1 BEHRINGER XENYX QX602 MP3 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  BEHRINGER XENYX QX602 MP3 Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.900,oo ден6-input, 2-bus Analog Mixer with Xenyx Mic Preamps, 3-band EQ, MP3 Player, and Multi-FX

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A Value-packed Mixer with Built-in MP3 Player
The Xenyx QX602MP3 is a 6-input, 2-bus analog mixer with Xenyx mic preamps, British-style 3-band EQ, and a built-in MP3 player. The icing on the cake; however, is the onboard Klark Teknik FX processor that supplies you with great-sounding reverbs and delays. There's a per-channel FX send, plus an FX to control room function that lets you monitor effects via headphones and the control room outs. On the output side, the Behringer Xenyx QX602MP3 gives you mains, plus separate control room and headphones outputs. On top of that, the onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick. Sweetwater knows value is important to you, and the Behringer Xenyx QX602MP3 analog mixer delivers it by the truckload!
Xenyx QX602MP3 Analog Mixer at a Glance:
Xenyx preamps deliver outstanding sound quality
British-style EQ adds warmth and detailed musical character
Onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick
Built-in effects add the finishing touch to your mix
Xenyx preamps deliver outstanding sound quality
Providing you with high headroom and excellent sound quality, Xenyx preamps offer an impressive 130dB of dynamic range and a bandwidth that extends from below 10Hz to well above 200kHz. Thanks in part to these fine preamps, the Behringer Xenyx QX602MP3 performs well above its modest price tag.

British-style EQ adds warmth and detailed musical character
Utilizing circuitry based on the British consoles of the '60s and '70s, the Behringer Xenyx QX602MP3's 3-band channel EQs inject your signals with remarkable warmth and detailed musical character. Even when used generously, these great-sounding equalizers add the perfect amount of sweetness to your mix.

Onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick
The Behringer Xenyx QX602MP3's onboard MP3 player makes cueing up break and background music a breeze. You simply plug in a USB stick with your music on it, then use the Xenyx QX602MP3's 4-button pad to take complete control your favorite playlist. The Xenyx QX602MP3 is also perfect for some high-resolution karaoke action!

Built-in effects add the finishing touch to your mix
Ask any live sound engineer what his most often used effects are, and he'll tell you reverb and delay. Well, the Behringer Xenyx QX602MP3 gives you access to excellent-sounding, 24-bit digital effects that are ideal for adding warmth and body to your vocals and instruments. With plenty of onboard presets, adding great-sounding finishing touches to your mix is child's play. On top of that, you can use the Xenyx QX602MP3's aux send and stereo return to integrate your favorite external effects processor into the mix!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Xenyx QX602MP3 Analog Mixer Features:
2 state-of-the-art Xenyx mic preamps deliver outstanding sound quality
2 balanced, high-headroom stereo line inputs for connecting external sound sources
British-style EQ for warm and musical sound
High-performance MP3 player included to play audio files via USB stick
24-bit stereo FX processor with presets adds the finishing touch to your mix
Aux/FX send control per channel for internal FX processor and/or as external send
Stereo aux return for FX applications or as separate stereo input
Main mix outputs plus separate phones and control room outputs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  Behringer Xenyx Q1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP500  
  Behringer Europower PMP500  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV6 USB  
  Peavey PV6 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Behringer Xenyx X2222USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV14 USB  
  Peavey PV14 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  BEHRINGER XENYX QX602 MP3  
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
8.300,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.900,oo ден6-input, 2-bus Analog Mixer with Xenyx Mic Preamps, 3-band EQ, MP3 Player, and Multi-FX

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A Value-packed Mixer with Built-in MP3 Player
The Xenyx QX602MP3 is a 6-input, 2-bus analog mixer with Xenyx mic preamps, British-style 3-band EQ, and a built-in MP3 player. The icing on the cake; however, is the onboard Klark Teknik FX processor that supplies you with great-sounding reverbs and delays. There's a per-channel FX send, plus an FX to control room function that lets you monitor effects via headphones and the control room outs. On the output side, the Behringer Xenyx QX602MP3 gives you mains, plus separate control room and headphones outputs. On top of that, the onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick. Sweetwater knows value is important to you, and the Behringer Xenyx QX602MP3 analog mixer delivers it by the truckload!
Xenyx QX602MP3 Analog Mixer at a Glance:
Xenyx preamps deliver outstanding sound quality
British-style EQ adds warmth and detailed musical character
Onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick
Built-in effects add the finishing touch to your mix
Xenyx preamps deliver outstanding sound quality
Providing you with high headroom and excellent sound quality, Xenyx preamps offer an impressive 130dB of dynamic range and a bandwidth that extends from below 10Hz to well above 200kHz. Thanks in part to these fine preamps, the Behringer Xenyx QX602MP3 performs well above its modest price tag.

British-style EQ adds warmth and detailed musical character
Utilizing circuitry based on the British consoles of the '60s and '70s, the Behringer Xenyx QX602MP3's 3-band channel EQs inject your signals with remarkable warmth and detailed musical character. Even when used generously, these great-sounding equalizers add the perfect amount of sweetness to your mix.

Onboard MP3 player lets you access audio files from a USB stick
The Behringer Xenyx QX602MP3's onboard MP3 player makes cueing up break and background music a breeze. You simply plug in a USB stick with your music on it, then use the Xenyx QX602MP3's 4-button pad to take complete control your favorite playlist. The Xenyx QX602MP3 is also perfect for some high-resolution karaoke action!

Built-in effects add the finishing touch to your mix
Ask any live sound engineer what his most often used effects are, and he'll tell you reverb and delay. Well, the Behringer Xenyx QX602MP3 gives you access to excellent-sounding, 24-bit digital effects that are ideal for adding warmth and body to your vocals and instruments. With plenty of onboard presets, adding great-sounding finishing touches to your mix is child's play. On top of that, you can use the Xenyx QX602MP3's aux send and stereo return to integrate your favorite external effects processor into the mix!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Xenyx QX602MP3 Analog Mixer Features:
2 state-of-the-art Xenyx mic preamps deliver outstanding sound quality
2 balanced, high-headroom stereo line inputs for connecting external sound sources
British-style EQ for warm and musical sound
High-performance MP3 player included to play audio files via USB stick
24-bit stereo FX processor with presets adds the finishing touch to your mix
Aux/FX send control per channel for internal FX processor and/or as external send
Stereo aux return for FX applications or as separate stereo input
Main mix outputs plus separate phones and control room outputs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Core Rack  
  Behringer X32 Core Rack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV14 USB  
  Peavey PV14 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1622USB  
  Behringer Xenyx QX1622USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.