1 FOCUSRITE REDNET 2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Focusrite
 
  FOCUSRITE REDNET 2 Приказ на сите производи од Focusrite  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 

FOCUSRITE REDNET 2

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

16x16 Analogue I/O
RedNet 2 connects to your Dante™ audio-over-IP network with a single Ethernet cable. It's remotely controlled via the network and can be placed anywhere in your facility. It offers 16 channels of line-level analogue in and out, with Focusrite's precision 24-bit A-D and D-A conversion for superb audio performance, and 119dB dynamic range at sample rates up to 192kHz. The rear panel includes AES59 standard DB25 connectors for analogue patchbay or breakout cable interfacing.
16 channels of high-quality line-level analogue I/O for Dante audio-over-IP networks24-bit precision conversion up to 192kHz119dB dynamic range, flat from 20Hz – 20kHz, +/-0.15dBSoftware-selectable +24dBu or +18dBu level alignmentAES67 compliant; may require hardware update. Please contact us for further information.Analogue I/O to AES59 standard on DB25 connectorsComprehensive front-panel metering and indicatorsRemote monitoring software with powerful graphic user interface
SPECIFICATIONS
FRONT PANEL INDICATOR
Power

Green

Network Connected

Green

Sync Lock

Green

Sample Rate

Yellow x 5

Input/Output Range

Yellow x 2

Input/Output Signal Level

Bi-colour x 32 (Green = -42 dBFS; Orange = -6 dBFS; Red = overload)

CROSS TALK
Input Or Output To Input

< -90 dB (all other channels at 0 dBFS)

Input Or Output To Output

< -100 dB (all other channels at 0 dBFS)

Supported Sample Rates

44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 192 kHz

DIGITAL PERFORMANCE
Clock Sources

Internal or from network master device

POWER
PSU

Internal, Universal type, consumption 30 VA

OUTPUTS
Analogue Line Outputs

16

Connector Outputs

25-way female Dsub x 2, wired to AES 59

0 DBFS Reference Output Levels

18 or 24 dBu (switchable)

Frequency Response Outputs

20 Hz – 20 kHz ±0.15 dB

THD N Outputs

< 0.001 unweighted; -1 dBFS input, 20 Hz – 22 kHz

Dynamic Range Outputs

119 dB ‘A’-weighted (-60 dBFS method)

Converter Dynamic Range Outputs

120 dB

Signal-To-Noise Ratio Outputs

119 dB ‘A’-weighted; 20 Hz – 20 kHz

INPUTS
Analogue Line Inputs

16

Connector

25-way female Dsub x 2, wired to AES 59

Converter Dynamic Range

120 dB

0 DBFS Reference Levels

18 or 24 dBu (switchable)

Frequency Response

20 Hz – 20 kHz ±0.05 dB

THD N Inputs

< 0.001 unweighted; -1 dBFS input, 20 Hz – 22 kHz

Dynamic Range Inputs

119 dB ‘A’-weighted (-60 dBFS method)

Signal-To-Noise Ratio

119 dB ‘A’-weighted; 20 Hz – 20 kHz

 
  Дополнителни Информации:  
 

Warranty 2 Years

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Roland   
.
  Roland UA-11 Duo Capture  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Orpheus  
  Prism Sound Orpheus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  Audient iD22  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Stereo IO  
  Numark Stereo IO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Останати Уреди со Аудио Интерфејси :  
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Focusrite
MARANTZ Professional
Native Instruments
Shure
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
  ПРОИЗВОД  
  Focusrite
 
  FOCUSRITE REDNET 2  
 

FOCUSRITE REDNET 2

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

16x16 Analogue I/O
RedNet 2 connects to your Dante™ audio-over-IP network with a single Ethernet cable. It's remotely controlled via the network and can be placed anywhere in your facility. It offers 16 channels of line-level analogue in and out, with Focusrite's precision 24-bit A-D and D-A conversion for superb audio performance, and 119dB dynamic range at sample rates up to 192kHz. The rear panel includes AES59 standard DB25 connectors for analogue patchbay or breakout cable interfacing.
16 channels of high-quality line-level analogue I/O for Dante audio-over-IP networks24-bit precision conversion up to 192kHz119dB dynamic range, flat from 20Hz – 20kHz, +/-0.15dBSoftware-selectable +24dBu or +18dBu level alignmentAES67 compliant; may require hardware update. Please contact us for further information.Analogue I/O to AES59 standard on DB25 connectorsComprehensive front-panel metering and indicatorsRemote monitoring software with powerful graphic user interface
SPECIFICATIONS
FRONT PANEL INDICATOR
Power

Green

Network Connected

Green

Sync Lock

Green

Sample Rate

Yellow x 5

Input/Output Range

Yellow x 2

Input/Output Signal Level

Bi-colour x 32 (Green = -42 dBFS; Orange = -6 dBFS; Red = overload)

CROSS TALK
Input Or Output To Input

< -90 dB (all other channels at 0 dBFS)

Input Or Output To Output

< -100 dB (all other channels at 0 dBFS)

Supported Sample Rates

44.1 / 48 / 88.2 / 96 / 192 kHz

DIGITAL PERFORMANCE
Clock Sources

Internal or from network master device

POWER
PSU

Internal, Universal type, consumption 30 VA

OUTPUTS
Analogue Line Outputs

16

Connector Outputs

25-way female Dsub x 2, wired to AES 59

0 DBFS Reference Output Levels

18 or 24 dBu (switchable)

Frequency Response Outputs

20 Hz – 20 kHz ±0.15 dB

THD N Outputs

< 0.001 unweighted; -1 dBFS input, 20 Hz – 22 kHz

Dynamic Range Outputs

119 dB ‘A’-weighted (-60 dBFS method)

Converter Dynamic Range Outputs

120 dB

Signal-To-Noise Ratio Outputs

119 dB ‘A’-weighted; 20 Hz – 20 kHz

INPUTS
Analogue Line Inputs

16

Connector

25-way female Dsub x 2, wired to AES 59

Converter Dynamic Range

120 dB

0 DBFS Reference Levels

18 or 24 dBu (switchable)

Frequency Response

20 Hz – 20 kHz ±0.05 dB

THD N Inputs

< 0.001 unweighted; -1 dBFS input, 20 Hz – 22 kHz

Dynamic Range Inputs

119 dB ‘A’-weighted (-60 dBFS method)

Signal-To-Noise Ratio

119 dB ‘A’-weighted; 20 Hz – 20 kHz

 
  Дополнителни Информации:  
 

Warranty 2 Years

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Universal Audio   
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus FireStudio Mobile  
  PreSonus FireStudio Mobile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace 802  
  RME FireFace 802  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace UC  
  RME FireFace UC  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.