1 RODE NT 1+AI 1 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
  > НАМАЛЕНИЕ  
  > HOT DEAL  
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Rode
 
  RODE NT 1+AI 1 Приказ на сите производи од Rode  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
20.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.900,oo ден
Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with 1-channel USB Audio Interface, Shockmount, Pop Shield, and XLR Cable

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A Complete Mic + Interface Bundle from RODE
With the RODE NT1 microphone/Ai-1 USB audio interface bundle, you're equipped to capture pristine, low-noise vocals and instrument audio anywhere you go. The RODE NT1 microphone has a present, full-bodied sound that takes vocals and acoustic instruments to the front of a mix without much sweetening. Sporting a mere 4.5dBA of self-noise, the NT1 is far and away one of the quietest mics in its class. Patented Lyre capsule suspension technology from Rycote isolates the NT1 from even the natural harmonic resonance of its aluminum body. This mic is a perfect mate for the included RODE Ai-1 interface, which features a USB-C connection for bus power and easy compatibility with modern laptops. Rounding out the package are the RODE SRM combination shockmount-pop shield, which reduces handling noise and "p" pops as you record, as well as a rugged mic cable.

NT1 microphone is quiet, crisp, and clean
The RODE NT1 cardioid condenser microphone is just as at home in front of a delicate vocalist as it is in front of a raucous guitar cabinet. Its ultra-low self-noise means you can give your music and voice work the dynamics they deserve. The NT1 can handle 137dB SPL, so you can be confident that even in front of a loud amp, this mic won't overload. By providing ultra-quiet operation and versatility to handle a wide variety of signals, the NT1 is an affordable studio solution!

Ai-1 interface readies this mic for great recordings on the go
RODE's first-ever audio interface, the Ai-1, is the perfect mate for the NT1. The compact design and streamlined control set, along with its USB bus powering and +48V phantom power, are all you need to make great recordings in the studio or on the road. Balanced 1/4" outputs and a high-quality headphone amp provide accurate mixing and monitoring.

Includes RODE SRM shockmount and XLR cable
RODE wasn't content to supply the NT1 with any ordinary shock mount. That's why it designed the SRM combination shockmount and pop shield. The SRM's entire frame is made from an engineering-grade low-mass polymer, which provides stability without adding weight. This makes the NT1 incredibly easy to use with any microphone stand in your studio. A dual Lyre suspension system offers superior resistance to vibration, with none of the drawbacks of conventional rubber-band shockmounts. The SRM's clamp is robust and easy to operate, while he medical-grade stainless steel pop filter offers excellent plosive protection. Together with an included XLR cable, the RODE NT1/Ai-1 bundle from Sweetwater is all you need to start enjoying great recordings at home or on the go.

 
  Дополнителни Информации:  
 

RODE NT1 Microphone + Ai-1 Audio Interface Bundle Features:
Includes the RODE NT1 condenser microphone, Ai-1 USB audio interface, SRM combination shockmount/pop shield, and an XLR mic cable
All you need to start enjoying great recordings at home or on the go
NT1 microphone is present yet full bodied for an up-front sound without much sweetening
4.5dB self-noise — one of the quietest mics in its class
137dB SPL handling — stands up to guitar cabs and drums
Rycote Lyre suspension isolates the capsule from the body
Ai-1 audio interface is compact and capable
Accurate mixing and monitoring via balanced 1/4" outs and high-quality onboard headphone amp
USB-C connection provides bus power and direct compatibility with modern laptops
Zero-latency monitoring
+48V phantom power
Includes the SMR shockmount/pop filter and an XLR cable

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Washburn   
.
  WASHBURN HF 11S  
  WASHBURN HF 11S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon IO42  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-BOOST PEDAL  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M3  
  RODE M3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 25  
  Novation IMPULSE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата НАМАЛЕНИЕ :  
Akai
Alesis
Allen&Heath
American DJ
Arturia
Audient
Behringer
BeyerDynamic
Blackstar
BOSS
Bugera
DigiTech
Electro-Harmonix
Focusrite
Ketron
Korg
Kurzweil
Larsen
M-Audio
MARANTZ Professional
Native Instruments
Neutrik
Novation
Numark
Orange
Peavey
Primacoustic
RODE
Shure
T.C. Electronic
Tannoy
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Universal Audio
Warm Audio
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
  ПРОИЗВОД  
  Rode
 
  RODE NT 1+AI 1  
 

НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
20.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.900,oo ден
Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with 1-channel USB Audio Interface, Shockmount, Pop Shield, and XLR Cable

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A Complete Mic + Interface Bundle from RODE
With the RODE NT1 microphone/Ai-1 USB audio interface bundle, you're equipped to capture pristine, low-noise vocals and instrument audio anywhere you go. The RODE NT1 microphone has a present, full-bodied sound that takes vocals and acoustic instruments to the front of a mix without much sweetening. Sporting a mere 4.5dBA of self-noise, the NT1 is far and away one of the quietest mics in its class. Patented Lyre capsule suspension technology from Rycote isolates the NT1 from even the natural harmonic resonance of its aluminum body. This mic is a perfect mate for the included RODE Ai-1 interface, which features a USB-C connection for bus power and easy compatibility with modern laptops. Rounding out the package are the RODE SRM combination shockmount-pop shield, which reduces handling noise and "p" pops as you record, as well as a rugged mic cable.

NT1 microphone is quiet, crisp, and clean
The RODE NT1 cardioid condenser microphone is just as at home in front of a delicate vocalist as it is in front of a raucous guitar cabinet. Its ultra-low self-noise means you can give your music and voice work the dynamics they deserve. The NT1 can handle 137dB SPL, so you can be confident that even in front of a loud amp, this mic won't overload. By providing ultra-quiet operation and versatility to handle a wide variety of signals, the NT1 is an affordable studio solution!

Ai-1 interface readies this mic for great recordings on the go
RODE's first-ever audio interface, the Ai-1, is the perfect mate for the NT1. The compact design and streamlined control set, along with its USB bus powering and +48V phantom power, are all you need to make great recordings in the studio or on the road. Balanced 1/4" outputs and a high-quality headphone amp provide accurate mixing and monitoring.

Includes RODE SRM shockmount and XLR cable
RODE wasn't content to supply the NT1 with any ordinary shock mount. That's why it designed the SRM combination shockmount and pop shield. The SRM's entire frame is made from an engineering-grade low-mass polymer, which provides stability without adding weight. This makes the NT1 incredibly easy to use with any microphone stand in your studio. A dual Lyre suspension system offers superior resistance to vibration, with none of the drawbacks of conventional rubber-band shockmounts. The SRM's clamp is robust and easy to operate, while he medical-grade stainless steel pop filter offers excellent plosive protection. Together with an included XLR cable, the RODE NT1/Ai-1 bundle from Sweetwater is all you need to start enjoying great recordings at home or on the go.

 
  Дополнителни Информации:  
 

RODE NT1 Microphone + Ai-1 Audio Interface Bundle Features:
Includes the RODE NT1 condenser microphone, Ai-1 USB audio interface, SRM combination shockmount/pop shield, and an XLR mic cable
All you need to start enjoying great recordings at home or on the go
NT1 microphone is present yet full bodied for an up-front sound without much sweetening
4.5dB self-noise — one of the quietest mics in its class
137dB SPL handling — stands up to guitar cabs and drums
Rycote Lyre suspension isolates the capsule from the body
Ai-1 audio interface is compact and capable
Accurate mixing and monitoring via balanced 1/4" outs and high-quality onboard headphone amp
USB-C connection provides bus power and direct compatibility with modern laptops
Zero-latency monitoring
+48V phantom power
Includes the SMR shockmount/pop filter and an XLR cable

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL D2  
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL D2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Eurolive B208D  
  Behringer Eurolive B208D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Relay G90 Wireless  
  RODE Rycote VideoMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Rycote VideoMic  
  RODE Rycote VideoMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey TT Bandit 112  
  Peavey TT Bandit 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  GEWA Cymbal protection Roadcase 5 pcs/set  
  GEWA Cymbal protection Roadcase 5 pcs/set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  Boss VE-20 Vocal Processor  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.