynamics, and other DAW plug-ins on the selected channel, with keys to navigate to additional parameters if needed.

Transport and wheel controls

You can use the ten SmartSwitches above the trackball to act as transport controls, with multicolor displays for showing orange, or green when in play, and red when recording, or program these switches to manage any transport or sync function—in any order—to exactly match the transport layout you prefer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface XT  
  RME MADIface XT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee One  
  Apogee One  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet2  
  Apogee Duet2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland UA-11 Duo Capture  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата DSP - Процесорски Карти :  
Avid
Fairlight
Midas
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
  ПРОИЗВОД  
  Avid
 
  Avid MC Pro  
 

The compact and ergonomic MC Pro control surface enables you to speed up your post or music editing and take deep hands-on control of Pro Tools, Logic Pro, Nuendo, and other EUCON-enabled applications.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

What’s more, the surface automatically detects your current application (when working with multiple apps) and resets all controls to match. And with its programmable SmartSwitches, you can perform complex tasks/keystrokes with a single button press.

Key features
MC Pro control surface key features
Get instant, customizable pushbutton access to hundreds of commands
Perform complex macros with the programmable SmartSwitches, with integrated LCDs to show the current function
Get easy access to for the system setup and file operations with the touchscreen
Navigate and edit with the integrated USB keyboard/trackball and jog wheel
Control settings and more with high-resolution faders (or joysticks) and rotary controls
Read more
Features Expand all features
Surface details

Trackball and programmable jog/shuttle wheel
Full-size qwerty keyboard with numeric keypad (can be changed for a user-preferred keyboard)
56 programmable SmartSwitches, each with an integral LCD display to show their function

Take control with EUCON
With MC Pro, you can take deep, integrated control over up to four of your favorite EUCON-enabled creative applications, such as Pro Tools, Logic, Nuendo, Pyramix, Digital Performer, and more. EUCON carries high-resolution control information for faders, knobs, displays, and more between MC Pro and the selected application. This enables you to quickly switch between multiple applications—and even workstations—at the touch of a button, with all controls and displays automatically matching the selected application.

Supported EUCON-enabled applications

Pro Tools
Apogee Maestro for Duet, Ensemble, and Symphony 64
Apple Logic
Apple Final Cut Pro

Apple Soundtrack Pro
Cakewalk SONAR
Digital Audio Denmark AX24 Converter System
MAGIX Sequoia

Merging Pyramix
Metric Halo MIO Console
MOTU Digital Performer
Steinberg Nuendo
Intuitive, flexible mixing

MC Pro is a professional surface that puts full editing control at your fingertips. Work faster and easier with 56 LCD SmartSwitches, four faders, jog wheel, monitoring section, and touchscreen for the ultimate in software control. You also get an integrated full-sized keyboard, as well as a trackball and jog/shuttle wheel, for easy keystroke editing and navigation.
MC Pro touchscreen
Get instant access with a touch

Quickly access files, system setup, and program various functions from the high-resolution touchscreen, which sits just above the keyboard. The screen also shows you a permanent display of filenames, transport state, fader labels, and the main menu. You can also customize each section of the surface using the Setup button, which brings up a setup screen for that section of the surface.

Perform complex functions in a single press

Instantly perform application functions, keystroke shortcuts, and macro commands using the LCD display SmartSwitches that automatically update as you switch between applications. Take a series of repetitive keyboard shortcuts you use for editing and perform them all at once with a single SmartSwitch press.

MC Pro functions
Touch-sensitive rotary knobs with LED display rings
Make changes with a twist

MC Pro includes eight touch-sensitive rotary knobs with LED display rings that function as a SuperChannel, enabling you to control EQ, dynamics, and other DAW plug-ins on the selected channel, with keys to navigate to additional parameters if needed.

Transport and wheel controls

You can use the ten SmartSwitches above the trackball to act as transport controls, with multicolor displays for showing orange, or green when in play, and red when recording, or program these switches to manage any transport or sync function—in any order—to exactly match the transport layout you prefer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon IO42  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace UC  
  RME FireFace UC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface XT  
  RME MADIface XT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fairlight  
.
  Fairlight SOLO  
  Fairlight SOLO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.