1 UAD 4-710D TWIN FINITY : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Universal Audio
 
  UAD 4-710D TWIN FINITY Приказ на сите производи од Universal Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 

UAD 4-710D TWIN FINITY | 4-CHANNEL TWIN-FINITY MIC PRE & DI WITH DYNAMICS

The Universal Audio 4-710D offers four "Twin Finity" Tone-Blending mic preamps which are variable between Tube and Solid State, four Hi-Z D.I. Inputs plus classic 1176-style compression & 8 channels of pristine A/D conversion

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Universal Audio 4-710D Features:
4 Award-winning 710 Type Twin-Finity Blendable Tube + Solid State Mic Pre's
Phase Aligned "Tone Blending" Control
Dual Path, High Voltage Tube Stage
1176 Style Compressor Limiters for all Mic Channels
Balanced (TRS Jack) Insert Send/Returns on all Mic Channels
4 Hi-Z D.I. Inputs
Monolithic Balanced Output Stage
8 Channels of High-quality 24-Bit, 192kHz A/D Conversion
Digital Output via Dual ADAT Optical or AES/EBU DB-25
XLR Mic and Line Inputs and Output on Mic Channels
Locally Switched 48v Phantom Power
Low Cut, Phase Invert, Meter Out/Drive and 15db Pad Switches for each Mic Channel
Globally Switched Soft Limiting
Balanced TRS Inputs for Channels 5-8
Word Clock In and Out, with 75 Ohm Switch
Heavy-duty Metal Construction

 
  Дополнителни Информации:  
 

At the core of the 4-710D are four channels of tone-blending 710 style “Twin-finity” mic preamps featuring high voltage dual-path Class-A tube and transimpedance solid-state circuits and a Phase-aligned “Tone-Blending” control for combining the two. The 1176-style compression also features a true-bypass function for the ultimate in signal integrity.
The 4-710D is supremely versatile and sports eight channels of high-quality 24-Bit, 192kHz A/D conversion outputted via dual ADAT optical or AES/EBU DB-25 for seamless integration onto the modern digital studio.
Each pre-amp channel features its own balanced insert send and return and a monolithic balanced output stage making the 4-710D a fantastic addition to any mic preamp arsenal. Put simply engineers will be amazed by this product's awesome balance of classic tone and flexibility

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco SLSM600  
  Bespeco SLSM600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ZOOM  
.
  Zoom H5 Handy Recorder  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X10  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X05  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME ADI8 DS mk3  
  RME ADI8 DS mk3  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
Adam Hall
Akai
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Antelope
Athletic
Avid
Behringer
Bespeco
Blue Sky
dbx
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
Furman
Gewa
Hercules Stands
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klotz
Langevin
M-Audio
Mackie
MARANTZ Professional
Neutrik
Novation
Peavey
PreSonus
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
SPL
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
Two Notes
Universal Audio
Violet Design
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  ПРОИЗВОД  
  Universal Audio
 
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
 

UAD 4-710D TWIN FINITY | 4-CHANNEL TWIN-FINITY MIC PRE & DI WITH DYNAMICS

The Universal Audio 4-710D offers four "Twin Finity" Tone-Blending mic preamps which are variable between Tube and Solid State, four Hi-Z D.I. Inputs plus classic 1176-style compression & 8 channels of pristine A/D conversion

ЦЕНА: 122.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Universal Audio 4-710D Features:
4 Award-winning 710 Type Twin-Finity Blendable Tube + Solid State Mic Pre's
Phase Aligned "Tone Blending" Control
Dual Path, High Voltage Tube Stage
1176 Style Compressor Limiters for all Mic Channels
Balanced (TRS Jack) Insert Send/Returns on all Mic Channels
4 Hi-Z D.I. Inputs
Monolithic Balanced Output Stage
8 Channels of High-quality 24-Bit, 192kHz A/D Conversion
Digital Output via Dual ADAT Optical or AES/EBU DB-25
XLR Mic and Line Inputs and Output on Mic Channels
Locally Switched 48v Phantom Power
Low Cut, Phase Invert, Meter Out/Drive and 15db Pad Switches for each Mic Channel
Globally Switched Soft Limiting
Balanced TRS Inputs for Channels 5-8
Word Clock In and Out, with 75 Ohm Switch
Heavy-duty Metal Construction

 
  Дополнителни Информации:  
 

At the core of the 4-710D are four channels of tone-blending 710 style “Twin-finity” mic preamps featuring high voltage dual-path Class-A tube and transimpedance solid-state circuits and a Phase-aligned “Tone-Blending” control for combining the two. The 1176-style compression also features a true-bypass function for the ultimate in signal integrity.
The 4-710D is supremely versatile and sports eight channels of high-quality 24-Bit, 192kHz A/D conversion outputted via dual ADAT optical or AES/EBU DB-25 for seamless integration onto the modern digital studio.
Each pre-amp channel features its own balanced insert send and return and a monolithic balanced output stage making the 4-710D a fantastic addition to any mic preamp arsenal. Put simply engineers will be amazed by this product's awesome balance of classic tone and flexibility

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Микрофонски Предзасилувачи

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Furman   
.
  Furman PL-PLUS CE  
  Furman  PL-PLUS CE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Instrument Cable  
  Hot Wire Instrument Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD ARROW  
  UAD ARROW  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.