1 BEHRINGER PPA500-BT : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  BEHRINGER PPA500-BT Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Power" Миксети
 
 

BEHRINGER PPA500-BT | PORTABLE PA SYSTEM

The Behringer EUROPORT PPA500BT is a 500 Watt PA system that is as powerful as it is portable!
The system breaks down into two passive PA speakers with 8” woofers and 1.35” aluminium diaphragm high frequency drivers, and a six channel mixer and integrated amplifier. Being Bluetooth enabled means the EUROPORT PPA500BT can connect wirelessly with any Bluetooth enabled music devices and stream your favourite music directly to the speakers.

ЦЕНА: 32.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Behringer EUROPORT PPA500BT features include:
500 Watt PA system
Bluetooth enabled
Input wirelessly from Bluetooth enabled music device
Includes two passive monitors, a six channel mixer and integrated amplifier
Monitors have 8” woofers and 1.35” aluminium diaphragm HF drivers
Treble and bass controls
AUX FX control
Pan and level controls
Clip LED
Five band graphic EQ with FBQ feedback detection
KLARK TEKNIK FX section with 100 presets
Main level controls
Two stereo channels with line inputs on balanced 1” TRS and unbalanced RCA
Two mono channels with mic input on balanced XLR and line input on balanced 1” TRS
Recording output on stereo unbalanced RCA
AUX input on stereo 1” TRS or 3.5mm mini TRS
Speaker outputs on stereo unbalanced 1” TRS
Dedicated 48V phantom power button
Bluetooth pairing buttons
Includes Behringer XM1800S, a mic clip and 20 foot XLR mic cable
Integrated storage compartment for microphone and accessories

 
  Дополнителни Информации:  
 

Each channel on the mixer has treble and bass controls, an AUX return, pan and level controls, and a clip LED. There is also a five band graphic EQ with FBQ feedback detection. The EUROPORT PPA500BT has a KLARK TEKNIK FX section with 100 presets, as well as main level controls.
The Behringer EUROPORT PPA500BT has two stereo channels with line inputs on balanced 1” TRS and unbalanced RCA, and two mono channels with a mic input on balanced XLR and a line input on balanced 1” TRS. There is also a recording output on stereo unbalanced RCA, an AUX input on stereo 1” TRS or 3.5mm mini TRS, and speaker outputs at the rear on stereo unbalanced 1” TRS. The EUROPORT PPA500BT also features dedicated 48V phantom power and Bluetooth pairing buttons, and a USB port for use with the Behringer digital wireless microphone system (sold separately).

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Power" Миксети

Kатегорија: Озвучување / Разгласни Пакети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP500  
  Behringer Europower PMP500  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx X2222USB  
  Peavey PV20 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV20 USB  
  Peavey PV20 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GLD-80  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 22FX  
  Allen&Heath ZED 22FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата "Power" Миксети :  
Behringer
Peavey
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / "Power" Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  BEHRINGER PPA500-BT  
 

BEHRINGER PPA500-BT | PORTABLE PA SYSTEM

The Behringer EUROPORT PPA500BT is a 500 Watt PA system that is as powerful as it is portable!
The system breaks down into two passive PA speakers with 8” woofers and 1.35” aluminium diaphragm high frequency drivers, and a six channel mixer and integrated amplifier. Being Bluetooth enabled means the EUROPORT PPA500BT can connect wirelessly with any Bluetooth enabled music devices and stream your favourite music directly to the speakers.

ЦЕНА: 32.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Behringer EUROPORT PPA500BT features include:
500 Watt PA system
Bluetooth enabled
Input wirelessly from Bluetooth enabled music device
Includes two passive monitors, a six channel mixer and integrated amplifier
Monitors have 8” woofers and 1.35” aluminium diaphragm HF drivers
Treble and bass controls
AUX FX control
Pan and level controls
Clip LED
Five band graphic EQ with FBQ feedback detection
KLARK TEKNIK FX section with 100 presets
Main level controls
Two stereo channels with line inputs on balanced 1” TRS and unbalanced RCA
Two mono channels with mic input on balanced XLR and line input on balanced 1” TRS
Recording output on stereo unbalanced RCA
AUX input on stereo 1” TRS or 3.5mm mini TRS
Speaker outputs on stereo unbalanced 1” TRS
Dedicated 48V phantom power button
Bluetooth pairing buttons
Includes Behringer XM1800S, a mic clip and 20 foot XLR mic cable
Integrated storage compartment for microphone and accessories

 
  Дополнителни Информации:  
 

Each channel on the mixer has treble and bass controls, an AUX return, pan and level controls, and a clip LED. There is also a five band graphic EQ with FBQ feedback detection. The EUROPORT PPA500BT has a KLARK TEKNIK FX section with 100 presets, as well as main level controls.
The Behringer EUROPORT PPA500BT has two stereo channels with line inputs on balanced 1” TRS and unbalanced RCA, and two mono channels with a mic input on balanced XLR and a line input on balanced 1” TRS. There is also a recording output on stereo unbalanced RCA, an AUX input on stereo 1” TRS or 3.5mm mini TRS, and speaker outputs at the rear on stereo unbalanced 1” TRS. The EUROPORT PPA500BT also features dedicated 48V phantom power and Bluetooth pairing buttons, and a USB port for use with the Behringer digital wireless microphone system (sold separately).

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / "Power" Миксети

Kатегорија: Озвучување / Разгласни Пакети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath iLive-T80  
  Allen&Heath iLive-T80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP 6000  
  Behringer Europower PMP 6000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV20 USB  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  MIDAS MR 12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Q802USB  
  Behringer XENYX Q802USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive 144  
  Allen&Heath iLive 144  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.