1 M-Audio AV42 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  M-Audio
 
  M-Audio AV42 Приказ на сите производи од M-Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Монитори / Активни Монитори
 
 

Desktop Speakers for Professional Media Creation

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

OVERVIEW
SPECS
IN THE BOX
REVIEWS 3
ACCESSORIES
Q&A 0
User Manual (PDF 1.1mb)
The M-Audio AV42 Desktop Speakers for Professional Media Creation (Pair) use acoustically-inert MDF cabinets to eliminate resonances, and 20W per Channel into 4 ohms per channel into a 4" polypropylene woofer in a bass reflex design. The woofer is complemented by a 1" wave-guided ferrofluid cooled silk dome tweeter to deliver a frequency response of 75 to 20,000 Hz and an RMS SPL level of 101.5 dB at 1 meter.

The rear panel of the monitors feature RCA inputs for connecting gaming systems, DJ gear, mixers and more. A front panel 1/8" (3.5mm) stereo auxiliary input allows for the connection of a laptop, smartphone, or other mobile device. A front panel 1/8" headphone output allows you to monitor directly using headphones. The monitors are suitable for a wide range of professional and consumer applications.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Type Two-way desktop reference speaker
Input Connectors 2x RCA (left and right line inputs)
1x 1/8" aux input
Low Frequency Driver 4.0" (10.2 cm) polypropylene-coated woofer with high-temperature voice coil
High Frequency Driver 1.0" (2.5 cm) silk cone tweeter
Frequency Response 80 to 20,000 Hz
Crossover Frequency 2.7 kHz
RMS Level 101.5 dB at 1 m
SNR >90 dB (typical, A-weighted)
Polarity Positive signal at "+" input produces outward low-frequency cone displacement
Dynamic Power 20 W per channel at 4 ohm
Input Impedance 10 kilOhm unbalanced
Input Sensitivity 100 mV pink noise input produces 90 dBA output SPL at 1 meter with volume control at maximum
Protection RF interference
Output current limiting
Over temperature
Turn on/off transient
Subsonic filter
Indicators Blue power LED for aligning wave guide
Power Requirements 100 to 120 V at 50/60 Hz
200 to 240 V at 50/60 Hz
Powered via detachable 2-conductor line cord
Cabinet Vinyl-laminated MDF
Dimensions (H x W x D) 8.75 x 6.0 x 7.25" ( 22.2 x 15.2 x 18.4 cm)
Weight 14.0 lb (6.4 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Монитори / Активни Монитори

Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dyanudio BM5 MKIII  
  Dyanudio BM5 MKIII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky SUB12  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A3X  
  Adam A3X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM15A  
  Dynaudio BM15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
KRK
M-Audio
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  M-Audio
 
  M-Audio AV42  
 

Desktop Speakers for Professional Media Creation

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

OVERVIEW
SPECS
IN THE BOX
REVIEWS 3
ACCESSORIES
Q&A 0
User Manual (PDF 1.1mb)
The M-Audio AV42 Desktop Speakers for Professional Media Creation (Pair) use acoustically-inert MDF cabinets to eliminate resonances, and 20W per Channel into 4 ohms per channel into a 4" polypropylene woofer in a bass reflex design. The woofer is complemented by a 1" wave-guided ferrofluid cooled silk dome tweeter to deliver a frequency response of 75 to 20,000 Hz and an RMS SPL level of 101.5 dB at 1 meter.

The rear panel of the monitors feature RCA inputs for connecting gaming systems, DJ gear, mixers and more. A front panel 1/8" (3.5mm) stereo auxiliary input allows for the connection of a laptop, smartphone, or other mobile device. A front panel 1/8" headphone output allows you to monitor directly using headphones. The monitors are suitable for a wide range of professional and consumer applications.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Type Two-way desktop reference speaker
Input Connectors 2x RCA (left and right line inputs)
1x 1/8" aux input
Low Frequency Driver 4.0" (10.2 cm) polypropylene-coated woofer with high-temperature voice coil
High Frequency Driver 1.0" (2.5 cm) silk cone tweeter
Frequency Response 80 to 20,000 Hz
Crossover Frequency 2.7 kHz
RMS Level 101.5 dB at 1 m
SNR >90 dB (typical, A-weighted)
Polarity Positive signal at "+" input produces outward low-frequency cone displacement
Dynamic Power 20 W per channel at 4 ohm
Input Impedance 10 kilOhm unbalanced
Input Sensitivity 100 mV pink noise input produces 90 dBA output SPL at 1 meter with volume control at maximum
Protection RF interference
Output current limiting
Over temperature
Turn on/off transient
Subsonic filter
Indicators Blue power LED for aligning wave guide
Power Requirements 100 to 120 V at 50/60 Hz
200 to 240 V at 50/60 Hz
Powered via detachable 2-conductor line cord
Cabinet Vinyl-laminated MDF
Dimensions (H x W x D) 8.75 x 6.0 x 7.25" ( 22.2 x 15.2 x 18.4 cm)
Weight 14.0 lb (6.4 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Монитори / Активни Монитори

Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M5P  
  Adam A3X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A3X  
  Adam A3X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD8  
  Dynaudio LYD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM14S II  
  Dynaudio BM14S II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avant Electronics  
.
  Avantone MixCubes Active  
  Avantone MixCubes Active  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.