1 Midas DL16 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Midas
 
  Midas DL16 Приказ на сите производи од Midas  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
 

Add Midas preamp quality to your rig with the DL16 stage box!

Midas DL16 16 Input, 8 Output Stage Box with 16 MIDAS Microphone Preamplifiers, ULTRANET and ADAT Interfaces.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 


Fully loaded with world-class Midas PRO microphone preamplifiers
AES50 ethernet connectivity for high-quality audio and control
Ultranet provides compatibility with Powerplay monitor systems


Fully loaded with world-class Midas PRO microphone preamplifiers
For generations of live-sound engineers and many seasoned sound reinforcement veterans here at Sweetwater, Midas preamps define the very sound of quality live sound. The Midas DL16 stage box puts 16 of these highly esteemed microphone preamplifiers in a 2U rack, so you can put them onstage, as close to the performers as possible so you can cut down on long cable runs. And thanks to its high headroom, low noise, and ADAT optical digital outputs, the DL16 also servers as an excellent studio preamp.

AES50 ethernet connectivity for high-quality audio and control
Because it comes equipped with AES50-compatible ethernet connectivity, the Midas DL16 integrates effortlessly with many modern mixing consoles and live-sound hardware environments. If you're running one of many AES50-equipped consoles from Midas or Behringer, all you need is a single Cat 5 ethernet cable to get full bandwidth audio to and from your DL16. What's more, you can daisy chain up to three DL16 stage boxes together, effortlessly assembling a 48-in/24-out digital snake with preamps you can comfortably control from your console or desk.

Ultranet provides compatibility with Powerplay monitor systems
Streamlined, affordable, and super-easy-to-use, everyone's raving about Behringer's Powerplay P16 personal monitoring systems. When you add a Midas DL16 stage box to your PA rig, you're not just getting a great set of remote-controllable preamps in a digital snake that lets you ditch tons of bulky cable, you're ready to add an advanced personal monitoring system directly inline with the rig you already have. That's because your DL16 comes equipped with Ultranet connectivity, which provides your Powerplay P16-M monitor controllers with a digital split straight from the stage.

Midas DL16 Stage Box Features:
Flexible professional digital stage box that works with Powerplay monitor systems and AES50-ready digital consoles
16 x fully programmable and remote-controllable Midas Pro mic preamps give you exceptional sound, right from the stage
8 x analog, servo-balanced XLR outputs let you send complete monitor mixes to the stage
AES50 network ports provide you with ultra-low latency digital audio that's in-ear compatible
Up to 328' of networking capability via a single lightweight Cat 5e cable (not included)
Dual AES50 ports let you cascade up to 3 DL16 units together for an up to 48-in/24-out system
Precise LED metering plus 7-segment displays let you keep a close eye on your levels
Headphones output assignable to any of the inputs/outputs for on-stage monitoring
Ultranet connectivity for Behringer's Powerplay P16 personal monitoring system is perfect for in-ear applications
Dual ADAT outputs for use in splitter mode and stand-alone digital multicore applications
MIDI In/Out provide bidirectional communication between FOH console and on-stage MIDI devices
Durable yet compact, all-steel 2U rack-mount chassis provides flexible mounting

Add Midas preamp quality to your rig with the DL16 stage box!

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer X32 Core Rack  
  Behringer X32 Core Rack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 22FX  
  Allen&Heath ZED 22FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  BEHRINGER X Air XR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR12  
  BEHRINGER X Air XR12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 1680S  
  Behringer Europower PMP 1680S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X2442 USB  
  Behringer XENYX X2442 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) :  
Alesis
Allen&Heath
Behringer
LINE6
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  Midas
 
  Midas DL16  
 

Add Midas preamp quality to your rig with the DL16 stage box!

Midas DL16 16 Input, 8 Output Stage Box with 16 MIDAS Microphone Preamplifiers, ULTRANET and ADAT Interfaces.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 


Fully loaded with world-class Midas PRO microphone preamplifiers
AES50 ethernet connectivity for high-quality audio and control
Ultranet provides compatibility with Powerplay monitor systems


Fully loaded with world-class Midas PRO microphone preamplifiers
For generations of live-sound engineers and many seasoned sound reinforcement veterans here at Sweetwater, Midas preamps define the very sound of quality live sound. The Midas DL16 stage box puts 16 of these highly esteemed microphone preamplifiers in a 2U rack, so you can put them onstage, as close to the performers as possible so you can cut down on long cable runs. And thanks to its high headroom, low noise, and ADAT optical digital outputs, the DL16 also servers as an excellent studio preamp.

AES50 ethernet connectivity for high-quality audio and control
Because it comes equipped with AES50-compatible ethernet connectivity, the Midas DL16 integrates effortlessly with many modern mixing consoles and live-sound hardware environments. If you're running one of many AES50-equipped consoles from Midas or Behringer, all you need is a single Cat 5 ethernet cable to get full bandwidth audio to and from your DL16. What's more, you can daisy chain up to three DL16 stage boxes together, effortlessly assembling a 48-in/24-out digital snake with preamps you can comfortably control from your console or desk.

Ultranet provides compatibility with Powerplay monitor systems
Streamlined, affordable, and super-easy-to-use, everyone's raving about Behringer's Powerplay P16 personal monitoring systems. When you add a Midas DL16 stage box to your PA rig, you're not just getting a great set of remote-controllable preamps in a digital snake that lets you ditch tons of bulky cable, you're ready to add an advanced personal monitoring system directly inline with the rig you already have. That's because your DL16 comes equipped with Ultranet connectivity, which provides your Powerplay P16-M monitor controllers with a digital split straight from the stage.

Midas DL16 Stage Box Features:
Flexible professional digital stage box that works with Powerplay monitor systems and AES50-ready digital consoles
16 x fully programmable and remote-controllable Midas Pro mic preamps give you exceptional sound, right from the stage
8 x analog, servo-balanced XLR outputs let you send complete monitor mixes to the stage
AES50 network ports provide you with ultra-low latency digital audio that's in-ear compatible
Up to 328' of networking capability via a single lightweight Cat 5e cable (not included)
Dual AES50 ports let you cascade up to 3 DL16 units together for an up to 48-in/24-out system
Precise LED metering plus 7-segment displays let you keep a close eye on your levels
Headphones output assignable to any of the inputs/outputs for on-stage monitoring
Ultranet connectivity for Behringer's Powerplay P16 personal monitoring system is perfect for in-ear applications
Dual ADAT outputs for use in splitter mode and stand-alone digital multicore applications
MIDI In/Out provide bidirectional communication between FOH console and on-stage MIDI devices
Durable yet compact, all-steel 2U rack-mount chassis provides flexible mounting

Add Midas preamp quality to your rig with the DL16 stage box!

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath GLD-80  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP550M  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T112  
  Allen&Heath iLive-T112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV20 USB  
  Peavey PV20 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.