1 NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  >> MIDI Клавијатури - 25 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 49 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 61 Типкa  
  >> MIDI Клавијатури - 76 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 88 Типки  
  >> Останати MIDI контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Novation
 
  NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2 Приказ на сите производи од Novation  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери
 
 

NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2 | USB MIDI CONTROLLER KEYBOARD

The Novation Launchkey 61 Mk2 USB Controller Keyboard is a powerful and versatile compact 61-key controller keyboard jam packed with features; ideal for both studio and live use. The heart of any MIDI keyboard controller is the keyboard itself. The Launchkey synth-style keyboard is lightweight, fast and very easy to play, but also velocity-sensitive so you can create truly expressive performances.

ЦЕНА: 16.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The main features of the Novation Launchkey 61 Mk2 USB Controller Keyboard include:
USB Controller Keyboard
61 Synth-Style Keys
16 Tri-Colour Pads
Includes Ableton Live Lite and Loopmasters Sample Pack
Full USB Powered
Dimensions: 940 x 270 x 90mm

 
  Дополнителни Информации:  
 

The less time you spend messing with your mouse, the more time you have for making music. If you want immediate hands-on control of your session grid, instruments and effects, you should use a MIDI keyboard controller that integrates immediately and automatically with Ableton Live. Like this one! That’s what it’s designed for.
Sixteen RGB pads provide clip colour-matched feedback to enhance your workflow, letting you create and launch clips, trigger samples, control FX and loads more; all whilst playing your keys. They’re also velocity-sensitive, so you can really put some feeling into your beats.
Launchkey is designed to let you shape your sound however you like. The eight rotary knobs are rock solid, designed to give you confidence when tweaking your instruments and effects. The 49 and 61-note versions give you hands-on control of your mixer too, with nine dedicated faders. However many controls you opt for, they will all integrate seamlessly and immediately with Ableton Live, and can be reassigned to anything.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai XR20  
  Akai XR20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2  
  Hammond B3 Mk2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hammond  
.
  Hammond B3 Mk2  
  Hammond B3 Mk2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  STANDORF DIGITAL PIANO  
.
  STANDORF ETUDE Digital Piano  
  STANDORF ETUDE Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION BASS STATION II  
  NOVATION BASS STATION II  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата MIDI Клавијатури и Контролери :  
Fatar
M-Audio
Novation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери
 
  ПРОИЗВОД  
  Novation
 
  NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2  
 

NOVATION LAUNCHKEY 61 MK2 | USB MIDI CONTROLLER KEYBOARD

The Novation Launchkey 61 Mk2 USB Controller Keyboard is a powerful and versatile compact 61-key controller keyboard jam packed with features; ideal for both studio and live use. The heart of any MIDI keyboard controller is the keyboard itself. The Launchkey synth-style keyboard is lightweight, fast and very easy to play, but also velocity-sensitive so you can create truly expressive performances.

ЦЕНА: 16.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The main features of the Novation Launchkey 61 Mk2 USB Controller Keyboard include:
USB Controller Keyboard
61 Synth-Style Keys
16 Tri-Colour Pads
Includes Ableton Live Lite and Loopmasters Sample Pack
Full USB Powered
Dimensions: 940 x 270 x 90mm

 
  Дополнителни Информации:  
 

The less time you spend messing with your mouse, the more time you have for making music. If you want immediate hands-on control of your session grid, instruments and effects, you should use a MIDI keyboard controller that integrates immediately and automatically with Ableton Live. Like this one! That’s what it’s designed for.
Sixteen RGB pads provide clip colour-matched feedback to enhance your workflow, letting you create and launch clips, trigger samples, control FX and loads more; all whilst playing your keys. They’re also velocity-sensitive, so you can really put some feeling into your beats.
Launchkey is designed to let you shape your sound however you like. The eight rotary knobs are rock solid, designed to give you confidence when tweaking your instruments and effects. The 49 and 61-note versions give you hands-on control of your mixer too, with nine dedicated faders. However many controls you opt for, they will all integrate seamlessly and immediately with Ableton Live, and can be reassigned to anything.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey KB5  
  Peavey KB5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  Kurzweil PC3K8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K8  
  Kurzweil PC3K8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hammond  
.
  Hammond Portable B3mk2  
  Hammond Portable B3mk2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION BASS STATION II  
  NOVATION BASS STATION II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.