1 Denon VL12 Prime DJ turntable : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon VL12 Prime DJ turntable Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Грамофони
 
 

NEW - наскоро во Артист !

Designed for Today, Built for the Future The Denon DJ VL12 Prime sets the new bar position as the most superior turntablist technology available today. Featuring the most optimal acoustic isolation capabilities, able to handle any loud, bass-heavy environment, there’s no classic or control vinyl-based gig the VL12 cannot handle. This true quartz locked, direct-drive Pro DJ Turntable offers you the most exhilarating ‘hands-on’ performance experience you could ever imagine

http://denondj.com/vl12-prime

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

PRODUCT SPECIFICATIONS
Motor:
Drive: Quartz direct-drive
Starting Torque: 5 kgf/cm (instant); 3.4 kgf/cm (stable)
Starting Time: 0.3 seconds
Braking System: Electronic
Platter:
Material: Aluminum die-cast
Diameter: 13.1” / 332 mm
Weight: 4.9 lbs. / 2.2 g
Tonearm:
Effective Length: 9.4” / 238 mm
Overhang: 1.0” / 25 mm
Offset Angle: 20.5°
Speeds:
RPM: 33⅓, 45
Wow & Flutter: < 0.05%
Output: Phono-level via stereo RCA cable
Pitch Range: +-8%, +-16%, +-50%
Connections:
(2) RCA outputs (1 stereo pair)
(1) IEC power input
Power:
Connection: IEC
Input Voltage: 100–240 VAC, 50/60 Hz
Consumption: 65 W
Dimensions (width x depth x height):
451mm x 355mm x 150mm
17.8” x 14.0” x 5.9”
45.1 x 35.5 x 15.0 cm
Weight:
27.4 lbs.
12.4 kg

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
Isolation feet eliminate unwanted vibration and feedback
Highest-in-industry 5kgf/cm torque on “High” setting
Innovative ‘easy grip/brake’ chamfered platter redefines tactile DJ touch
Isolated motor design, for optimal signal-to-noise ratio
S-shaped tone arm for accurate tracking
Reinterpreted tone arm support with dual-function ‘lock or rest’ feature
Rugged all-metal tone arm base and high-quality brushed metal controls
2-speed operation 33 1/3rd and 45 RPM (45 RPM adapter included)
Adjustable pitch range: ±8%, 16%, 50%
Built-in RGB lighting illuminates platter’s edge
Color selection and brightness controls
PACKAGE CONTENT
VL12 Prime
IEC Power Cable
Stereo RCA Cable w/GND
Headshell
45 Adapter
Counterweight
Tracking Light
Slipmat
User Manual
Safety & Warranty Manual

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Грамофони

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Rane SL4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane SL4  
  Rane SL4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation Launchpad Mini MK2  
  Novation Launchpad Mini MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Грамофони :  
Audio-Technica
Denon
Numark
SERATO DJ
Shure
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Грамофони
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
 

NEW - наскоро во Артист !

Designed for Today, Built for the Future The Denon DJ VL12 Prime sets the new bar position as the most superior turntablist technology available today. Featuring the most optimal acoustic isolation capabilities, able to handle any loud, bass-heavy environment, there’s no classic or control vinyl-based gig the VL12 cannot handle. This true quartz locked, direct-drive Pro DJ Turntable offers you the most exhilarating ‘hands-on’ performance experience you could ever imagine

http://denondj.com/vl12-prime

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

PRODUCT SPECIFICATIONS
Motor:
Drive: Quartz direct-drive
Starting Torque: 5 kgf/cm (instant); 3.4 kgf/cm (stable)
Starting Time: 0.3 seconds
Braking System: Electronic
Platter:
Material: Aluminum die-cast
Diameter: 13.1” / 332 mm
Weight: 4.9 lbs. / 2.2 g
Tonearm:
Effective Length: 9.4” / 238 mm
Overhang: 1.0” / 25 mm
Offset Angle: 20.5°
Speeds:
RPM: 33⅓, 45
Wow & Flutter: < 0.05%
Output: Phono-level via stereo RCA cable
Pitch Range: +-8%, +-16%, +-50%
Connections:
(2) RCA outputs (1 stereo pair)
(1) IEC power input
Power:
Connection: IEC
Input Voltage: 100–240 VAC, 50/60 Hz
Consumption: 65 W
Dimensions (width x depth x height):
451mm x 355mm x 150mm
17.8” x 14.0” x 5.9”
45.1 x 35.5 x 15.0 cm
Weight:
27.4 lbs.
12.4 kg

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
Isolation feet eliminate unwanted vibration and feedback
Highest-in-industry 5kgf/cm torque on “High” setting
Innovative ‘easy grip/brake’ chamfered platter redefines tactile DJ touch
Isolated motor design, for optimal signal-to-noise ratio
S-shaped tone arm for accurate tracking
Reinterpreted tone arm support with dual-function ‘lock or rest’ feature
Rugged all-metal tone arm base and high-quality brushed metal controls
2-speed operation 33 1/3rd and 45 RPM (45 RPM adapter included)
Adjustable pitch range: ±8%, 16%, 50%
Built-in RGB lighting illuminates platter’s edge
Color selection and brightness controls
PACKAGE CONTENT
VL12 Prime
IEC Power Cable
Stereo RCA Cable w/GND
Headshell
45 Adapter
Counterweight
Tracking Light
Slipmat
User Manual
Safety & Warranty Manual

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Грамофони

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  NUMARK WM200  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK WM200  
  NUMARK WM200  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH550DJ  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:43  
  Allen&Heath Xone:43  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF150  
  Numark HF150  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.