1 Midas M32R Digital Mixer : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Midas
 
  Midas M32R Digital Mixer Приказ на сите производи од Midas  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
 

HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Highly Portable Mixing Power from Midas
The Midas M32R digital mixing console takes the stellar sound quality and amazing processing power of the M32 and packs it into a portable, rackmountable form factor. You get 16 channel faders and one master fader, the same custom design that gives the M32 its ultra-smooth and precise feel. And with eight DCAs and six mute groups, it's easy to manage larger shows from the compact M32R. The intuitive layout gives you instant access to your most-needed functions like channel routing, EQ, dynamics, and more. If you've had your eye on the Midas M32 but really need a more portable solution, call us about the M32R.Midas preamps give you world-class sound
Ask any live sound engineer and they'll tell you Midas preamps are some of the best-sounding preamps. The M32R console uses the same preamps found in their industry-standard XL4 and Heritage 3000 consoles used by top artists such as Bon Jovi, AC/DC, Metallica, Foo Fighters, Sir Paul McCartney, and countless others. The sound is rich, vibrant, and open, with ultra-low noise and exceptional common-mode rejection. They're very resistant to overloading yet become harmonically rich when driven hard.

Elegant, intuitive design inspired by Bentley
Midas worked with Bentley Motors' industrial designer Rajesh Kutty to create an entirely new form factor for the M32 and M32R. The result is an impressive combination of style and functionality. The M32R's layout gives you fast access to the most-used mixing controls, with intuitive paths to deeper functions and parameters. You'll also notice that the M32R feels incredibly lightweight, considering its robust build quality. That's due to the combination of steel, aluminum, and carbon fiber components, which create an impressively strong frame and sub-frame while minimizing weight.

Custom-designed motorized faders for consistent performance and long lifespan
Midas went back to the drawing board to develop the best-quality faders possible. These faders boast ultra-straight, high-grade steel guide rods with smooth, polished surfaces - you'll feel the difference as soon as you get your hands on them. Best of all, these Midas Pro Faders are rated for up to 1,000,000 cycles - that's three times the number of other leading manufacturers.

Virtual FX rack with over 50 world-class effects processors built in
Midas developed 16 new effects processors for the M32R based on their True Physical Modeling technology. These provide spot-on emulations of classic audio processors like the Urei 1176, Teletronix LA-2A, and Fairchild 670 compressors, Pultec's EQP-1a and EQ5 equalizers, and more. In all you've got more than 50 processors to work with, replacing racks full of expensive and sensitive outboard equipment.

Automate complex shows easily with the Cue List
It's easy to recall specific parameter settings or even entire console layouts with the M32R, thanks to the new Cue List feature. This lets you save 500 Cue entries, which you can use to instantly recall any of 100 Scenes or 100 Snippets. Scenes are complete board layouts, while Snippets are parameter snapshots that can be recalled without affecting the rest of the scene. Whether you need to load an entirely new board layout or just recall specific EQ settings for a specific song, the M32R's Cue List makes it fast and easy.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Midas M32R Digital Mixing Console Features:
Rich, vibrant sound from 16 Midas preamps
Incredibly strong yet lightweight, thanks to carbon fiber, aluminum, and steel construction
Outstanding signal path with 48kHz digital conversion
Impeccable sound quality throughout your signal path, with time-aligned and phase-coherent mix buses
Best-in-class motorized faders rated at over 1 million life cycles
You'll have fast, intuitive control and world-class sound with the Midas M32R!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer XENYX Q802USB  
  Behringer XENYX Q802USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX 302USB  
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive 144  
  Allen&Heath iLive 144  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP550M  
  Behringer Europower PMP550M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR X18  
  BEHRINGER X-AIR X18  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) :  
Allen&Heath
Behringer
Digico
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Midas
 
  Midas M32R Digital Mixer  
 

HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Highly Portable Mixing Power from Midas
The Midas M32R digital mixing console takes the stellar sound quality and amazing processing power of the M32 and packs it into a portable, rackmountable form factor. You get 16 channel faders and one master fader, the same custom design that gives the M32 its ultra-smooth and precise feel. And with eight DCAs and six mute groups, it's easy to manage larger shows from the compact M32R. The intuitive layout gives you instant access to your most-needed functions like channel routing, EQ, dynamics, and more. If you've had your eye on the Midas M32 but really need a more portable solution, call us about the M32R.Midas preamps give you world-class sound
Ask any live sound engineer and they'll tell you Midas preamps are some of the best-sounding preamps. The M32R console uses the same preamps found in their industry-standard XL4 and Heritage 3000 consoles used by top artists such as Bon Jovi, AC/DC, Metallica, Foo Fighters, Sir Paul McCartney, and countless others. The sound is rich, vibrant, and open, with ultra-low noise and exceptional common-mode rejection. They're very resistant to overloading yet become harmonically rich when driven hard.

Elegant, intuitive design inspired by Bentley
Midas worked with Bentley Motors' industrial designer Rajesh Kutty to create an entirely new form factor for the M32 and M32R. The result is an impressive combination of style and functionality. The M32R's layout gives you fast access to the most-used mixing controls, with intuitive paths to deeper functions and parameters. You'll also notice that the M32R feels incredibly lightweight, considering its robust build quality. That's due to the combination of steel, aluminum, and carbon fiber components, which create an impressively strong frame and sub-frame while minimizing weight.

Custom-designed motorized faders for consistent performance and long lifespan
Midas went back to the drawing board to develop the best-quality faders possible. These faders boast ultra-straight, high-grade steel guide rods with smooth, polished surfaces - you'll feel the difference as soon as you get your hands on them. Best of all, these Midas Pro Faders are rated for up to 1,000,000 cycles - that's three times the number of other leading manufacturers.

Virtual FX rack with over 50 world-class effects processors built in
Midas developed 16 new effects processors for the M32R based on their True Physical Modeling technology. These provide spot-on emulations of classic audio processors like the Urei 1176, Teletronix LA-2A, and Fairchild 670 compressors, Pultec's EQP-1a and EQ5 equalizers, and more. In all you've got more than 50 processors to work with, replacing racks full of expensive and sensitive outboard equipment.

Automate complex shows easily with the Cue List
It's easy to recall specific parameter settings or even entire console layouts with the M32R, thanks to the new Cue List feature. This lets you save 500 Cue entries, which you can use to instantly recall any of 100 Scenes or 100 Snippets. Scenes are complete board layouts, while Snippets are parameter snapshots that can be recalled without affecting the rest of the scene. Whether you need to load an entirely new board layout or just recall specific EQ settings for a specific song, the M32R's Cue List makes it fast and easy.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Midas M32R Digital Mixing Console Features:
Rich, vibrant sound from 16 Midas preamps
Incredibly strong yet lightweight, thanks to carbon fiber, aluminum, and steel construction
Outstanding signal path with 48kHz digital conversion
Impeccable sound quality throughout your signal path, with time-aligned and phase-coherent mix buses
Best-in-class motorized faders rated at over 1 million life cycles
You'll have fast, intuitive control and world-class sound with the Midas M32R!

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Midas   
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 428  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iDR-48  
  Behringer XENYX Q1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q1002USB  
  Behringer XENYX Q1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  Allen&Heath GL2400 - 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T112  
  Allen&Heath iLive-T112  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.