1 FOCUSRITE REDNET 3 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 



Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Focusrite
 
  FOCUSRITE REDNET 3 Приказ на сите производи од Focusrite  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 

FOCUSRITE REDNET 3

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

32x32 ADAT I/O With 8x8 AES3 I/O
RedNet 3 interfaces your existing digital audio systems and components to any Dante™ audio-over-IP network, with up to 32 inputs and outputs and full software remote control. The unit includes support for AES3, S/PDIF and ADAT digital audio formats and allows the network to be synchronised to incoming signal clock or a word clock source.Total of 32 channels of ADAT and AES3 I/O for Dante audio-over-IP networks24-bit operation up to 192kHzAES67 compliant; may require hardware update. Please contact us for further information16 ADAT optical ports for 32x32 operation at up to 96kHz, 16x16 at 192kHzEight channels of AES3 Combined Digital I/O to AES59 standard on single DB25 connectorComprehensive front-panel metering and indicatorsRemote monitoring software with powerful graphic user interface
SPECIFICATIONS
INPUTS
AES/EBU Inputs

8 channels, with switchable SRC

AES/EBU Connector

25-way female Dsub, wired to AES 59 (combined I/O)

ADAT Inputs

32 channels @ 44.1 / 48 / 88.2 / 96 kHz sample rate; 16 channels @ 192 kHz

ADAT Connectors

TOSLINK lightguides x 8

S/PDIF Input

2 channels, with switchable SRC 44.1 to 192 kHz

S/PDIF Connector

Phono (RCA) socket

OUTPUTS
AES/EBU Outputs

8 channels, sync-locked to RedNet system sample rate

ADAT Outputs

32 channels @ 44.1 / 48 / 88.2 / 96 kHz sample rate; 16 channels @ 192 kHz

S/PDIF Output

2 channels, sync-locked to RedNet system sample rate

ADAT Output Connectors

TOSLINK lightguides x 8

S/PDIF Connector Output

Phono (RCA) socket

AES/EBU INPUT SAMPLE RATE CONVERTERS
Input Sample Rate Range

32 to 216 kHz

Gain Error

-0.3 dB

Dynamic Range

> 138 dB (-60 dBFS method)

THD N

< -130 dB (0.00003); 0 dBFS input

OPERATING MODES
AES/EBU Inputs Mode

Chs. 1 to 8; ADAT inputs – Chs. 9 to 32*

AES/EBU Output Mode

Chs. 1 to 8; ADAT outputs – Chs. 1 to 32*

ADAT Input Mode

Chs. 1 to 32*; AES/EBU

ADAT Output Mode

Chs. 1 to 8; ADAT outputs – Chs. 1 to 32*

DIGITAL PERFORMANCE
Supported Sample Rates

44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 192 kHz

Clock Sources

Local or from network master device

Local Clock Sources

Internal, Word Clock input, AES input 1, ADAT input 1, S/PDIF input

External Word Clock Range

Sample rate ±7.5

POWER
PSU

Internal, 100 - 240 V, consumption 30 VA

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lexicon   
.
  Lexicon IO42  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UFX+  
  RME Fireface UFX+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UCX  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 24.4.2  
  Presonus StudioLive 24.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Останати Уреди со Аудио Интерфејси :  
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Focusrite
MARANTZ Professional
Native Instruments
Shure
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
 



 
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
  ПРОИЗВОД  
  Focusrite
 
  FOCUSRITE REDNET 3  
 

FOCUSRITE REDNET 3

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

32x32 ADAT I/O With 8x8 AES3 I/O
RedNet 3 interfaces your existing digital audio systems and components to any Dante™ audio-over-IP network, with up to 32 inputs and outputs and full software remote control. The unit includes support for AES3, S/PDIF and ADAT digital audio formats and allows the network to be synchronised to incoming signal clock or a word clock source.Total of 32 channels of ADAT and AES3 I/O for Dante audio-over-IP networks24-bit operation up to 192kHzAES67 compliant; may require hardware update. Please contact us for further information16 ADAT optical ports for 32x32 operation at up to 96kHz, 16x16 at 192kHzEight channels of AES3 Combined Digital I/O to AES59 standard on single DB25 connectorComprehensive front-panel metering and indicatorsRemote monitoring software with powerful graphic user interface
SPECIFICATIONS
INPUTS
AES/EBU Inputs

8 channels, with switchable SRC

AES/EBU Connector

25-way female Dsub, wired to AES 59 (combined I/O)

ADAT Inputs

32 channels @ 44.1 / 48 / 88.2 / 96 kHz sample rate; 16 channels @ 192 kHz

ADAT Connectors

TOSLINK lightguides x 8

S/PDIF Input

2 channels, with switchable SRC 44.1 to 192 kHz

S/PDIF Connector

Phono (RCA) socket

OUTPUTS
AES/EBU Outputs

8 channels, sync-locked to RedNet system sample rate

ADAT Outputs

32 channels @ 44.1 / 48 / 88.2 / 96 kHz sample rate; 16 channels @ 192 kHz

S/PDIF Output

2 channels, sync-locked to RedNet system sample rate

ADAT Output Connectors

TOSLINK lightguides x 8

S/PDIF Connector Output

Phono (RCA) socket

AES/EBU INPUT SAMPLE RATE CONVERTERS
Input Sample Rate Range

32 to 216 kHz

Gain Error

-0.3 dB

Dynamic Range

> 138 dB (-60 dBFS method)

THD N

< -130 dB (0.00003); 0 dBFS input

OPERATING MODES
AES/EBU Inputs Mode

Chs. 1 to 8; ADAT inputs – Chs. 9 to 32*

AES/EBU Output Mode

Chs. 1 to 8; ADAT outputs – Chs. 1 to 32*

ADAT Input Mode

Chs. 1 to 32*; AES/EBU

ADAT Output Mode

Chs. 1 to 8; ADAT outputs – Chs. 1 to 32*

DIGITAL PERFORMANCE
Supported Sample Rates

44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 192 kHz

Clock Sources

Local or from network master device

Local Clock Sources

Internal, Word Clock input, AES input 1, ADAT input 1, S/PDIF input

External Word Clock Range

Sample rate ±7.5

POWER
PSU

Internal, 100 - 240 V, consumption 30 VA

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee One  
  Apogee One  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.