2 Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface Приказ на сите производи од Universal Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
 

FIREWIRE AUDIO INTERFACE

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Universal Audio Apollo FireWire QUAD FireWire Audio Interface is one of the world’s most popular professional audio interfaces, delivering world class recording quality and featuring a full range of UAD plug-ins.
A perfect centrepiece for studios running original Mac Pro towers and Windows 7 machines, this 18 x 24 FireWire 800-equipped interface features analogue design based on UA’s 50-year heritage, along with gold-standard Apollo A/D and D/A conversion for impeccable audio resolution. Apollo FireWire further distinguishes itself with Realtime UAD-2 Processing and Unison™ technology, letting you record with near-zero latency through the full range of UAD plug-ins from Neve, Studer, Manley, Lexicon, and more — including new mic preamp emulations from Neve, API and Universal Audio.
Designed to play a central role in studios running original Mac Pro towers or Windows 7 machines, Apollo FireWire delivers an uncompromising approach to audio quality. Building upon decades of UA hardware heritage, it offers extremely high-resolution sound, with the lowest THD and highest dynamic range in its class. Apollo FireWire’s four premium mic preamps and converters translate into recordings with astounding accuracy and depth — whether you’re tracking and overdubbing, or mixing and mastering.
While Apollo FireWire’s “natural” sound is exceedingly open and transparent, it can quickly deliver a wide range of classic analogue tones and colour via its Realtime UAD Processing. Featuring powerful onboard QUAD processing, Apollo FireWire’s DSP Acceleration allows for recording through UAD Powered Plug-Ins — with sub-2ms latency, regardless of buffer settings — letting you monitor and “print” audio with classic analogue emulations from Ampex, Lexicon, Manley, Neve, Roland, SSL, Studer, and more.*The Apollo FireWire’s bundled “Realtime Analog Classics Plus” suite of UAD plug-ins gives you the UA 610-B Tube Preamp & EQ, Raw Distortion, Softube Amp Rooms, legacy LA-2A, 1176, and Fairchild compressors, Pultec EQs, and more, so you have a rack full of bonafide audio classics, right out of the box.
Apollo FireWire comes equipped with four Unison-enabled mic preamps, letting you track with colourful mic preamp sounds from Neve, API, and Universal Audio. An Apollo breakthrough, Unison technology nails the tone of these sought-after tube and solid state mic preamps — including their impedance, gain stage “sweet spots,” and component-level circuit behaviours
The secret to Unison is its hardware-software integration between Apollo’s mic preamps and its onboard UAD-2 processing. Simply place a selected tube or solid state preamp plug-in on your desired mic input, and record in real time through stunning emulations like the bundled UA 610-B Tube Preamp plug-in, or the Neve 1073 and API 212L.
One key feature of Apollo FireWire isn’t really a “feature” at all. It’s the numerous design details that give you a fast, natural workflow — and better results. There are physical front panel controls for all the most commonly used features, including Preamp and Monitor level knobs, channel selection, mic pad and low cut, phantom power, and dual headphone outs with independent level control. Smart Hi-Z inputs on the front panel detect when you've connected your guitar or bass. Sonically, Apollo's Monitor outputs are digitally controlled analogue, so you don't lose audio resolution when you adjust gain.
The main features of the Universal Audio Apollo FireWire QUAD FireWire Audio Interface include:
Worldwide standard in professional A/D and D/A conversion for music production
Onboard UAD-2 QUAD Core DSP allows Realtime UAD Processing
4 Unison-enabled mic preamps for tracking through preamp emulations from Neve, API, and Universal Audio*
18 x 24 FireWire audio interface for Mac and Windows 7
Cascade two Apollos for 16 analogue I/O and 12 digital I/O
Includes “Realtime Analogue Classics Plus” UAD plug-in bundle
Upgradeable to Thunderbolt via Thunderbolt 2 Option Card (Mac)
World class UA analogue design, superior components, and premium build quality

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland UA-11 Duo Capture  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Firewire :  
Apogee
Midas
PreSonus
Prism Sound
RME
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти
 
  ПРОИЗВОД  
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
 

FIREWIRE AUDIO INTERFACE

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Universal Audio Apollo FireWire QUAD FireWire Audio Interface is one of the world’s most popular professional audio interfaces, delivering world class recording quality and featuring a full range of UAD plug-ins.
A perfect centrepiece for studios running original Mac Pro towers and Windows 7 machines, this 18 x 24 FireWire 800-equipped interface features analogue design based on UA’s 50-year heritage, along with gold-standard Apollo A/D and D/A conversion for impeccable audio resolution. Apollo FireWire further distinguishes itself with Realtime UAD-2 Processing and Unison™ technology, letting you record with near-zero latency through the full range of UAD plug-ins from Neve, Studer, Manley, Lexicon, and more — including new mic preamp emulations from Neve, API and Universal Audio.
Designed to play a central role in studios running original Mac Pro towers or Windows 7 machines, Apollo FireWire delivers an uncompromising approach to audio quality. Building upon decades of UA hardware heritage, it offers extremely high-resolution sound, with the lowest THD and highest dynamic range in its class. Apollo FireWire’s four premium mic preamps and converters translate into recordings with astounding accuracy and depth — whether you’re tracking and overdubbing, or mixing and mastering.
While Apollo FireWire’s “natural” sound is exceedingly open and transparent, it can quickly deliver a wide range of classic analogue tones and colour via its Realtime UAD Processing. Featuring powerful onboard QUAD processing, Apollo FireWire’s DSP Acceleration allows for recording through UAD Powered Plug-Ins — with sub-2ms latency, regardless of buffer settings — letting you monitor and “print” audio with classic analogue emulations from Ampex, Lexicon, Manley, Neve, Roland, SSL, Studer, and more.*The Apollo FireWire’s bundled “Realtime Analog Classics Plus” suite of UAD plug-ins gives you the UA 610-B Tube Preamp & EQ, Raw Distortion, Softube Amp Rooms, legacy LA-2A, 1176, and Fairchild compressors, Pultec EQs, and more, so you have a rack full of bonafide audio classics, right out of the box.
Apollo FireWire comes equipped with four Unison-enabled mic preamps, letting you track with colourful mic preamp sounds from Neve, API, and Universal Audio. An Apollo breakthrough, Unison technology nails the tone of these sought-after tube and solid state mic preamps — including their impedance, gain stage “sweet spots,” and component-level circuit behaviours
The secret to Unison is its hardware-software integration between Apollo’s mic preamps and its onboard UAD-2 processing. Simply place a selected tube or solid state preamp plug-in on your desired mic input, and record in real time through stunning emulations like the bundled UA 610-B Tube Preamp plug-in, or the Neve 1073 and API 212L.
One key feature of Apollo FireWire isn’t really a “feature” at all. It’s the numerous design details that give you a fast, natural workflow — and better results. There are physical front panel controls for all the most commonly used features, including Preamp and Monitor level knobs, channel selection, mic pad and low cut, phantom power, and dual headphone outs with independent level control. Smart Hi-Z inputs on the front panel detect when you've connected your guitar or bass. Sonically, Apollo's Monitor outputs are digitally controlled analogue, so you don't lose audio resolution when you adjust gain.
The main features of the Universal Audio Apollo FireWire QUAD FireWire Audio Interface include:
Worldwide standard in professional A/D and D/A conversion for music production
Onboard UAD-2 QUAD Core DSP allows Realtime UAD Processing
4 Unison-enabled mic preamps for tracking through preamp emulations from Neve, API, and Universal Audio*
18 x 24 FireWire audio interface for Mac and Windows 7
Cascade two Apollos for 16 analogue I/O and 12 digital I/O
Includes “Realtime Analogue Classics Plus” UAD plug-in bundle
Upgradeable to Thunderbolt via Thunderbolt 2 Option Card (Mac)
World class UA analogue design, superior components, and premium build quality

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Orpheus  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.