1 Denon SC5000 Prime Professional Media Player : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
 

NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL MEDIA PLAYER WITH 7" MULTI-TOUCH DISPLAY

There’s a new Player in Town!
The Denon DJ SC5000 Prime represents a real paradigm shift in DJ Technology, right here, right now. This groundbreaking digital DJ Media Player has a high definition, hi-contrast display that enables multi-touch gestures for the ultimate in latency-free, tactile track navigation, load and playback. The SC5000 is also the world’s first DJ Player capable of on-board music file analysis, really empowering you with its innovative dual-layer deck capability and an 8-inch rugged jogwheel with central display that displays either current playing track or custom artwork.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

PRODUCT SPECIFICATIONS
Audio:
Analog Output: 2.0 Vrms (0 dBFS, 1 kHz)
Dynamic Range: 116 dB
Distortion (THD+N): < 0.0015%
Frequency Range: 22–22,000 Hz
Digital Output:
Sampling Rate: 96 kHz
Bit Depth: 24-bit
Platter:
8.0” / 203 mm (diameter)
Metal construction with display & touch-capacitive circuitry
Displays:
Main:
7.0” / 178 mm (diagonal)
6.0” x 3.6” / 152 x 91 mm (width x height)
Full-color LED-backlit display with touchinterface
Platter:
2.2” / 56 mm (diameter)
Full-color LED-backlit display
Connections:
(2) RCA output pairs
(2) coaxial digital outputs
(1) 1/8” (3.5 mm) mini TS input (remote start)
(3) USB Type-A ports (for USB drives) (Rear-panel ports supply 900mA for USB 3.0 devices, 500 mA for USB 2.0 devices. Frontpanelport supplies 500 mA for USB 2.0 devices only.)
(1) USB Type-B port (for computer connection)
(1) SD card slot
(1) Ethernet link port
(1) IEC power input
Power:
Connection: IEC
Input Voltage: 110–240 VAC, 50/60 Hz
Consumption: 75 W
Dimensions (width x depth x height):
320mm X 419mm X 135mm
12.6” x 16.5” x 5.3”
32.0 x 41.9 x 13.5 cm
Weight (without USB and power cable):
8.79 lbs.
4 kg
Supported Media:
Type:
SD/SDHC card
USB mass-storage devices (flash memory,external HDD enclosures)
File Systems:
exFAT
FAT32 (recommended)
HFS+ (read-only)
NTFS (read-only
File Formats:
AAC/M4A
AIF/AIFF (44.1–192 kHz, 16–32-bit)
ALAC
FLAC
MP3 (32–320 kbps, VBR)
MP4
Ogg Vorbis
WAV (44.1–192 kHz, 16–32-bit)

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
7-inch HD display with multi-touch gestures
24-bit/96kHz digital audio outputs
Dual-layer playback with individual audio outputs
Plays uncompressed audio formats (FLAC, ALAC, WAV)
8 multifunction trigger pads for Cues, Loops, Slices and Rolls
8-inch rugged metal jog wheel with HD central display
Customizable RGB color around the jog wheel
(3) USB and (1) SD input for music playback
LAN output to link to up to four players

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton DS-3 Stylus  
  Stanton DS-3 Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AFX  
  AKAI AFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ЦД Плеери :  
American Audio
Denon
Numark
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
 

NEW - наскоро во Артист !

PROFESSIONAL MEDIA PLAYER WITH 7" MULTI-TOUCH DISPLAY

There’s a new Player in Town!
The Denon DJ SC5000 Prime represents a real paradigm shift in DJ Technology, right here, right now. This groundbreaking digital DJ Media Player has a high definition, hi-contrast display that enables multi-touch gestures for the ultimate in latency-free, tactile track navigation, load and playback. The SC5000 is also the world’s first DJ Player capable of on-board music file analysis, really empowering you with its innovative dual-layer deck capability and an 8-inch rugged jogwheel with central display that displays either current playing track or custom artwork.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

PRODUCT SPECIFICATIONS
Audio:
Analog Output: 2.0 Vrms (0 dBFS, 1 kHz)
Dynamic Range: 116 dB
Distortion (THD+N): < 0.0015%
Frequency Range: 22–22,000 Hz
Digital Output:
Sampling Rate: 96 kHz
Bit Depth: 24-bit
Platter:
8.0” / 203 mm (diameter)
Metal construction with display & touch-capacitive circuitry
Displays:
Main:
7.0” / 178 mm (diagonal)
6.0” x 3.6” / 152 x 91 mm (width x height)
Full-color LED-backlit display with touchinterface
Platter:
2.2” / 56 mm (diameter)
Full-color LED-backlit display
Connections:
(2) RCA output pairs
(2) coaxial digital outputs
(1) 1/8” (3.5 mm) mini TS input (remote start)
(3) USB Type-A ports (for USB drives) (Rear-panel ports supply 900mA for USB 3.0 devices, 500 mA for USB 2.0 devices. Frontpanelport supplies 500 mA for USB 2.0 devices only.)
(1) USB Type-B port (for computer connection)
(1) SD card slot
(1) Ethernet link port
(1) IEC power input
Power:
Connection: IEC
Input Voltage: 110–240 VAC, 50/60 Hz
Consumption: 75 W
Dimensions (width x depth x height):
320mm X 419mm X 135mm
12.6” x 16.5” x 5.3”
32.0 x 41.9 x 13.5 cm
Weight (without USB and power cable):
8.79 lbs.
4 kg
Supported Media:
Type:
SD/SDHC card
USB mass-storage devices (flash memory,external HDD enclosures)
File Systems:
exFAT
FAT32 (recommended)
HFS+ (read-only)
NTFS (read-only
File Formats:
AAC/M4A
AIF/AIFF (44.1–192 kHz, 16–32-bit)
ALAC
FLAC
MP3 (32–320 kbps, VBR)
MP4
Ogg Vorbis
WAV (44.1–192 kHz, 16–32-bit)

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
7-inch HD display with multi-touch gestures
24-bit/96kHz digital audio outputs
Dual-layer playback with individual audio outputs
Plays uncompressed audio formats (FLAC, ALAC, WAV)
8 multifunction trigger pads for Cues, Loops, Slices and Rolls
8-inch rugged metal jog wheel with HD central display
Customizable RGB color around the jog wheel
(3) USB and (1) SD input for music playback
LAN output to link to up to four players

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  Stanton DJ PRO 60  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton DJ PRO 60  
  Stanton DJ PRO 60  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane SL4  
  Rane SL4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF150  
  Numark HF150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Orbit  
  Numark Orbit  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.