1 Universal Audio Apollo Twin Duo USB : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Universal Audio
 
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB Приказ на сите производи од Universal Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 48200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 67900,oo ден

10 x 6 USB 3 Audio Interface with UAD-2 DUO DSP, 2 x Unison Preamps, and Realtime Analog Classics Plug-in Bundle - Windows

ЦЕНА: 67.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Apollo Twin - for Windows!
If you're a Windows user, Universal Audio has an Apollo Twin just for you. The Apollo Twin USB is a 2 x 6 USB 3 audio interface for Windows 7 and 8 that delivers impeccable 24/192kHz Apollo conversion, juiced by real-time UAD processing and Unison mic preamp emulation. Onboard UAD-2 DUO Core processing lets you record your music in real time, with near-zero latency, through UAD plug-ins from Neve, Studer, Manley, Marshall, Lexicon, API, and more. Think about the classic analog sound you can achieve with racks of vintage mic pres, equalizers, dynamics, reverbs, and even tape machines and guitar amps! The Apollo Twin USB comes with the real-time Analog Classics UAD plug-in bundle.

Universal Audio Apollo Twin USB at a Glance:
The sound of the world's most coveted preamps
Killer bundled analog hardware emulations
Smart feature set speeds your creative process
The sound of the world's most coveted preamps
The Apollo Twin USB features Universal Audio's breakthrough Unison technology, which delivers the sound of the world's most coveted mic preamps - complete with impedance, gain-staging characteristics, and component-level circuit behaviors. Based on extraordinary hardware-software integration between Apollo's mic preamps and its onboard UAD plug-in processing, Unison lets you record through brilliant analog emulations - including the bundled real-time Analog Classics UAD plug-in collection - essential kit for many Sweetwater engineers.

Killer bundled analog hardware emulations
The Apollo Twin USB's feature set gives you two pristine mic/line preamps, two analog line outs, two digitally-controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels, and up to eight additional channels of digital input via its onboard optical connection. UAD-2 DUO Core processing lets you use your UAD plug-ins for both real-time tracking and for mixing in Pro Tools, Cubase, Ableton Live, and other popular DAWs.

Smart feature set speeds your creative process
Apollo Twin USB's feature set gives you two pristine mic/line preamps, two analog line outs, two digitally-controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels, and up to eight additional channels of digital input via its onboard optical connection. UAD-2 DUO Core processing lets you use your UAD plug-ins for both real-time tracking and for mixing in Pro Tools, Cubase, Ableton Live, and other popular DAWs.

Universal Audio Apollo Twin USB Features:
Desktop 2 x 6 USB 3 audio interface for Windows 7/8
World-class 24-bit/192kHz audio conversion
real-time UAD Processing for tracking through vintage processing plug-ins
Near-zero (sub-2ms) latency
USB 3 connection to modern Windows systems
Unison technology provides stunning models of classic mic preamps
Two premium mic/line preamps; two line outputs
Front-panel hi-Z instrument input and headphone output
2 digitally controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels
Up to eight channels of additional digital input via optical connection
Uncompromising analog design, superior components, and premium build quality
Includes real-time Analog Classics UAD plug-in bundle, including Legacy versions of:
LA-2A Classic Audio Leveler
1176LN Limiting Amplifier
Pultec EQP-1A Program Equalizer
Softube Amp Room Essentials
Raw Distortion
610-B Tube Preamp & EQ
Console 2.0 software includes:
Channel Strip presets, drag & drop functionality, dynamically resizable windows, and more
Runs UAD Powered plug-ins via VST, RTAS, and AAX 64 in all major DAWs
Step up your Windows recording rig with Universal Audio's Apollo Twin USB

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Computer Connectivity USB 3.0 Type B
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 6
A/D Resolution 24-bit/192kHz
Built In DSP/FX Legacy UAD plugins LA-2A, 1176N, Pultec EQ, 610-B Tube Preamp, Softube amp room
Analog Inputs 1 x 1/4" instrument, 2 x XLR combo
Analog Outputs 2 x 1/4" Line out, 2 x 1/4" Monitor, 1 x 1/4" TRS Headphone
Digital Inputs 1 x Optical Toslink
Digital Outputs 1 x USB 3.0 type B
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
Depth 5.86"
Width 6.31"
Height 2.60"
Weight 2.35 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE Mini Boompole  
  RODE Mini Boompole  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz GY107 LaGrange  
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  UAD 2 APOLLO TWIN MKII QUAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X10  
  Klotz MB1-X10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  ALPINE PARTYPLUG EARPLUGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Софтвер :  
Ableton
Akai
Antelope
Avid
Native Instruments
PreSonus
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
  ПРОИЗВОД  
  Universal Audio
 
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 48200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 67900,oo ден

10 x 6 USB 3 Audio Interface with UAD-2 DUO DSP, 2 x Unison Preamps, and Realtime Analog Classics Plug-in Bundle - Windows

ЦЕНА: 67.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Apollo Twin - for Windows!
If you're a Windows user, Universal Audio has an Apollo Twin just for you. The Apollo Twin USB is a 2 x 6 USB 3 audio interface for Windows 7 and 8 that delivers impeccable 24/192kHz Apollo conversion, juiced by real-time UAD processing and Unison mic preamp emulation. Onboard UAD-2 DUO Core processing lets you record your music in real time, with near-zero latency, through UAD plug-ins from Neve, Studer, Manley, Marshall, Lexicon, API, and more. Think about the classic analog sound you can achieve with racks of vintage mic pres, equalizers, dynamics, reverbs, and even tape machines and guitar amps! The Apollo Twin USB comes with the real-time Analog Classics UAD plug-in bundle.

Universal Audio Apollo Twin USB at a Glance:
The sound of the world's most coveted preamps
Killer bundled analog hardware emulations
Smart feature set speeds your creative process
The sound of the world's most coveted preamps
The Apollo Twin USB features Universal Audio's breakthrough Unison technology, which delivers the sound of the world's most coveted mic preamps - complete with impedance, gain-staging characteristics, and component-level circuit behaviors. Based on extraordinary hardware-software integration between Apollo's mic preamps and its onboard UAD plug-in processing, Unison lets you record through brilliant analog emulations - including the bundled real-time Analog Classics UAD plug-in collection - essential kit for many Sweetwater engineers.

Killer bundled analog hardware emulations
The Apollo Twin USB's feature set gives you two pristine mic/line preamps, two analog line outs, two digitally-controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels, and up to eight additional channels of digital input via its onboard optical connection. UAD-2 DUO Core processing lets you use your UAD plug-ins for both real-time tracking and for mixing in Pro Tools, Cubase, Ableton Live, and other popular DAWs.

Smart feature set speeds your creative process
Apollo Twin USB's feature set gives you two pristine mic/line preamps, two analog line outs, two digitally-controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels, and up to eight additional channels of digital input via its onboard optical connection. UAD-2 DUO Core processing lets you use your UAD plug-ins for both real-time tracking and for mixing in Pro Tools, Cubase, Ableton Live, and other popular DAWs.

Universal Audio Apollo Twin USB Features:
Desktop 2 x 6 USB 3 audio interface for Windows 7/8
World-class 24-bit/192kHz audio conversion
real-time UAD Processing for tracking through vintage processing plug-ins
Near-zero (sub-2ms) latency
USB 3 connection to modern Windows systems
Unison technology provides stunning models of classic mic preamps
Two premium mic/line preamps; two line outputs
Front-panel hi-Z instrument input and headphone output
2 digitally controlled analog monitor outputs for full resolution at all listening levels
Up to eight channels of additional digital input via optical connection
Uncompromising analog design, superior components, and premium build quality
Includes real-time Analog Classics UAD plug-in bundle, including Legacy versions of:
LA-2A Classic Audio Leveler
1176LN Limiting Amplifier
Pultec EQP-1A Program Equalizer
Softube Amp Room Essentials
Raw Distortion
610-B Tube Preamp & EQ
Console 2.0 software includes:
Channel Strip presets, drag & drop functionality, dynamically resizable windows, and more
Runs UAD Powered plug-ins via VST, RTAS, and AAX 64 in all major DAWs
Step up your Windows recording rig with Universal Audio's Apollo Twin USB

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Computer Connectivity USB 3.0 Type B
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 2 x 6
A/D Resolution 24-bit/192kHz
Built In DSP/FX Legacy UAD plugins LA-2A, 1176N, Pultec EQ, 610-B Tube Preamp, Softube amp room
Analog Inputs 1 x 1/4" instrument, 2 x XLR combo
Analog Outputs 2 x 1/4" Line out, 2 x 1/4" Monitor, 1 x 1/4" TRS Headphone
Digital Inputs 1 x Optical Toslink
Digital Outputs 1 x USB 3.0 type B
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
Depth 5.86"
Width 6.31"
Height 2.60"
Weight 2.35 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Patchcable Set  
  Hot Wire Patchcable Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Weiss DAC1 MKIII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Weiss  
.
  Weiss DAC1 MKIII  
  Weiss DAC1 MKIII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode SC3  
  Rode SC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ZOOM  
.
  ZOOM H2N  
  ZOOM H2N  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.