1 RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Rode
 
  RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT Приказ на сите производи од Rode  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Микрофони
 
 

RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT | WIRELESS SYSTEM FOR FILM AND VIDEO PRODUCTION

The RODELink Newsshooter Kit from RODE is a wireless system for ENG (Electronic News Gathering) using series II 2.4 GHz digital transmission and 128-bit encryption. The system is able to constantly monitor and hop between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'. Both units are battery powered and can run for up to seven hours.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Product Highlights
Includes Transmitter and Receiver
Series II, 2.4 GHz Digital Transmission
128-Bit Encryption with 328' Range
48V Phantom Power
Locking XLR & 3.5mm TRS Inputs
OLED Display on Receiver & Transmitter
One Button Pairing & 8-Channel Switching
-20 dB Attenuation Pad on Receiver
Powered by AA or Sony NP-F Batteries
Headphone Output on Transmitter

 
  Дополнителни Информации:  
 

The receiver (RX-CAM) features an OLED display with information on level, battery status, mute, and channel selection. Underneath the OLED display, you'll find a pad that can attenuate signals between 0 and -20 dB. The receiver can be mounted on a standard camera shoe-mount with a 3/8" thread or a belt-clip. Through its on-board, locking 3.5mm dual-mono jack, you can monitor and/or record audio signal.

In addition to boasting its own OLED panel for monitoring battery and output level, the transmitter (TX-XLR) easily connects to XLR handheld presentation microphones as well as 3.5mm shotgun microphones and powered lavaliers. The transmitter provides 48V phantom power through its XLR input and plug-in power through the 3.5mm TRS input. If you're on the transmitting end of the signal, you can monitor the audio feed through its 3.5mm headphone jack.
Please note, however, that you cannot operate two microphones at the same time.
With all the above features, the RODELink Newsshooter Kit provides everything you need to start shooting video wirelessly with microphones boasting XLR or 3.5mm connections, be they a dynamic handheld capsule, powered shotgun mic, or compatible lavalier.
The receiver can interface with up to eight different TX-XLR transmitters, and you can use the channel switcher to select between each individual transmitter; please note, however, that you can only receive audio actively from one transmitter at a time
Compatible with any microphone sporting 3.5mm TRS or XLR connection points and necessitating power up to 48V
Battery can last for up to seven hours
Series II 2.4 GHz digital transmission with 128-bit encryption
Transmitter supplies 48V phantom power and plug-in power
Constantly monitors and hops between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'
OLED display on receiver and transmitter with information on level, battery status, mutes, and channel selection
Mounts on a standard camera shoe-mount and for added versatility the shoe mount can be located in one of two positions

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Теренска Опрема / Уреди за Теренско Снимање

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Микрофони

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BRH31M  
  Shure BRH31M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ PMD561  
  MARANTZ PMD561  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH440  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX153 Earset  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ PMD561  
  MARANTZ PMD561  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT-USB  
  RODE NT-USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Furman  
.
  Furman M-10x E  
  Furman M-10x E  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone Zino  
  Ultrasone Zino  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Микрофони :  
AKG
Audio-Technica
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
BeyerDynamic
dB Technologies
DPA Microphones
ICON pro-audio
Klotz
MARANTZ Professional
Neumann
Oktava
RODE
Shure
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Микрофони
 
  ПРОИЗВОД  
  Rode
 
  RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT  
 

RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT | WIRELESS SYSTEM FOR FILM AND VIDEO PRODUCTION

The RODELink Newsshooter Kit from RODE is a wireless system for ENG (Electronic News Gathering) using series II 2.4 GHz digital transmission and 128-bit encryption. The system is able to constantly monitor and hop between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'. Both units are battery powered and can run for up to seven hours.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Product Highlights
Includes Transmitter and Receiver
Series II, 2.4 GHz Digital Transmission
128-Bit Encryption with 328' Range
48V Phantom Power
Locking XLR & 3.5mm TRS Inputs
OLED Display on Receiver & Transmitter
One Button Pairing & 8-Channel Switching
-20 dB Attenuation Pad on Receiver
Powered by AA or Sony NP-F Batteries
Headphone Output on Transmitter

 
  Дополнителни Информации:  
 

The receiver (RX-CAM) features an OLED display with information on level, battery status, mute, and channel selection. Underneath the OLED display, you'll find a pad that can attenuate signals between 0 and -20 dB. The receiver can be mounted on a standard camera shoe-mount with a 3/8" thread or a belt-clip. Through its on-board, locking 3.5mm dual-mono jack, you can monitor and/or record audio signal.

In addition to boasting its own OLED panel for monitoring battery and output level, the transmitter (TX-XLR) easily connects to XLR handheld presentation microphones as well as 3.5mm shotgun microphones and powered lavaliers. The transmitter provides 48V phantom power through its XLR input and plug-in power through the 3.5mm TRS input. If you're on the transmitting end of the signal, you can monitor the audio feed through its 3.5mm headphone jack.
Please note, however, that you cannot operate two microphones at the same time.
With all the above features, the RODELink Newsshooter Kit provides everything you need to start shooting video wirelessly with microphones boasting XLR or 3.5mm connections, be they a dynamic handheld capsule, powered shotgun mic, or compatible lavalier.
The receiver can interface with up to eight different TX-XLR transmitters, and you can use the channel switcher to select between each individual transmitter; please note, however, that you can only receive audio actively from one transmitter at a time
Compatible with any microphone sporting 3.5mm TRS or XLR connection points and necessitating power up to 48V
Battery can last for up to seven hours
Series II 2.4 GHz digital transmission with 128-bit encryption
Transmitter supplies 48V phantom power and plug-in power
Constantly monitors and hops between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'
OLED display on receiver and transmitter with information on level, battery status, mutes, and channel selection
Mounts on a standard camera shoe-mount and for added versatility the shoe mount can be located in one of two positions

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Теренска Опрема / Уреди за Теренско Снимање

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Останато

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Микрофони

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE HS1 Headset  
  RODE HS1 Headset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Stereo VideoMic  
  RODE Stereo VideoMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH31M  
  D&R Lyra 8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  D&R  
.
  D&R Lyra 8  
  D&R Lyra 8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BRH31M  
  Shure BRH31M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX153 Earset  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  Shure FP35 Plug-on wireless system  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Micro Boompole  
  RODE Micro Boompole  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.