2 Avid S5 Fusion : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Avid
 
  Avid S5 Fusion Приказ на сите производи од Avid  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
 

S5 Fusion is a flexible mid-size digital audio mixing console with a dedicated, expandable DSP engine and complete EUCON Hybrid control.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Expand the ergonomic surface to suit your project scope, from 8 to 56 faders/channel strips
Increase your processing power with up to 116 channels of dedicated DSP
Control tracks from up to five DAWs from a single surface
Gain deep, tactile control of Pro Tools, Logic Pro, Pyramix, Nuendo, Digital Performer, Maestro, and more
Mix both DSP channels and DAW tracks on the surface together
Expand or customize the modular surface and I/O for your needs
Attain the highest sound quality and performance through professional-grade I/O and dedicated DSP
Get more secure operation—without communication bottlenecks—with the high-speed Ethernet connection
Read more


S5 Fusion surface details

Expandable from 8–56 faders (in 8-fader modules)
8 touch-sensitive knobs and a 100 mm motorized fader per channel strip
High-resolution LED meters next to each fader
TFT high-resolution displays per channel for metering (up to 7.1), EQ, dynamics and pan graphs, and routing
Read more
Feature details Expand all features
Accelerate your mixing

Though it resembles and functions like a traditional analog surface, the S5 Fusion control surface gives you more power and flexibility to mix faster and easier than ever. You can customize the surface for your project needs—from 8–56 channel strips. Each channel strip includes a multiformat, motorized fader, as well as eight touch-sensitive knobs for EQ, filter, compressor, expander/gate, Aux sends, and pan control, that you can also use to control DAW functions, including adjusting TDM, VST, and Audio Units plug-in parameters. Gain complete control of your mix using the master module and one that houses a display for the eMix software and twin joysticks. And with the high-resolution screens, you have instant visual feedback on your metering, track info, routing, and more.


Gain custom control

Bring what’s important closer to you. With Layouts, you can quickly access what you need by saving the position of sources on the surface at any given time for later recall. Always have the most important sources within easy reach by saving different Layouts—whether you want to store/recall settings across the entire desk or only within certain strips. And with Control Groups, you can control any number of faders from a single strip

Powered by DSP

S5 Fusion is powered by the SC264D studio computer, which provides machine control and dedicated, expandable DSP channels to the console—each with EQ and dynamics processing, delay, and surround panning to multiformat mix, group, and Aux busses...

Take control with EUCON
What elevates S5 Fusion above other mixing systems is EUCON Hybrid. With the EUCON control protocol, you can take deep, tightly integrated tactile control of an application over high-speed Ethernet—Pro Tools 9, Logic Pro, Pyramix, Nuendo, Digital Performer, and other DAWs all directly support EUCON...

Connect to the world
Route and patch audio using industry-standard MADI connectivity, a very stable and robust AES-sanctioned format that delivers up to 64 digital audio channels (at 24-bit, 48kHz) along a single coaxial cable.

S5 Fusion includes an I/O interface that provides four MADI inputs and outputs (256 x 256 audio channels), and can be expanded to support up to 512 audio I/O channels. Because the system is modular, you can customize your I/O with a full range of high-quality Avid converters—both analog and digital—to meet your needs now and in the future.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Specifications
Frame sizes (H x D x W):

38.5 x 40.2 inches (97.8 x 102.1 cm) in 5-foot (152.4 cm), 7-foot (213.4 cm), and 9-foot (274.3 cm) frames

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Universal Audio   
.
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  Audient iD22  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата DSP - Процесорски Карти :  
Avid
Fairlight
Midas
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
  ПРОИЗВОД  
  Avid
 
  Avid S5 Fusion  
 

S5 Fusion is a flexible mid-size digital audio mixing console with a dedicated, expandable DSP engine and complete EUCON Hybrid control.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Expand the ergonomic surface to suit your project scope, from 8 to 56 faders/channel strips
Increase your processing power with up to 116 channels of dedicated DSP
Control tracks from up to five DAWs from a single surface
Gain deep, tactile control of Pro Tools, Logic Pro, Pyramix, Nuendo, Digital Performer, Maestro, and more
Mix both DSP channels and DAW tracks on the surface together
Expand or customize the modular surface and I/O for your needs
Attain the highest sound quality and performance through professional-grade I/O and dedicated DSP
Get more secure operation—without communication bottlenecks—with the high-speed Ethernet connection
Read more


S5 Fusion surface details

Expandable from 8–56 faders (in 8-fader modules)
8 touch-sensitive knobs and a 100 mm motorized fader per channel strip
High-resolution LED meters next to each fader
TFT high-resolution displays per channel for metering (up to 7.1), EQ, dynamics and pan graphs, and routing
Read more
Feature details Expand all features
Accelerate your mixing

Though it resembles and functions like a traditional analog surface, the S5 Fusion control surface gives you more power and flexibility to mix faster and easier than ever. You can customize the surface for your project needs—from 8–56 channel strips. Each channel strip includes a multiformat, motorized fader, as well as eight touch-sensitive knobs for EQ, filter, compressor, expander/gate, Aux sends, and pan control, that you can also use to control DAW functions, including adjusting TDM, VST, and Audio Units plug-in parameters. Gain complete control of your mix using the master module and one that houses a display for the eMix software and twin joysticks. And with the high-resolution screens, you have instant visual feedback on your metering, track info, routing, and more.


Gain custom control

Bring what’s important closer to you. With Layouts, you can quickly access what you need by saving the position of sources on the surface at any given time for later recall. Always have the most important sources within easy reach by saving different Layouts—whether you want to store/recall settings across the entire desk or only within certain strips. And with Control Groups, you can control any number of faders from a single strip

Powered by DSP

S5 Fusion is powered by the SC264D studio computer, which provides machine control and dedicated, expandable DSP channels to the console—each with EQ and dynamics processing, delay, and surround panning to multiformat mix, group, and Aux busses...

Take control with EUCON
What elevates S5 Fusion above other mixing systems is EUCON Hybrid. With the EUCON control protocol, you can take deep, tightly integrated tactile control of an application over high-speed Ethernet—Pro Tools 9, Logic Pro, Pyramix, Nuendo, Digital Performer, and other DAWs all directly support EUCON...

Connect to the world
Route and patch audio using industry-standard MADI connectivity, a very stable and robust AES-sanctioned format that delivers up to 64 digital audio channels (at 24-bit, 48kHz) along a single coaxial cable.

S5 Fusion includes an I/O interface that provides four MADI inputs and outputs (256 x 256 audio channels), and can be expanded to support up to 512 audio I/O channels. Because the system is modular, you can customize your I/O with a full range of high-quality Avid converters—both analog and digital—to meet your needs now and in the future.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Specifications
Frame sizes (H x D x W):

38.5 x 40.2 inches (97.8 x 102.1 cm) in 5-foot (152.4 cm), 7-foot (213.4 cm), and 9-foot (274.3 cm) frames

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Numark Stereo IO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Stereo IO  
  Numark Stereo IO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland UA-11 Duo Capture  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.