1 M-AUDIO AV32.1 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  M-Audio
 
  M-AUDIO AV32.1 Приказ на сите производи од M-Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The AV32.1 is a complete high-performance sound system that delivers deep, lifelike, full-range sound. It is ideal for use with TVs, computers, portable music players or any device that has analog or digital outputs.

The system is comprised of two compact speakers and a powerful subwoofer. The speakers each use a 3-inch high-definition polypropylene driver for accurate midrange reproduction and a 1-inch soft-dome tweeter in our exclusive OptImage™ IV Waveguide for pristine highs and precise acoustic imaging.

The AV32.1 subwoofer has an internal custom-equalized amplifier with a down-firing, long-excursion 6 1/2 -inch woofer that delivers high-impact bass down to 36Hz (-3dB). Completing the system is a compact and convenient remote control that powers the system on or off, adjusts the volume and provides a sub bypass option. This is also an ideal system for monitoring and mixdown use. The two speakers deliver musically-accurate, detailed sound so you can clearly hear what’s on your mix, while the subwoofer bypass mode on the remote control enables you to do an instant A-B check of how your recording sounds with or without a subwoofer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Features
3-channel amplifier in sub cabinet powers the subwoofer and two speakers
Digital (optical), analog RCA and TRS inputs for connection to virtually any equipment
Subwoofer uses powerful down-firing 6 1/2-inch woofer in ported enclosure for deep bass to 36Hz
Speakers have 3-inch polypropylene midrange drivers and 1-inch silk dome tweeters
Remote control switches unit in and out of standby, adjusts volume, and bypasses sub
Cables included to connect speakers to subwoofer and system to your personal music player

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Adam   
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Neumann  
.
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD5  
  Dynaudio BM15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM15A  
  Dynaudio BM15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD8  
  Dynaudio LYD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM14S II  
  Dynaudio BM14S II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Level Pilot  
  TC Electronic Level Pilot  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  M-Audio
 
  M-AUDIO AV32.1  
 

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The AV32.1 is a complete high-performance sound system that delivers deep, lifelike, full-range sound. It is ideal for use with TVs, computers, portable music players or any device that has analog or digital outputs.

The system is comprised of two compact speakers and a powerful subwoofer. The speakers each use a 3-inch high-definition polypropylene driver for accurate midrange reproduction and a 1-inch soft-dome tweeter in our exclusive OptImage™ IV Waveguide for pristine highs and precise acoustic imaging.

The AV32.1 subwoofer has an internal custom-equalized amplifier with a down-firing, long-excursion 6 1/2 -inch woofer that delivers high-impact bass down to 36Hz (-3dB). Completing the system is a compact and convenient remote control that powers the system on or off, adjusts the volume and provides a sub bypass option. This is also an ideal system for monitoring and mixdown use. The two speakers deliver musically-accurate, detailed sound so you can clearly hear what’s on your mix, while the subwoofer bypass mode on the remote control enables you to do an instant A-B check of how your recording sounds with or without a subwoofer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Features
3-channel amplifier in sub cabinet powers the subwoofer and two speakers
Digital (optical), analog RCA and TRS inputs for connection to virtually any equipment
Subwoofer uses powerful down-firing 6 1/2-inch woofer in ported enclosure for deep bass to 36Hz
Speakers have 3-inch polypropylene midrange drivers and 1-inch silk dome tweeters
Remote control switches unit in and out of standby, adjusts volume, and bypasses sub
Cables included to connect speakers to subwoofer and system to your personal music player

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blue Sky   
.
  Blue Sky SUB12  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FLUID AUDIO  
.
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai RPM3 Monitors  
  Akai RPM3 Monitors  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 20/30  
  Event 20/30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus Eris E5 Pair  
  PreSonus Eris E5 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD7  
  Dynaudio LYD7  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.