1 DENON MC4000 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  DENON MC4000 Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

2-deck DJ Controller/24-bit USB Audio Interface with Ergonomic Layout, 2 Microphone Preamps, and Full Compatibility with Serato DJ (Serato DJ Lite Included), Traktor 2, Virtual DJ 8, and Algoriddim djay 2

ЦЕНА: 23.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Amazing Universally Compatible DJ Controller
If you want to get started DJing with Serato, then the Denon DJ MC4000 all-in-one DJ controller is an excellent choice. This 2-deck controller offers all the essentials Sweetwater DJs look for in a grab-and-go rig. We're talking about touch-activated jog wheels, smooth faders, and great-feeling pads that give the MC4000 a professional feel, while easy access to cueing, looping, and sampling make this one of the most fun controllers anywhere near its price point. And if you love to travel light, then all you need is your iPad, a Spotify Premium account, and Algoriddim djay Pro, and you're all set.
Cool 2-deck layout makes performance fun
DJing should be a blast, but a poorly laid out controller can make the job stressful. That's why DJs at Sweetwater instantly took to the Denon DJ MC4000. Its layout is a slight departure from the average 2-deck DJ controller, splitting the hot cue and looping sections and providing more surface-level controls than most other entry-level models. With your hot cues down by each deck section's transport controls, the looping buttons up by the effects, and the sample pads right in the middle of the EQ section, not only is it hard to get lost, but everything just feels like it's in the right place.Command your mix with tactile controls
Getting your hands on the MC4000 is positively inspiring. This is where Denon's decades of expertise and extensive history of producing superior DJ controllers comes in. They didn't reinvent the wheel, especially not the jog wheel. These touch-activated platters feel perfect under your fingertips, and if you want to scratch, then the MC4000 will not disappoint. Another thing you'll notice is how playable the hot cue and sample pads are. These transform the MC4000 from a DJ controller to an electronic-music instrument. Even the solid steel chassis gives the MC4000 a special built-to-last-the-apocalypse vibe that puts your mind at ease when you pack up for your next gig.Ready for your favorite DJ software
Love Traktor? Digging Virtual DJ? Or are you interested in performing with Serato DJ? No matter which DJ platform you prefer, the Denon DJ MC4000 has you covered. By combining its agile MIDI layout with simple template files, Denon makes it easy to map out your controls in a way that's perfect for your favorite platform. Don't have a favorite yet? No worries. The MC4000 includes a license for Serato DJ Lite.Integrated 24-bit sound card and DSP
Leave your audio interface at home — the MC4000 has all the audio I/O you need. Its 24-bit sound card includes a pair of low-distortion microphone inputs, each with its own 2-band shelving EQ, while a ducking feature automatically balances your mix and vocals, and you never need to touch the faders. A full complement of I/O options ranges from traditional RCA jacks to XLR main outputs and balanced TRS booth outs. Mics connect via XLR or 1/4" plugs, and you get both 1/4" and 1/8" stereo headphone outputs. The bottom line is that the Denon MC4000 sounds fantastic, so whether you're DJing a wedding, tearing it up at the club, or remixing in the studio, you (and your audience) are going to love the results you get.Includes Serato DJ Lite software (Mac/Windows)
A license to Serato DJ Lite, the 2-deck version of Serato DJ Pro, is yours with the purchase of the MC4000. Whether you're emulating traditional turntable DJing or taking advantage of the extreme flexibility of digital, Serato DJ Lite's customizable layout and comprehensive tool set provides the best in-the-box DJing experience you could ask for.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon MC4000 DJ Controller Features:
Value-packed DJ controller that's compatible with most in-demand DJ software
Touch-activated jog wheels feel great when cueing or scratching
Ergonomically positioned hot cue, loop, and sample pad controls make DJing intuitive
Robust pads, solid 100mm pitch faders, and smooth channel faders feel amazing
Dedicated EQ and effects controls let you mix efficiently so you never miss a beat
Balanced mic inputs include 2-band shelving EQs, audio ducking, and echo
Integrated 24-bit USB sound card takes care of all your I/O needs
Includes Serato DJ Lite license (upgradable to the full Serato DJ Pro)
Also compatible with Traktor 2, Virtual DJ 8, and other desktop applications

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  AKG   
.
  AKG K81 DJ  
  AKG K81 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor scratch control CD  
   	   	Native Instruments Traktor scratch control CD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH550DJ  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PARTYMIX  
  NUMARK PARTYMIX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Orbit  
  Numark Orbit  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  DENON MC4000  
 

2-deck DJ Controller/24-bit USB Audio Interface with Ergonomic Layout, 2 Microphone Preamps, and Full Compatibility with Serato DJ (Serato DJ Lite Included), Traktor 2, Virtual DJ 8, and Algoriddim djay 2

ЦЕНА: 23.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Amazing Universally Compatible DJ Controller
If you want to get started DJing with Serato, then the Denon DJ MC4000 all-in-one DJ controller is an excellent choice. This 2-deck controller offers all the essentials Sweetwater DJs look for in a grab-and-go rig. We're talking about touch-activated jog wheels, smooth faders, and great-feeling pads that give the MC4000 a professional feel, while easy access to cueing, looping, and sampling make this one of the most fun controllers anywhere near its price point. And if you love to travel light, then all you need is your iPad, a Spotify Premium account, and Algoriddim djay Pro, and you're all set.
Cool 2-deck layout makes performance fun
DJing should be a blast, but a poorly laid out controller can make the job stressful. That's why DJs at Sweetwater instantly took to the Denon DJ MC4000. Its layout is a slight departure from the average 2-deck DJ controller, splitting the hot cue and looping sections and providing more surface-level controls than most other entry-level models. With your hot cues down by each deck section's transport controls, the looping buttons up by the effects, and the sample pads right in the middle of the EQ section, not only is it hard to get lost, but everything just feels like it's in the right place.Command your mix with tactile controls
Getting your hands on the MC4000 is positively inspiring. This is where Denon's decades of expertise and extensive history of producing superior DJ controllers comes in. They didn't reinvent the wheel, especially not the jog wheel. These touch-activated platters feel perfect under your fingertips, and if you want to scratch, then the MC4000 will not disappoint. Another thing you'll notice is how playable the hot cue and sample pads are. These transform the MC4000 from a DJ controller to an electronic-music instrument. Even the solid steel chassis gives the MC4000 a special built-to-last-the-apocalypse vibe that puts your mind at ease when you pack up for your next gig.Ready for your favorite DJ software
Love Traktor? Digging Virtual DJ? Or are you interested in performing with Serato DJ? No matter which DJ platform you prefer, the Denon DJ MC4000 has you covered. By combining its agile MIDI layout with simple template files, Denon makes it easy to map out your controls in a way that's perfect for your favorite platform. Don't have a favorite yet? No worries. The MC4000 includes a license for Serato DJ Lite.Integrated 24-bit sound card and DSP
Leave your audio interface at home — the MC4000 has all the audio I/O you need. Its 24-bit sound card includes a pair of low-distortion microphone inputs, each with its own 2-band shelving EQ, while a ducking feature automatically balances your mix and vocals, and you never need to touch the faders. A full complement of I/O options ranges from traditional RCA jacks to XLR main outputs and balanced TRS booth outs. Mics connect via XLR or 1/4" plugs, and you get both 1/4" and 1/8" stereo headphone outputs. The bottom line is that the Denon MC4000 sounds fantastic, so whether you're DJing a wedding, tearing it up at the club, or remixing in the studio, you (and your audience) are going to love the results you get.Includes Serato DJ Lite software (Mac/Windows)
A license to Serato DJ Lite, the 2-deck version of Serato DJ Pro, is yours with the purchase of the MC4000. Whether you're emulating traditional turntable DJing or taking advantage of the extreme flexibility of digital, Serato DJ Lite's customizable layout and comprehensive tool set provides the best in-the-box DJing experience you could ask for.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon MC4000 DJ Controller Features:
Value-packed DJ controller that's compatible with most in-demand DJ software
Touch-activated jog wheels feel great when cueing or scratching
Ergonomically positioned hot cue, loop, and sample pad controls make DJing intuitive
Robust pads, solid 100mm pitch faders, and smooth channel faders feel amazing
Dedicated EQ and effects controls let you mix efficiently so you never miss a beat
Balanced mic inputs include 2-band shelving EQs, audio ducking, and echo
Integrated 24-bit USB sound card takes care of all your I/O needs
Includes Serato DJ Lite license (upgradable to the full Serato DJ Pro)
Also compatible with Traktor 2, Virtual DJ 8, and other desktop applications

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M4  
  Numark CDN77 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark CDN77 USB  
  Numark CDN77 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2  
  Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.