1 Audient iD22 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
  > НАМАЛЕНИЕ  
  > HOT DEAL  
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Audient
 
  Audient iD22 Приказ на сите производи од Audient  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
 

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.900,oo ден

10-in/14-out USB Audio Interface with 24-bit/96kHz Resolution, Two Mic Preamps, Instrument Input, 8-channel ADAT I/O, and Monitor Controller Functionality

ЦЕНА: 23.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A Great Upgrade for Your DAW-based Studio
The Audient iD22 gives you two classic Audient microphone preamplifiers, pristine AD/DA converters, and user-defined console-style monitor controller functionality - in an elegant, all-metal package that'll class up your studio. The iD22 delivers impeccable detail and stunning dimensionality whether you're tracking or mixing. It sports flexible I/O, USB2.0 connectivity, and is expandable via ADAT - ideal for partnering with Audient's ASP880 for ten-channel recording. If your music-creation setup is DAW-based, you'll really appreciate the major sonic and ergonomic benefits you get from the Audient iD22.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audient iD22 Features:
2-in/6-out high-performance 24-bit/96kHz AD/DA converters
Two superb Class A mic preamplifiers
One discrete JFET instrument input
Fully balanced insert points for integrating outboard gear
High-current headphone amplifier fed by an independant DAC
Main and alt stereo outputs
8-channel ADAT I/O
User-defined console-style monitoring functionality with hardware control
Class-compliant USB2.0 connectivity with integrated DSP mixer
+48V phantom power for your condenser mics; -10dB pads
Plug-and-play CoreAudio Mac OSX operation
Phase reversal and low-end rolloff per channel
Upgrade your DAW-based studio with the Audient iD22!

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 10 x 6
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 2 x XLR/TRS Combo (Mic/Line), 1 x TS (Instrument), 8 x ADAT
Analog Outputs TRS
Digital Inputs ADAT
Digital Outputs ADAT
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey TT Bandit 112  
  Peavey TT Bandit 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Focusrite  
.
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha V5SC Violina 1/4  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil KA90  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ketron  
.
  Ketron AUDYA5  
  Ketron AUDYA5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата НАМАЛЕНИЕ :  
Akai
Alesis
Allen&Heath
American DJ
Arturia
Audient
Behringer
BeyerDynamic
Blackstar
BOSS
Bugera
DigiTech
Electro-Harmonix
Focusrite
Ketron
Korg
Kurzweil
Larsen
M-Audio
MARANTZ Professional
Native Instruments
Neutrik
Novation
Numark
Orange
Peavey
Primacoustic
RODE
Shure
T.C. Electronic
Tannoy
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Universal Audio
Warm Audio
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
  ПРОИЗВОД  
  Audient
 
  Audient iD22  
 

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 23.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.900,oo ден

10-in/14-out USB Audio Interface with 24-bit/96kHz Resolution, Two Mic Preamps, Instrument Input, 8-channel ADAT I/O, and Monitor Controller Functionality

ЦЕНА: 23.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A Great Upgrade for Your DAW-based Studio
The Audient iD22 gives you two classic Audient microphone preamplifiers, pristine AD/DA converters, and user-defined console-style monitor controller functionality - in an elegant, all-metal package that'll class up your studio. The iD22 delivers impeccable detail and stunning dimensionality whether you're tracking or mixing. It sports flexible I/O, USB2.0 connectivity, and is expandable via ADAT - ideal for partnering with Audient's ASP880 for ten-channel recording. If your music-creation setup is DAW-based, you'll really appreciate the major sonic and ergonomic benefits you get from the Audient iD22.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audient iD22 Features:
2-in/6-out high-performance 24-bit/96kHz AD/DA converters
Two superb Class A mic preamplifiers
One discrete JFET instrument input
Fully balanced insert points for integrating outboard gear
High-current headphone amplifier fed by an independant DAC
Main and alt stereo outputs
8-channel ADAT I/O
User-defined console-style monitoring functionality with hardware control
Class-compliant USB2.0 connectivity with integrated DSP mixer
+48V phantom power for your condenser mics; -10dB pads
Plug-and-play CoreAudio Mac OSX operation
Phase reversal and low-end rolloff per channel
Upgrade your DAW-based studio with the Audient iD22!

Tech Specs
Computer Connectivity USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 10 x 6
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Analog Inputs 2 x XLR/TRS Combo (Mic/Line), 1 x TS (Instrument), 8 x ADAT
Analog Outputs TRS
Digital Inputs ADAT
Digital Outputs ADAT
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ketron   
.
  Ketron AUDYA5  
  Ketron AUDYA5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q49  
  Alesis Q49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  TC Electronic Nova System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Nova System  
  TC Electronic Nova System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-1S  
  Tascam TC-1S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey TT Bandit 112  
  Peavey TT Bandit 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WP11SNS Parlor Acoustic Guitar  
  Washburn WP11SNS Parlor Acoustic Guitar  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.