1 ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Ernie Ball
 
  ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings Приказ на сите производи од Ernie Ball  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
 

010-.046 Electric Guitar Strings - Cobalt

ЦЕНА: 850 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Next-gen Guitar Strings
Ernie Ball Cobalt guitar strings are made of a new alloy formulation that gives you higher output, better sound, and longer life. Cobalt strings' special iron/cobalt blend attracts the magnets in your pickups better than any other alloy. When you string up with Ernie Ball Cobalts, you'll immediately notice the incredible comfort these strings offer - silky and pliable under your fretting fingers; your pick will seem to glide over the strings, letting you execute fast passages effortlessly. And when you plug in, you'll get increased power, beefy yet defined lows, improved midrange focus, harmonics, and sustain, and crisp highs. Try a set of Ernie Ball Cobalt strings - you're gonna love 'em!

Ernie Ball Cobalt Guitar Strings at a Glance:
Beta tested by the creme de la creme
Cobalt formula gives you higher output and better sound
Cobalts last longer
Beta tested by the creme de la creme
In the development of their Cobalt strings, Ernie Ball tapped select members of their star-studded artist roster - including Steve Morse, John Petrucci, Randy Jackson, Tony Levin, and Slash - to be beta testers for the new formulation. John Petrucci reported that the Cobalts sound "amazing," with "increased power, incredible clarity, and incredible sonic balance." He noted that the Cobalts seem "softer" under your fretting fingers (the term he used was "buttery"). Slash noted that - before being plugged in - the Cobalts "have an entirely different feel than normal strings." He goes on to characterize this sensation as "bouncy and pliable," and "a lot of fun for bending." When amplified, Slash commented that the Cobalts were just as bright as titanium strings, but more "guttural," with more "growl to them."

Cobalt formula gives you higher output and better sound
A half century ago, Ernie Ball practically invented "rock" guitar strings. And now, with Cobalt, they've re-invented them. After exhaustive testing of over 350 alloy combinations, the company ended up with an optimal formula that - as compared with conventional strings - gives you higher output, beefier lows with increased definition, improved midrange focus, shimmering harmonics and more robust sustain. You get a brighter sound without inducing harshness by turning up the treble on your amp.

Cobalts last longer
Ernie Ball Cobalt guitar strings last longer, retaining their brightness long after other strings have given up the ghost. Steve Morse reported having a set on one of his guitars "for several weeks," and with daily use - "sweaty hands" and all - the Cobalts "still sound bright... They just don't have that dead sound," he says. So, with higher output, better sound, and the monetary benefits of not having to change strings so often, Cobalts have it all over traditional alloy formulations. Check out a set of Ernie Ball Cobalt strings - you'll love 'em!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Ernie Ball Cobalt Guitar Strings Features:
Punchier, higher output strings
Beefier lows, with increased definition and growl
Increased midrange focus, harmonics, and sustain
Longer-lasting than conventional strings
.010, .013, .017, .026, .036, .046
Made in USA

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Schertler   
.
  Schertler LYDIA VOLUME  
  Schertler LYDIA VOLUME  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Guitar Bag Classic 4/4  
  Gewa Guitar Bag Classic 4/4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings  
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Stainless Steel Wound Electric  
  Peavey Stainless Steel Wound Electric  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Жици :  
DAddario
DR
Elixir
Ernie Ball Strings
GHS
Godin
Peavey
Pirastro
SAVAREZ STRINGS
Thomastik Infeld
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици
 
  ПРОИЗВОД  
  Ernie Ball
 
  ERNIE BALL 10-46 COBALT SLINKY Electric Guitar Strings  
 

010-.046 Electric Guitar Strings - Cobalt

ЦЕНА: 850 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Next-gen Guitar Strings
Ernie Ball Cobalt guitar strings are made of a new alloy formulation that gives you higher output, better sound, and longer life. Cobalt strings' special iron/cobalt blend attracts the magnets in your pickups better than any other alloy. When you string up with Ernie Ball Cobalts, you'll immediately notice the incredible comfort these strings offer - silky and pliable under your fretting fingers; your pick will seem to glide over the strings, letting you execute fast passages effortlessly. And when you plug in, you'll get increased power, beefy yet defined lows, improved midrange focus, harmonics, and sustain, and crisp highs. Try a set of Ernie Ball Cobalt strings - you're gonna love 'em!

Ernie Ball Cobalt Guitar Strings at a Glance:
Beta tested by the creme de la creme
Cobalt formula gives you higher output and better sound
Cobalts last longer
Beta tested by the creme de la creme
In the development of their Cobalt strings, Ernie Ball tapped select members of their star-studded artist roster - including Steve Morse, John Petrucci, Randy Jackson, Tony Levin, and Slash - to be beta testers for the new formulation. John Petrucci reported that the Cobalts sound "amazing," with "increased power, incredible clarity, and incredible sonic balance." He noted that the Cobalts seem "softer" under your fretting fingers (the term he used was "buttery"). Slash noted that - before being plugged in - the Cobalts "have an entirely different feel than normal strings." He goes on to characterize this sensation as "bouncy and pliable," and "a lot of fun for bending." When amplified, Slash commented that the Cobalts were just as bright as titanium strings, but more "guttural," with more "growl to them."

Cobalt formula gives you higher output and better sound
A half century ago, Ernie Ball practically invented "rock" guitar strings. And now, with Cobalt, they've re-invented them. After exhaustive testing of over 350 alloy combinations, the company ended up with an optimal formula that - as compared with conventional strings - gives you higher output, beefier lows with increased definition, improved midrange focus, shimmering harmonics and more robust sustain. You get a brighter sound without inducing harshness by turning up the treble on your amp.

Cobalts last longer
Ernie Ball Cobalt guitar strings last longer, retaining their brightness long after other strings have given up the ghost. Steve Morse reported having a set on one of his guitars "for several weeks," and with daily use - "sweaty hands" and all - the Cobalts "still sound bright... They just don't have that dead sound," he says. So, with higher output, better sound, and the monetary benefits of not having to change strings so often, Cobalts have it all over traditional alloy formulations. Check out a set of Ernie Ball Cobalt strings - you'll love 'em!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Ernie Ball Cobalt Guitar Strings Features:
Punchier, higher output strings
Beefier lows, with increased definition and growl
Increased midrange focus, harmonics, and sustain
Longer-lasting than conventional strings
.010, .013, .017, .026, .036, .046
Made in USA

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Жици

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Bugera   
.
  BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE  
  BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR RED DEVILS  
  DR RED DEVILS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL ERNESTO PALLA SILVER NYLON Classical Strings  
  TC Electronic Polytune Mini 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Polytune Mini 2  
  TC Electronic Polytune Mini 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  JJ ELECTRONIC  
.
  JJ TUBES 6L6GC - 5881  
  JJ TUBES 6L6GC - 5881  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPG-207  
  Kaces KPG-207  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  ПовеќеПовеќе  
.
  GHS  
.
  GHS A8 String Cleaning Cloth  
  GHS A8 String Cleaning Cloth  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.