1 ALESIS VI25 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  >> MIDI Клавијатури - 25 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 49 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 61 Типкa  
  >> MIDI Клавијатури - 76 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 88 Типки  
  >> Останати MIDI контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Alesis
 
  ALESIS VI25 Приказ на сите производи од Alesis  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
 

ALESIS VI25 | ADVANCED 25-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER

The Alesis VI25 is an advanced USB/MIDI keyboard MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 25 velocity-sensitive semi-weighted keys with aftertouch and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies. VI25 also features 8 assignable knobs and 24 assignable buttons for manipulating effect plugins and virtual instruments: open and close filters, adjust volume levels, activate effects, tweak parameters, and more. 16 velocity-sensitive RGB trigger pads allow you to launch clips or finger drum with exceptional response and colorful visual feedback. Plus, pitch and modulation wheels expand the expressive capabilities of your performing.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Features:
25 full-sized, square-front, semi-weighted keys with aftertouch
16 velocity-sensitive trigger pads with illuminated RGB feedback for beat production and clip launching
24 assignable buttons and 8 assignable knobs interface with your music software
Pitch and modulation wheels deliver expressive, creative control
Seamless visual feedback via LED screen and illuminated buttons and knobs
USB MIDI and 5-pin MIDI Out offer flexible MIDI connectivity
USB-powered and plug-and-play support for Mac and PC
Production software included: Ableton Live Lite and Xpand!2 by AIR Music Tech (downloads)
Includes:
VI25 MIDI Keyboard Controller
USB Cable
Ableton Live Lite (Download)
Xpand!2 by AIR Music Tech (Download)
User Guide
Safety & Warranty Manual

 
  Дополнителни Информации:  
 

Ableton Live & XPAND!2
VI25 is bundled with Ableton Live Lite and Xpand!2 by AIR Music Tech, two dynamic pieces of software that enable you to record, produce, and perform with your computer. Ableton Live Lite is a fluid audio/MIDI environment that enables you to spontaneously record, remix, improvise, and edit musical ideas on the fly. Xpand!2 is an advanced virtual instrument that comes with a collection of premium sounds, ranging from acoustic instruments to futuristic synthesizers. Together, these powerful music platforms allow you to create or perform music with VI25 right out of the box.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  AKAI MPX16  
  AKAI MPX16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 49  
  Alesis V49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis V49  
  Alesis V49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA KEYLAB 49 MKII BLACK  
  ARTURIA KEYLAB 49 MKII BLACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS VI25  
  ALESIS VI25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  CME  
.
  CME UF50 Classic  
  CME UF50 Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE  
  M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата MIDI Клавијатури - 25 Типки :  
Akai
Alesis
Arturia
Korg
M-Audio
Novation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  ПРОИЗВОД  
  Alesis
 
  ALESIS VI25  
 

ALESIS VI25 | ADVANCED 25-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER

The Alesis VI25 is an advanced USB/MIDI keyboard MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 25 velocity-sensitive semi-weighted keys with aftertouch and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies. VI25 also features 8 assignable knobs and 24 assignable buttons for manipulating effect plugins and virtual instruments: open and close filters, adjust volume levels, activate effects, tweak parameters, and more. 16 velocity-sensitive RGB trigger pads allow you to launch clips or finger drum with exceptional response and colorful visual feedback. Plus, pitch and modulation wheels expand the expressive capabilities of your performing.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Features:
25 full-sized, square-front, semi-weighted keys with aftertouch
16 velocity-sensitive trigger pads with illuminated RGB feedback for beat production and clip launching
24 assignable buttons and 8 assignable knobs interface with your music software
Pitch and modulation wheels deliver expressive, creative control
Seamless visual feedback via LED screen and illuminated buttons and knobs
USB MIDI and 5-pin MIDI Out offer flexible MIDI connectivity
USB-powered and plug-and-play support for Mac and PC
Production software included: Ableton Live Lite and Xpand!2 by AIR Music Tech (downloads)
Includes:
VI25 MIDI Keyboard Controller
USB Cable
Ableton Live Lite (Download)
Xpand!2 by AIR Music Tech (Download)
User Guide
Safety & Warranty Manual

 
  Дополнителни Информации:  
 

Ableton Live & XPAND!2
VI25 is bundled with Ableton Live Lite and Xpand!2 by AIR Music Tech, two dynamic pieces of software that enable you to record, produce, and perform with your computer. Ableton Live Lite is a fluid audio/MIDI environment that enables you to spontaneously record, remix, improvise, and edit musical ideas on the fly. Xpand!2 is an advanced virtual instrument that comes with a collection of premium sounds, ranging from acoustic instruments to futuristic synthesizers. Together, these powerful music platforms allow you to create or perform music with VI25 right out of the box.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Arturia   
.
  ARTURIA KEYLAB ESSENTIALS 61  
  ARTURIA KEYLAB ESSENTIALS 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION SL 49 MK 3  
  NOVATION SL 49 MK 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  Behringer U-Control UMX610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer U-Control UMX610  
  Behringer U-Control UMX610  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Code 61  
  M-Audio Code 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q25  
  Alesis Q25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI APC KEYS 25  
  AKAI APC KEYS 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.