1 MIDAS MR 12 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Midas
 
  MIDAS MR 12 Приказ на сите производи од Midas  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

НОВА ЦЕНА : 19.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 31.900,oo ден

12-input/6-bus Rackmount Digital Mixer with 4 Midas Pro Preamps, Auto Mixing, Integrated Tri-mode Wi-Fi Router, 2-channel USB 2.0 Audio Interface, DSP, MIDI Control, and Free Control Apps for Mac/PC/Linux/iOS/Android

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

M Series Mixing for Your Compact Live Rig
The 12-channel Midas MR12 rackmount digital mixer brings the awesome sound of Midas's M-series consoles to the small stage. Whether you want stellar sound for your small band or need a portable presentation system that delivers top-quality results, the MR12 is a perfect fit for your rack. Onboard, you'll find four legendary Midas Pro preamps, auto mixing, and amazing DSP effects processing. In addition to flexible analog I/O, the MR12 features a stereo USB audio interface, MIDI control, and a freestanding Wi-Fi router for wireless control via iOS, Android, and computer.

Loaded with legendary Midas Pro Preamps
Midas Pro microphone preamplifiers are praised throughout the live sound industry. Their high common-mode rejection ratio and low harmonic distortion produce transparency that's so good, they are perfectly suited for studio recording as well as sound reinforcement. To make the most of these preamps, Midas outfitted the MR12 with 40-bit floating-point DSP architecture capable of sustaining 112dB of dynamic range. It provides the best possible accuracy for the onboard Dugan-style auto-mixing engine. This brilliant bit of processing actually manages microphone levels for you, cutting down the gain of unused preamps and balancing the levels between multiple presenters or performers. Together, these technologies practically guarantee professional sound.

Flexible DSP for effects, EQ, and dynamics
Powerful digital signal processing is one of the key components that has made the medium-format M32 one of the most popular digital mixing consoles Sweetwater has carried, and it's all available to you in the ultra-compact MR12. In fact, the MR12 comes loaded with four DSP effects processors. Choose from legendary studio gear and industry-standard effects that let you enhance your audio in powerful and creative ways. This onboard DSP also extends to the stereo master bus and all six aux buses, providing them with full dynamics processing plus your choice of 6-band parametric or 31-band graphic EQs. If you've been running live sound for some time, then you're probably going to need a smaller rack, because there's no reason to haul around a ton of outboard gear when you're mixing on a Midas MR12.

Wi-Fi, Ethernet, and MIDI control onboard
Rackmount digital mixers like the Midas MR12 are always a bit of a daunting concept to anyone who hasn't used one before. Luckily, Midas has a well-established history of providing reliable wireless control over their digital mixers via a number of avenues. First up, there are free apps for iOS and Android that let you harness the full potential of your MR12 wirelessly, making it easy to control the mix from anywhere. A tri-mode Wi-Fi router built into the MR12 ensures that you'll always have the best possible connection to your mixer. An Ethernet connection provides even more secure control via your Mac, Windows, or Linux PC with the provided control software. And if you prefer hands-on control, you can hook up any MIDI controller and take command of the mix with tactile faders, buttons, and knobs.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Midas MR12 Rackmount Digital Mixer Features:
12-channel digital mixer with onboard DSP and wireless control
4 Midas Pro microphone preamplifiers deliver transparent gain
40-bit floating-point digital encoding provides 112dB of dynamic range
Dugan-style auto mixing flawlessly manages microphone levels
Onboard DSP includes 4 independent effects processors
Full dynamics and EQ available for stereo master and all 6 aux buses
Choose from 6-band parametric or 31-band graphic equalizer types
Integrated tri-mode Wi-Fi router for secure and stable wireless connections
Free iOS and Android apps let you take full control of your mix
Free software and Ethernet connectivity offers Mac, Windows, and Linux PC control
MIDI I/O allows you to add tactile control via any control surface with 5-pin MIDI
2-channel audio interface lets you record your mix and play back tracks from your computer
Includes rackmount ears for standard 19" equipment racks

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Озвучување / Миксети / Инсталациски Миксети

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Midas   
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  Behringer Xenyx QX2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR12  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP550M  
  Behringer Europower PMP550M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Midas
 
  MIDAS MR 12  
 

НОВА ЦЕНА : 19.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 31.900,oo ден

12-input/6-bus Rackmount Digital Mixer with 4 Midas Pro Preamps, Auto Mixing, Integrated Tri-mode Wi-Fi Router, 2-channel USB 2.0 Audio Interface, DSP, MIDI Control, and Free Control Apps for Mac/PC/Linux/iOS/Android

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

M Series Mixing for Your Compact Live Rig
The 12-channel Midas MR12 rackmount digital mixer brings the awesome sound of Midas's M-series consoles to the small stage. Whether you want stellar sound for your small band or need a portable presentation system that delivers top-quality results, the MR12 is a perfect fit for your rack. Onboard, you'll find four legendary Midas Pro preamps, auto mixing, and amazing DSP effects processing. In addition to flexible analog I/O, the MR12 features a stereo USB audio interface, MIDI control, and a freestanding Wi-Fi router for wireless control via iOS, Android, and computer.

Loaded with legendary Midas Pro Preamps
Midas Pro microphone preamplifiers are praised throughout the live sound industry. Their high common-mode rejection ratio and low harmonic distortion produce transparency that's so good, they are perfectly suited for studio recording as well as sound reinforcement. To make the most of these preamps, Midas outfitted the MR12 with 40-bit floating-point DSP architecture capable of sustaining 112dB of dynamic range. It provides the best possible accuracy for the onboard Dugan-style auto-mixing engine. This brilliant bit of processing actually manages microphone levels for you, cutting down the gain of unused preamps and balancing the levels between multiple presenters or performers. Together, these technologies practically guarantee professional sound.

Flexible DSP for effects, EQ, and dynamics
Powerful digital signal processing is one of the key components that has made the medium-format M32 one of the most popular digital mixing consoles Sweetwater has carried, and it's all available to you in the ultra-compact MR12. In fact, the MR12 comes loaded with four DSP effects processors. Choose from legendary studio gear and industry-standard effects that let you enhance your audio in powerful and creative ways. This onboard DSP also extends to the stereo master bus and all six aux buses, providing them with full dynamics processing plus your choice of 6-band parametric or 31-band graphic EQs. If you've been running live sound for some time, then you're probably going to need a smaller rack, because there's no reason to haul around a ton of outboard gear when you're mixing on a Midas MR12.

Wi-Fi, Ethernet, and MIDI control onboard
Rackmount digital mixers like the Midas MR12 are always a bit of a daunting concept to anyone who hasn't used one before. Luckily, Midas has a well-established history of providing reliable wireless control over their digital mixers via a number of avenues. First up, there are free apps for iOS and Android that let you harness the full potential of your MR12 wirelessly, making it easy to control the mix from anywhere. A tri-mode Wi-Fi router built into the MR12 ensures that you'll always have the best possible connection to your mixer. An Ethernet connection provides even more secure control via your Mac, Windows, or Linux PC with the provided control software. And if you prefer hands-on control, you can hook up any MIDI controller and take command of the mix with tactile faders, buttons, and knobs.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Midas MR12 Rackmount Digital Mixer Features:
12-channel digital mixer with onboard DSP and wireless control
4 Midas Pro microphone preamplifiers deliver transparent gain
40-bit floating-point digital encoding provides 112dB of dynamic range
Dugan-style auto mixing flawlessly manages microphone levels
Onboard DSP includes 4 independent effects processors
Full dynamics and EQ available for stereo master and all 6 aux buses
Choose from 6-band parametric or 31-band graphic equalizer types
Integrated tri-mode Wi-Fi router for secure and stable wireless connections
Free iOS and Android apps let you take full control of your mix
Free software and Ethernet connectivity offers Mac, Windows, and Linux PC control
MIDI I/O allows you to add tactile control via any control surface with 5-pin MIDI
2-channel audio interface lets you record your mix and play back tracks from your computer
Includes rackmount ears for standard 19" equipment racks

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: Озвучување / Миксети / Инсталациски Миксети

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X1204USB  
  Behringer XENYX X1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 10FX  
  Behringer Xenyx 1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx 1204USB  
  Behringer Xenyx 1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q502USB  
  Behringer XENYX Q502USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.