1 NUMARK MIXTRACK PLATINUM : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Numark
 
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM Приказ на сите производи од Numark  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Made With Platinum Touch

Get precise control over every track and every transition with Mixtrack Platinum advanced low-profile rugged metal platters. Utilizing exclusive Numark technology, they are capacitive and dual-zone, giving you the ability to scratch or stop a track simply by touching the top of the platter, while at the same time allowing you to adjust the pitch by manipulating the platter from the side. The touch control is also intelligent, sensing your every motion and touch to ensure solid, reliable operation no matter how hot it gets! No other brand of controller has platters like these—only Numark! In addition, they’re made from heavy-duty metal, so they stand up to the hottest action, night after night.
Total Serato Control
Mixtrack Platinum gives you comprehensive control over its included Serato® Intro software. Plus, it’s class-compliant with both Mac and PC, so you’ll be able to plug in and start mixing your music right away—no drivers or complicated set up necessary.
Serato DJ Intro
Simply plug-and-play—Serato DJ Intro and Mixtrack Platinum take the hassle out of setting up: connect your speakers to your Mixtrack Platinum and connect your Mixtrack Platinum to your laptop—it's that simple.
Gain Control – With 4 channels you have complete volume gain control to enable you to deliver a perfect mix. We added this feature because of the demand from DJs like yourself who wanted to have more control of their mixes.
Mix it up—Beatmatch and scratch music files from your computer like a pro with Serato DJ Intro's groundbreaking colored waveforms.
Get creative—Cue Points and Loops let you mark, access and repeat specific parts of a song, while Serato’s DJ FX infuse your tracks with a range of professional effects like flanger, phaser, echo, and more.
Drop it—Drop air horns or entire tunes; the four-slot sample player will help you layer individual sounds to add even more fun to your sets.
Create professional-sounding mixes at home or performing live at parties, functions, and clubs. Mixtrack Platinum operates via standard MIDI, so it’s compatible with virtually any popular DJ software.
Audio to Go
With its built-in 24-bit audio system, Mixtrack Platinum is ready to go right out of the box. Plug in your headphones, microphone and PA system and start mixing right away with no external audio interface needed. Plus, Mixtrack Platinum has two headphone jacks (1-inch and 1/8-inch), making it easy to mix with friends and fellow DJs or trade off between sets.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Mix With 4 Decks
You have a 4-deck layering advantage with the Mixtrack Platinum, and you can create a full digital mixtape or perform a Platinum mix. The new deck select function enables you to switch to the desired layered deck, giving you limitless possibilities to mix in loops, a capella’s, and blend in songs seamlessly. You can monitor which deck you are on in the new custom 1.75-inch displays built into the jog wheels.
No Limits on Your Creativity
Dive into our 16 multi-function backlit performance pads and add loops, launch samples, and control hot cues to your performance. Use the multi-function touch strip for dynamic FX control and track search operation. There are dedicated filter knobs for each channel, to give you just the exact amount of tonal control you need for that perfect sound. If you can think it, Mixtrack Platinum will do it and take your creativity beyond to new heights.
We give you 100mm pitch sliders that make it easy to perform even the finest pitch adjustments, so it’s easy to keep two cuts in perfect beat sync without any drift.
Jumpstart your inspiration with 6 sample packs from Prime Loops including over 380 premium instrumental loops, drum kits, one-shots, and more. A $200 value.
Remix with the sounds of the world’s premier electronic music label. Mixtrack Platinum gives you exclusive access to download studio-grade audio stems from the Toolroom Records catalog, allowing you the freedom to layer, tweak and chop today’s most relevant sonic textures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  Numark TTUSB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark TTUSB  
  Numark TTUSB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:PX5  
  Allen&Heath Xone:PX5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NV II  
  NUMARK NV II  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Numark
 
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
 

NUMARK MIXTRACK PLATINUM | DJ CONTROLLER WITH JOG WHEEL DISPLAY

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

The Highly-Anticipated Mixtrack Platinum DJ controller.
Setting the pace as the world’s leading innovator of DJ equipment and technologies, Numark presents the Mixtrack Platinum DJ controller. This latest addition to the Mixtrack Numark family series enhances the performance of any DJ, from skilled amateur to the most advanced professional.
Mixtrack Platinum offers a host of great features, such as a built-in custom LCD display screen in each 5” capacitive jog wheel, 4-channel mixing capabilities, Filter and gain controllers for each channel, Effects, and 24-bit audio output. Yes—we know with all these amazing features are incredible: it’s like listening to a new song that you know is going to be platinum!

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Made With Platinum Touch

Get precise control over every track and every transition with Mixtrack Platinum advanced low-profile rugged metal platters. Utilizing exclusive Numark technology, they are capacitive and dual-zone, giving you the ability to scratch or stop a track simply by touching the top of the platter, while at the same time allowing you to adjust the pitch by manipulating the platter from the side. The touch control is also intelligent, sensing your every motion and touch to ensure solid, reliable operation no matter how hot it gets! No other brand of controller has platters like these—only Numark! In addition, they’re made from heavy-duty metal, so they stand up to the hottest action, night after night.
Total Serato Control
Mixtrack Platinum gives you comprehensive control over its included Serato® Intro software. Plus, it’s class-compliant with both Mac and PC, so you’ll be able to plug in and start mixing your music right away—no drivers or complicated set up necessary.
Serato DJ Intro
Simply plug-and-play—Serato DJ Intro and Mixtrack Platinum take the hassle out of setting up: connect your speakers to your Mixtrack Platinum and connect your Mixtrack Platinum to your laptop—it's that simple.
Gain Control – With 4 channels you have complete volume gain control to enable you to deliver a perfect mix. We added this feature because of the demand from DJs like yourself who wanted to have more control of their mixes.
Mix it up—Beatmatch and scratch music files from your computer like a pro with Serato DJ Intro's groundbreaking colored waveforms.
Get creative—Cue Points and Loops let you mark, access and repeat specific parts of a song, while Serato’s DJ FX infuse your tracks with a range of professional effects like flanger, phaser, echo, and more.
Drop it—Drop air horns or entire tunes; the four-slot sample player will help you layer individual sounds to add even more fun to your sets.
Create professional-sounding mixes at home or performing live at parties, functions, and clubs. Mixtrack Platinum operates via standard MIDI, so it’s compatible with virtually any popular DJ software.
Audio to Go
With its built-in 24-bit audio system, Mixtrack Platinum is ready to go right out of the box. Plug in your headphones, microphone and PA system and start mixing right away with no external audio interface needed. Plus, Mixtrack Platinum has two headphone jacks (1-inch and 1/8-inch), making it easy to mix with friends and fellow DJs or trade off between sets.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Mix With 4 Decks
You have a 4-deck layering advantage with the Mixtrack Platinum, and you can create a full digital mixtape or perform a Platinum mix. The new deck select function enables you to switch to the desired layered deck, giving you limitless possibilities to mix in loops, a capella’s, and blend in songs seamlessly. You can monitor which deck you are on in the new custom 1.75-inch displays built into the jog wheels.
No Limits on Your Creativity
Dive into our 16 multi-function backlit performance pads and add loops, launch samples, and control hot cues to your performance. Use the multi-function touch strip for dynamic FX control and track search operation. There are dedicated filter knobs for each channel, to give you just the exact amount of tonal control you need for that perfect sound. If you can think it, Mixtrack Platinum will do it and take your creativity beyond to new heights.
We give you 100mm pitch sliders that make it easy to perform even the finest pitch adjustments, so it’s easy to keep two cuts in perfect beat sync without any drift.
Jumpstart your inspiration with 6 sample packs from Prime Loops including over 380 premium instrumental loops, drum kits, one-shots, and more. A $200 value.
Remix with the sounds of the world’s premier electronic music label. Mixtrack Platinum gives you exclusive access to download studio-grade audio stems from the Toolroom Records catalog, allowing you the freedom to layer, tweak and chop today’s most relevant sonic textures.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.