1 Akai MPK225 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  >> MIDI Клавијатури - 25 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 49 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 61 Типкa  
  >> MIDI Клавијатури - 76 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 88 Типки  
  >> Останати MIDI контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPK225 Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
 

USB/iOS MIDI Controller Keyboard with 25-note Semi-weighted Keybed with Aftertouch, 8 Performance Pads, 8 Encoders, 4 Buttons, Arpeggiator, and Transport Controls

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Compact Controller Keyboard, Evolved
Akai Professional's MPK controller keyboards have become standard equipment in many professional MIDI rigs. The latest MPK225 rocks improvements in every major area, from its new RGB-illuminated MPC-style pads to the superb action of its aftertouch-enabled 25-note keybed. The MPK225 gives you boatloads of workflow-enhancing features such as MPC Note Repeat and an arpeggiator for complex rhythmic and melodic manipulation. With its assignable encoders and buttons, eight performance pads, transport controls, LCD screen, and USB/iOS modes, the MPK225 gives you absolute control over your software.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Juice your productions with authentic MPC functionality
Addictive keyboard feel and plentiful performance controllers
Enhanced hardware control over your software = greater productivity
Juice your productions with authentic MPC functionality
With the Akai Professional MPK225, you can juice your productions with authentic MPC workflows, using the familiar tools producers have relied upon for years. MPC Swing delivers that tight, organic groove that made MPC units instant classics. MPC Note Repeat and Full Level make it easy to build beats and construct short melodic sequences using the MPK225's eight RGB-illuminated MPC-style pads. Also onboard is an arpeggiator that lets you easily explore more complex melodic ideas with its adjustable resolution, range, and patterns.

Addictive keyboard feel and plentiful performance controllers
At Sweetwater, keyboard feel is a big deal. (We're a picky bunch.) The MPK225's semi-weighted action is an ideal middle ground, working well for piano parts as well as fast synth leads. Akai Professional has also equipped it with assignable aftertouch - perfect for adding tasty vibrato and other modulation without having to disengage your hands from the keyboard. In addition to its assignable buttons and rotary encoders, the MPK225 is also fitted with sustain/footswitch and expression pedal jacks, as well as the de rigueur pitch and mod wheels.

Enhanced hardware control over your software = greater productivity
Seamlessly bridging the gap between hardware control and software performance, Akai Professional's latest generation of MPK controllers gives you the enhanced response of a refined new keybed, new RGB-illuminated MPC-style pads, and a low-power iOS mode. It all adds up to enhanced hardware control over your software - which translates to greater productivity for you. The MPK225 is plug-and-play with your Mac or Windows computer, and it also sports iOS compatibility via Apple's optional iPad Camera Connection Kit. It even comes with free software, including Ableton Live Lite, Pro MPC Essentials, Hybrid 3 by AIR Music Tech, and SONiVOX Twist 2.0

Akai Professional MPK225 USB MIDI Controller Keyboard Features:
25 semi-weighted, full-size keys with aftertouch
Eight RGB-illuminated MPC pads (each with 4 banks)
12 assignable Q-Link controllers include eight control knobs and four backlit buttons
New control layout with backlit LCD screen
USB-MIDI with 5-pin MIDI input and output
Comprehensive transport and parameter controls for hands-on DAW integration
MPC Note Repeat and arpeggiator for advanced rhythmic and melodic manipulation
MPC Full Level, Tap Tempo, and Time Division assist with dynamics and tempo
Pitch bend, modulation, and octave controls for expressive recording and performing
One sustain/footswitch jack, one expression pedal jack
USB bus power for plug-and-play connectivity
iOS compatibility via Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately)
Production software package included: Ableton Live Lite and Pro MPC Essentials
Virtual synths included: Hybrid 3 by AIR Music Tech and SONiVOX Twist 2.0

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alesis   
.
  Alesis Q25  
  Alesis Q25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 25  
  Novation IMPULSE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Sample Pad  
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Code 61  
  M-Audio Code 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  M-Audio Oxygen 25 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPK Mini mkII  
  Akai MPK Mini mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS VI25  
  ALESIS VI25  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата MIDI Клавијатури - 25 Типки :  
Akai
Alesis
Arturia
Korg
M-Audio
Novation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPK225  
 

USB/iOS MIDI Controller Keyboard with 25-note Semi-weighted Keybed with Aftertouch, 8 Performance Pads, 8 Encoders, 4 Buttons, Arpeggiator, and Transport Controls

ЦЕНА: 16.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Compact Controller Keyboard, Evolved
Akai Professional's MPK controller keyboards have become standard equipment in many professional MIDI rigs. The latest MPK225 rocks improvements in every major area, from its new RGB-illuminated MPC-style pads to the superb action of its aftertouch-enabled 25-note keybed. The MPK225 gives you boatloads of workflow-enhancing features such as MPC Note Repeat and an arpeggiator for complex rhythmic and melodic manipulation. With its assignable encoders and buttons, eight performance pads, transport controls, LCD screen, and USB/iOS modes, the MPK225 gives you absolute control over your software.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Juice your productions with authentic MPC functionality
Addictive keyboard feel and plentiful performance controllers
Enhanced hardware control over your software = greater productivity
Juice your productions with authentic MPC functionality
With the Akai Professional MPK225, you can juice your productions with authentic MPC workflows, using the familiar tools producers have relied upon for years. MPC Swing delivers that tight, organic groove that made MPC units instant classics. MPC Note Repeat and Full Level make it easy to build beats and construct short melodic sequences using the MPK225's eight RGB-illuminated MPC-style pads. Also onboard is an arpeggiator that lets you easily explore more complex melodic ideas with its adjustable resolution, range, and patterns.

Addictive keyboard feel and plentiful performance controllers
At Sweetwater, keyboard feel is a big deal. (We're a picky bunch.) The MPK225's semi-weighted action is an ideal middle ground, working well for piano parts as well as fast synth leads. Akai Professional has also equipped it with assignable aftertouch - perfect for adding tasty vibrato and other modulation without having to disengage your hands from the keyboard. In addition to its assignable buttons and rotary encoders, the MPK225 is also fitted with sustain/footswitch and expression pedal jacks, as well as the de rigueur pitch and mod wheels.

Enhanced hardware control over your software = greater productivity
Seamlessly bridging the gap between hardware control and software performance, Akai Professional's latest generation of MPK controllers gives you the enhanced response of a refined new keybed, new RGB-illuminated MPC-style pads, and a low-power iOS mode. It all adds up to enhanced hardware control over your software - which translates to greater productivity for you. The MPK225 is plug-and-play with your Mac or Windows computer, and it also sports iOS compatibility via Apple's optional iPad Camera Connection Kit. It even comes with free software, including Ableton Live Lite, Pro MPC Essentials, Hybrid 3 by AIR Music Tech, and SONiVOX Twist 2.0

Akai Professional MPK225 USB MIDI Controller Keyboard Features:
25 semi-weighted, full-size keys with aftertouch
Eight RGB-illuminated MPC pads (each with 4 banks)
12 assignable Q-Link controllers include eight control knobs and four backlit buttons
New control layout with backlit LCD screen
USB-MIDI with 5-pin MIDI input and output
Comprehensive transport and parameter controls for hands-on DAW integration
MPC Note Repeat and arpeggiator for advanced rhythmic and melodic manipulation
MPC Full Level, Tap Tempo, and Time Division assist with dynamics and tempo
Pitch bend, modulation, and octave controls for expressive recording and performing
One sustain/footswitch jack, one expression pedal jack
USB bus power for plug-and-play connectivity
iOS compatibility via Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately)
Production software package included: Ableton Live Lite and Pro MPC Essentials
Virtual synths included: Hybrid 3 by AIR Music Tech and SONiVOX Twist 2.0

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 25 Типки

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alesis   
.
  Alesis V61  
  Alesis V61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 61  
  Novation IMPULSE 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE  
  Akai MPX8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPX8  
  Akai MPX8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 49  
  M-AUDIO CODE 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS VI25  
  ALESIS VI25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  CME  
.
  CME UF50 Classic  
  CME UF50 Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.